Skocz do zawartości

WIZA F11


andan

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moja partnerka z naszym dzieckiem ubiega sie o gc.dowiedzialem sie o tym jako ostatni.teraz jedzie  do konsula na rozmowe.z 4 letnia córka.mam pytanie 

jesli dostanie ,co jako ojciec dziecka moge sie spodziewac? 

nie podpisalem zadnej zgody nic nie moge do konca sie dowiedziec,jej mama mieszka w usa.Czy moge miec podstawy do tego ze pojedzie i np wyjdzie za mąz albo wymysli ze wogole nie interesuje sie dzieckiem a mieszkamy razem? mozna tak bez zgody 2 rodziców sobie jechac i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, andan said:

jesli sie zgodze a ona tam szybko sie chajtnie z obyw usa to co wtedy?

 

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli. Jesli wezmie slub z obywatelem USA no to bedzie miala meza obywatela.. Rozumiem, ze wy nie jestescie malzenstwem, wiec kobieta moze sobie robic co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, andan said:

no tak .zyjemy bez slubu razem.ona panna ja po rozwodzie.nie ma jakichs problemow miedzy nami ale cisnie do mamy

Skoro jest panna to moze brac slub z kim chce. :p Jesli wy mielibyscie slub to ona moglaby starac sie o zielona karte dla ciebie. 

Co do dziecka, to nie do konca sie ma tym znam. Jakos chyba sadowo musicie ustalic opieke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, andan said:

witam

moja partnerka z naszym dzieckiem ubiega sie o gc.dowiedzialem sie o tym jako ostatni.teraz jedzie  do konsula na rozmowe.z 4 letnia córka.mam pytanie 

jesli dostanie ,co jako ojciec dziecka moge sie spodziewac? 

nie podpisalem zadnej zgody nic nie moge do konca sie dowiedziec,jej mama mieszka w usa.Czy moge miec podstawy do tego ze pojedzie i np wyjdzie za mąz albo wymysli ze wogole nie interesuje sie dzieckiem a mieszkamy razem? mozna tak bez zgody 2 rodziców sobie jechac i tyle?

Jeśli dziecko jest oficjalnie w papierach Twoim dzieckiem to musiałeś wyrazić zgodę na paszport. Bez Twojej zgody paszport nie zostałby wydany. Wyrażenie zgody na paszport jest domniemaniem zgody na podróżowanie.

Napisałeś "nie podpisałem żadnej zgody" - Podpisywałeś zgodę na paszport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, andan said:

na paszport ta ale to 4 lata temu

 

Nie miałem racji pisząc, że zgoda na paszport jest domniemaną zgodą na wyjazd - to nie jest prawda. Wg prawa na każdy wyjazd Twojego dziecka poza granicę musisz wyrazić zgodę. W razie konfliktu możesz składać zawiadomienie o uprowadzeniu dziecka lub próbie uprowadzenia.

Wydaje mi się, że o zgodę na GC nie będziesz pytany. Ale tu może moja wiedza być niepełna.

Jak w linku powyżej teoretycznie jadąc do USa Twoja partnerka powinna mieć Twoją zgodę na podróż i jest to wymagane przez służby USA. W praktyce nie zawsze jest to silnie przestrzegane przez CBP (wg mojej wiedzy i doświadczenia) - tak więc nie liczyłbym, że z automatu podróż zostanie uniemożliwiona.

Jak nie chcesz dopuścić do wyjazdu z Polski musisz "blokować" przyznanie wizy albo składać donosy o próbie uprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...