Skocz do zawartości

Odmowa fizy F1 w Krakowie, drugie spotkanie


Rekomendowane odpowiedzi

Angielskiego mozesz nauczyc sie wszedzie wiec dlaczego akurat ta konkretna szkola w USA? Twoja odpowiedz nie byla wystarczajaco bo jak mowie... angielskiego mozesz sie nauczyc w domu przez internet albo w szkole w PL. 

Jak cie konsul zapyta o to samo podczas drugiej rozmowy, to czy twoja argumentacja sie zmieni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Saguaro said:

Pytanie moje brzmi umówiłem wizytę za 2 tygodnie czyli różnica pierwszej wizyty od drugiej to dwa tygodnie jednak teraz w Warszawie i jakie mam szanse ze teraz się uda dostać wizę,

A co się znaczącego zmieniło przez te dwa tygodnie? Jeśli nic to szansa na to że odpowiedź konsula będzie identyczna asymptotycznie zbliża się do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Saguaro napisał:

Hej, byłem w Krakowie na rozmowie o wizę F1 ale odrazu po pierwszym pytaniu dostałem odmowę ze nie zdołałem przekonać ze zasługuje na ta wizę, ale jak mogłem przekonać skoro zapytał się tylko dlaczego ta szkoła, powiedziałem, że chce się nauczyć angielskiego i znalazłem szkole w internecie i koniec rozmowy.

Pieniek drewna z tego urzędnika. Wiza F-1 jest właśnie m. in. dla osób chcących podjąć naukę języka w USA (w jakiejś szkole). https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Kleofas11 said:

Pieniek drewna z tego urzędnika. Wiza F-1 jest właśnie m. in. dla osób chcących podjąć naukę języka w USA (w jakiejś szkole). https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html

Temu "pienkowi" placa za to, zeby odfiltrowywal osoby, ktore wybieraja sie do USA do pracy na czarno na wizie F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Kleofas11 said:

Dlatego wszystkie osoby odpowiadające chłopakowi w tym wątku powinny mu raczej doradzić w jaki sposób ma rozmawiać w przedmiocie wizy F-1 z urzędnikiem (żeby przekonać go o czystych zamiarach studenta), a nie wytykać niby kuriozalność jego wizyty w konsulacie.

Problem polega na tym, ze zarowno Ty, jak i wszyscy inni (w tym ja), zakladaja ze znaja zamiary studenta, na podstawie jednego posta na anonimowym forum. Konsul w ambasadzie ma nad nami zdecydowana przewage, bo widzial zarowno DS-160 jak i delikwenta na zywo. Biorac ten fakt pod rozwage, dlaczego z gory zakladasz, ze konsul odmowil wizy nieslusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/22/2021 at 10:36 AM, Xarthisius said:

Problem polega na tym, ze zarowno Ty, jak i wszyscy inni (w tym ja), zakladaja ze znaja zamiary studenta, na podstawie jednego posta na anonimowym forum. Konsul w ambasadzie ma nad nami zdecydowana przewage, bo widzial zarowno DS-160 jak i delikwenta na zywo. Biorac ten fakt pod rozwage, dlaczego z gory zakladasz, ze konsul odmowil wizy nieslusznie?

EDIT: Usunięte na życzenie OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...