Skocz do zawartości

co trzeba zrobićaby dostaćsie do byle jakiego high school


oski2008

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam na imie Oskar i chciałbym polecieć do high school tylko jest jeden problem bo jak widziałem opłaty czy jakoś tak do było bardzo dużo kasy jeżeli

ktoś sie zna to gdzie można bardzo mało zapłacić albo nie wiem jakiś konkurs gdzie się bierze osoby z polski na rok 

bo ja ogólnie chce tam polecieć na rok do szkoły high school proszę jak ktoś wie niech poda opłaty za szkołe itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Students have two options when attending American high school: public schools, which are run by individual states, and private schools, which are run autonomously. Costs vary significantly between the two, so students and their families need to understand them fully before making a choice.

Public high schools are free for American students to attend, but international learners must pay a fee. According to the U.S. Department of State, these fees usually range between $3,000 and $10,000 for the one year in which they can study abroad.

Private high schools are more expensive, and these costs will vary greatly depending on the state, city, county and/or individual school. The Academy at Charlemont in Massachusetts, for example, charges $28,500 for tuition and fees annually.

But tuition isn’t the only thing to consider. When living away from home, some of the other costs students may incur include:

  • Housing
  • Food
  • Miscellaneous academic expenses (textbooks, supplies, exam fees)
  • Health services
  • Transportation/travel
  • Visa/passport
  • Extracurricular activities

The examples highlighted below can give international students a general idea of what to expect. The amounts come from the high school at the University of North Carolina School of the Arts and The Academy at Charlemont.

  • Room & Board:

    Double occupancy room: $5,332

    10 meal per week plan: $3,278

  • Health:

    Mandatory insurance: $2,540

    Health center: $596

    Counseling services: $286

  • Activities:

    Per high school activity: $745

    Drama fees: $215

    Music fees: $695

    Dance fees: $140

  • Academics:

    Books: $1,000

    School Supplies: $100

    ESOL fees: $8,000

  • Miscellaneous:

    Transportation $669

    Application fee: $130"

https://www.accreditedschoolsonline.org/resources/how-to-study-in-the-usa-as-an-international-student/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roelka v.2 myślę, że nie zrozumiałaś OP. Chłopak chce polecieć do USA na wymianę szkolną w Highschool na rok, a nie na studia, także koszt będzie niższy

@OskiZ tego co się orientuję to koszt rocznej wymiany wynosił ok. 10 000zł + bilety + kieszonkowe, ale to jeszcze musisz dokładniej sprawdzić. Poszukaj na YT, jest sporo osób, które jechały na wymianę szkolną i opowiadają o szczegółach programu i samej aplikacji - ja bym zaczęła od tego. Najczęściej w tych filmikach ludzie wspominają też, z którą agencją wyjechali.

Dodatkowo sprawdź czas aplikacji i kryteria - z tego co się orientuję to trzeba mieć zdany test z jęz. angielskiego bodajże na poziomie B2, aplikacje zazwyczaj kończą się w połowie roku szkolnego.

Weź też pod uwagę, że możesz trafić na mniej ciekawą lokalizację, jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że trafisz do dużego miasta (LA, NYC, Chicago etc.).

Dodatkowo zorientuj się, jak wygląda kwestia zaliczenia semestru/roku szkolnego. Mój kolego po powrocie z wymiany szkolnej w USA stwierdził, że zamiast zdawać egzaminy z wszystkich przedmiotów łatwiej było mu po prostu spaść o rok niżej (tzn. zamiast do swojej klasy, przeszedł do naszego rocznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, sprawdziłam - koszt wymiany to ok. 25 tys zł (7000-7500 $).

Tutaj masz trochę więcej konkretnych informacji:

https://rokszkolnyzagranica.pl/wymiana-kulturowa-j-1/

https://www.almatur.pl/rokszkusa.php

 

A na przyszłość - wyszukiwarka wujka Google nie boli, musisz być trochę bardziej zaradny, żeby przetrwać rok za granicą (mówię z własnego doświadczenia). Według mnie sam proces aplikacji i wymagane dokumenty robią selekcję wstępną, z programem au pair jest tak samo. No i im więcej przeczytasz przed wyjazdem, tym mniej będziesz zaskoczony po wylądowaniu na miejscu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Iskierka said:

Poprawka, sprawdziłam - koszt wymiany to ok. 25 tys zł (7000-7500 $).

Tutaj masz trochę więcej konkretnych informacji:

https://rokszkolnyzagranica.pl/wymiana-kulturowa-j-1/

https://www.almatur.pl/rokszkusa.php

 

A na przyszłość - wyszukiwarka wujka Google nie boli, musisz być trochę bardziej zaradny, żeby przetrwać rok za granicą (mówię z własnego doświadczenia). Według mnie sam proces aplikacji i wymagane dokumenty robią selekcję wstępną, z programem au pair jest tak samo. No i im więcej przeczytasz przed wyjazdem, tym mniej będziesz zaskoczony po wylądowaniu na miejscu ;) 

Ja tylko nieśmiało powiem w obronie  pytającego, że patrząc na rok w nicku mamy do czynienia z trzynastolatkiem. I tak wykazał się inicjatywą trafiając tutaj i zadając pytanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...