Skocz do zawartości

Błąd w zgłoszeniu do DV 2023


Lukaspas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W formularzu zgłoszeniowym do DV 2023 zaznaczyłem High School Degree, zrobiłem to omyłkowo. Ponieważ skonczylem liceum dla doroslych (roczne) plus studium policealne, ale matury nie mam. Czy jesli dojdzie do rozmowy z konsulem to czy ta pomylka mnie zdyskwalifikuje? Bo „degree” to matura chyba, tak zaznaczylem a matury nie mam. Jak taki błąd wyglada przy rozmowie? Poza tym czy jesli mi lacznie wychodzi 11,5 lat nauki to jest sens podejmowac dalsze kroki po ewentualnym wylosowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz92 napisał:

A zawodowo się kwalifikujesz? 

Tak wedlug O*Net online czyli tego co departamet imigracji korzysta to tak, kwalifikuje się i kod tego zawodu to: 33-9032.00 W ciągu ostatnich 5 lat, pracowałem w tym zawodzie 2,5 roku ciągle na umowe i mam na to dokument. Czyli moge sie tym ratowac? Moge powolac sie na doświadczenie a nie na wykształcenie? Powolac sie bede mogl w ds260 czy na ewentualnej rozmowie? ( Angielski znam na C1). Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lukaspas said:

Tak wedlug O*Net online czyli tego co departamet imigracji korzysta to tak, kwalifikuje się i kod tego zawodu to: 33-9032.00 W ciągu ostatnich 5 lat, pracowałem w tym zawodzie 2,5 roku ciągle na umowe i mam na to dokument. Czyli moge sie tym ratowac? Moge powolac sie na doświadczenie a nie na wykształcenie? Powolac sie bede mogl w ds260 czy na ewentualnej rozmowie? ( Angielski znam na C1). Proszę o odpowiedź

No nie mozesz - SVP range dla DV lottery musi byc powyzej 7.0 o ile dobrze pamieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kzielu napisał:

No nie mozesz - SVP range dla DV lottery musi byc powyzej 7.0 o ile dobrze pamieta.

Fakt. A to daje sobie spokój i nie ruszam się z Berlina, zostaje nadal, też jest tu super i nie ma co kombinować w takim układzieTrochę irytujące że żeby zamieszkać w kraju zwanym USA trzeba przejść tyle procedur. Niby proste warunki, ale jak tylko ktoś czegoś nie spełnia to kaplica. No cóż American Dream to i tak już fikcja to dam sobie spokój. Byłem tam turystycznie, nie wszystko widziałem co chciałem więc wrócę i zobaczę miejsca które jeszcze chcę zobaczyć. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Lukaspas said:

Trochę irytujące że żeby zamieszkać w kraju zwanym USA trzeba przejść tyle procedur. 

Piszesz - sorry - kompletnie bez sensu. Do ktorego kraju jest latwo wyemigrowac z mozliwoscia pracy ? Do Polski ? Nie. 

Warunki emigracji to US zdecydowanie nie sa proste (chyba calkowicie pominales element loterii w warunkach Loterii Wizowej) ale i tak mozliwosci jest nieporownywalnie wiecej niz w przecietnym cywilizowanym kraju.

(zeby uprzedzic - EU jest kiepskim przykladem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Piszesz - sorry - kompletnie bez sensu. Do ktorego kraju jest latwo wyemigrowac z mozliwoscia pracy ? Do Polski ? Nie. 

Warunki emigracji to US zdecydowanie nie sa proste (chyba calkowicie pominales element loterii w warunkach Loterii Wizowej) ale i tak mozliwosci jest nieporownywalnie wiecej niz w przecietnym cywilizowanym kraju.

(zeby uprzedzic - EU jest kiepskim przykladem).

EU jest o niebo lepsze niz US. Berlin np pracuje na jednym etacie w spoko firmie, nie musze pracowac na 6 etatach no i chyba nie bierzesz pod uwage systemu opieki zdrowotnej jaki jest w US. Chyba mi nie wmowisz, ze opieka w us jest normalna. Jak zachorujesz przewlekle to albo masz miliony dolarow na leczenie albo ulica i namiot. To jest chore. Us jest MEGA i super owszem, ale na wypad np na kilka tygodni turystycznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...