Skocz do zawartości

Czy na Florydzie jest ciepło zimą?


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, temat z tych mniej poważnych. Czy gdybym się wybrała w pierwszej połowie stycznia do np Naples to będe miała aurę letnią (z możliwością wylegiwania sie na słoneczku na plaży - w bikini ;) - kąpania się w Zatoce, ewentualnie basenie), czy raczej wiosenną z koniecznością chodzenia w długich spodniach i sweterku? 

Może ktoś z Was był w takim terminie i wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Zuza007 said:

Cześć, temat z tych mniej poważnych. Czy gdybym się wybrała w pierwszej połowie stycznia do np Naples to będe miała aurę letnią (z możliwością wylegiwania sie na słoneczku na plaży - w bikini ;) - kąpania się w Zatoce, ewentualnie basenie), czy raczej wiosenną z koniecznością chodzenia w długich spodniach i sweterku? 

Może ktoś z Was był w takim terminie i wie?

W polowie stycznia w nocy temperatura moze spasc nawet do 59 stopni. W dzien jest cieplo ale zdarzaja sie rowniez dni chlodne. Temperatura wody w zatoce spada do okolo 72 stopni. "Snowbirds" (w wiekszosci sa to Kanadyjczycy) wyleguja sie na plazach i kapia w zatoce. Humid jest bardzo maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zuza007 said:

Cześć, temat z tych mniej poważnych. Czy gdybym się wybrała w pierwszej połowie stycznia do np Naples to będe miała aurę letnią (z możliwością wylegiwania sie na słoneczku na plaży - w bikini ;) - kąpania się w Zatoce, ewentualnie basenie), czy raczej wiosenną z koniecznością chodzenia w długich spodniach i sweterku? 

Może ktoś z Was był w takim terminie i wie?

Ja byłem dawno temu w styczniu w MIami. BYło ciepło, ale w moim hotelu nie podgrzewali basenów (bo chyba w większości nie podgrzewali) więc woda w basenie była dla mnie za zimna i nie miałem przyjemności. Ja chodziłem w krótkim rękawku i krótkich spodniach - moja żona w sweterku :) Więc garderoba jest sprawą indywidualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lezenie na plazy zazwyczaj jest wystarczajaco cieplo  szczególnie w środku dnia (średnia temperatura to mniej więcej to okolo 25 stopni)  Czasami przychodzi zimny front więc poranki / wieczory mogą być chłodniejsze. Na przełomie stycznia /lutego mój syn kilka razy założył lekka bluzkę z długimi rękawami rano do autobusu,  także bez jakiś przesadnych mrozów. 

Pamiętam ze w lutym  zaczęliśmy lekcje pływania i pod koniec około 5.30pm  robilo sie juz malo przyjemnie, mimo ze basen podgrzewany. Ale bez słońca to i delikatny wiaterek przeszkadzał.   Fakt ze człowiek raczej stał w miejscu trzymając dzieciaki niz sie ruszal. 

Jedz, nie zastanawiaj się i daj znac jak bedziesz chciala wyskoczyc na kawke ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję :) - szczególnie  agatence, bo na informacji od "miejscowych" zależało mi najbardziej. 

Na razie wszystko jest w fazie "wishfull thinking", bo żeby pojachać na Florydę najpierw będę musiała się dostać do Stanów. Jeżeli USA nie poluzuje travel ban'u, to tym razem ewentualnie posiedzę te dwa tygodnie w Kanadzie. Mam w Toronto Mamę, której też nie widziałm juz kilka lat. Mam taki sprytny plan, żeby mój Partner do mnie na tydzień okołoświąteczny, więc moja "kwarantanna" bez niego byłaby tylko tygodniowa. No i wspólna Wigilia też byłaby czymś miłym. A później wspólny powrót do NYC.

O Kanadzie myślałam już w marcu, ale ze względu na dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez Kanadę (horendalnie droga kwarantanna w hotelu) leciałam jednak przez Turcję. Generalnie przekichane z tymi obostrzeniami... Tym bardziej, że nie widzę tego podejścia "science based" ... A jako osoba proszczepionkowa bedzi się starałam, żeby je zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w zeszlym tygodniu dowiedzial o mozliwosci podrozowania z Schengen bez restrykcji. Trzeba tylko zalatwic "NIE". Pewnie nie jest latwo to uzyskac, ale jakas opcja jest. U nas w firmie duzo osob dostalo z europejskich oddzialow i przylatuja co miesiac bez zadnych problemow. Wiecej szczegolow ponizej:

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/extension-validity-for-nies-for-china-iran-brazil-south-africa-schengen-uk-ireland-india.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, barnclose said:

Ja sie w zeszlym tygodniu dowiedzial o mozliwosci podrozowania z Schengen bez restrykcji. Trzeba tylko zalatwic "NIE". Pewnie nie jest latwo to uzyskac, ale jakas opcja jest. U nas w firmie duzo osob dostalo z europejskich oddzialow i przylatuja co miesiac bez zadnych problemow. Wiecej szczegolow ponizej:

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/extension-validity-for-nies-for-china-iran-brazil-south-africa-schengen-uk-ireland-india.html

NIE bylo od dawna - i w tej chwili nie jest latwo dostac. Jeden z naszych executives w PL dostal rejecta z ambasady, pomimo calkiem sensownego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, andyopole said:

A to z Kanady do USA można latać? 

Chyba cały czas było można - to w drugą stronę był problem. Teraz Kanada (przynajmniej na dzień dzisiejszy) wpuszcza - i nie wymaga kwarantanny) - zaszczepionych (i z USA i z Europy - chyba jest kilka krajów z restrykcjami np Indie, ale aż tak dogłębnie tego nie analizowałam). A jeżeli chodzi o USA i Kanadę to są restrykcje, jeżli chodzi o przekraczanie granicy drogą lądową - lotniczą do Stanów chyba cały czas było można (Kanada nie była objęta "słynną" proklamacją prezydencką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...