Skocz do zawartości

Co myślicie o tej ofercie pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem zaproszony na rozmowę i zaproponowano mi pracę na sprzątaniu w USA tylko dziwi mnie to że na wizie turystycznej i że to tak łatwo i szybko można wylecieć i ją podjąć, zobaczcie linka i dajcie znać co o tym myślicie. 

https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-do-sprzatania-apartamentow-w-upstate-new-york-stany-zjednoczone,oferta,8382559

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ciebie dziwi. Mnie dziwi, że ktoś w ten sposób  oferuje łamanie prawa. Nie wiedziałem, że można to robić tak jawnie. I tylko to mnie w tym dziwi. To, że można znaleźć nielegalną pracę jest wiadome - przecież miliony nielegalnych imigrantów nie żyją tu na zasiłkach. USA to nie jest kraj socjalny. Każdy gdzieś pracuje i się utrzymuje. Ale aby oferować pracę jawnie w internecie i nie bać się, że ktoś z rządu się tym zainteresuje to dla mnie nowy wymiar, który mnie dziwi.

Praca jest nielegalna - mam nadzieję, że wiesz. Jak powiesz oficerowi na granicy, że lecisz na taką pracę to natychmiast z zakazem powrotu wrócisz tym samym samolotem do Polski. Pracując na taką umowę nie masz żadnych praw. Zapewne nie będzie potrącany podatek, a jak będzie to tylko do kieszeni pracodawcy. Jak przepracujesz jakiś czas i Tobie nie zapłacą to będziesz mógł się bujać bo nie będzie komu się poskarżyć. Nie będzie nadgodzin, dodatków, urlopu, ubezpieczenia i innych tego typu podobnych "bajerów". Ale ucziciwie trzeba przyznać że co roku tysiące ludzi wjeżdżają do USA i podejmują nielegalne prace. Tylko pewna cześć  z nich trafia do aresztów imigracyjnych i jest deportowana. Czy $15 za godzinę warte jest tego? Czy nie można znaleźć podobnej pracy w Niemczech, Norwegii, Szwecji za takie same lub podobne pieniądze będącej jednocześnie w pełni legalną? To są pytania na które musisz odpowiedzieć sobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wiele w tym ogłoszeniu dziwi. Po pierwszym czytaniu mnie zdziwił park narodowy w stanie New York. Aż sprawdziłam na stronach NPS. Potem mnie zdziwiła agencja pracy jako "Internet Production House". Pierwsze wrażenie, ze amerykańska, ale jak się człowiek przypatrzy to z adresem w Krakowie. I te zachęty "śmigaj na nartach w wolnym czasie". Jeśli za te 15$/h jeszcze opłacić dach nad głową, to nawet na pożyczenie kijków do trekingu nie będzie. O wolnym czasie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mcpear napisał:

Nie wiem co Ciebie dziwi. Mnie dziwi, że ktoś w ten sposób  oferuje łamanie prawa. Nie wiedziałem, że można to robić tak jawnie.

mozna bardzo wiele: pracowac na SSN kogos innego czy nawet kogos zmarlego.

90% ogloszen z praca na portalu bazarynka oferuje prace na czarno, bez ubezpieczenia czy uropu, po zanizonych stawkach godzinowych 

dla niektorych ciulanie przez 10 lat 15usd/h  i odmawianie sobie kompletnie wszystkiego, od dentysty az po normalne codzienne jedzenie jest zbawieniem. No a Wy jak tam ? podatek zaplacony ?  rachunki za szpital czy dentyste uregulowane ?  

 

10 godzin temu, Piotr1998 napisał:

Zostałem zaproszony na rozmowę i zaproponowano mi pracę na sprzątaniu w USA tylko dziwi mnie to że na wizie turystycznej i że to tak łatwo i szybko można wylecieć i ją podjąć, zobaczcie linka i dajcie znać co o tym myślicie. 

https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-do-sprzatania-apartamentow-w-upstate-new-york-stany-zjednoczone,oferta,8382559

jest to typowe ogloszenie "ala - bazarynka". Zapewne gosc zalozyl "firemke" sprzatajaca z pieniedzy ze sprzedazy kombajnu oraz  6 ha ziemii pod lomza czy stalowa wola, dostal pod swoje skrztdla do roboty pare aparmametnow w upstate ny i szuka frajerow za 15 gdzie sie da, myslac, ze ktos z pl poleci...widocznie polacy z miejscowej polonii juz sie nie sprawdzaja i wiedza, ze stawka za mala....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hunter Mountain to całoroczny kurort, mekka narciarstwa, przepięknie położona na terenie parku narodowego. W wolnym czasie można wziąć rower, narty, quady, skutery śnieżne, konie lub kijki do trekkingu i śmigać.

W zasięgu ręki dziesiątki kilometrów tras turystycznych, zloty, imprezy plenerowe, w tym coroczny kultowy koncert w Woodstock, który znajduje się zaledwie 30 kilometrów od miejsca pracy.

No i oczywiście Manhattan leżący około 2 h od Hunter, który w sezonie wyprzedaży markowych produktów daje szanse na upolowanie super hitów w cenie obniżonej nawet do 96%! " [chyba chodzi o heroine]

jezeli sa zapewnione media i zarabia sie goly cash to

15x8h dziennie x 5dni = 600 usd / tydzien 

600x4=2400

2400x~3,95=~9480 zl / mc

dla mlodych sa to pokazne pieniedze ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...