Skocz do zawartości

Aktywacja green card


Zuziabet

Rekomendowane odpowiedzi

wygrałam GD w DV lottery i muszę wjechać do USA ko połowy marca 2022. Chcę jechać w przerwie szkolnej w lutym, żeby "aktywować" kartę. Chcę wrócić do Polski i dokończyć magisterkę ( tylko do czerwca 2022). Na jak długo muszę wjechać do usa pierwszy raz żeby to się udało? Ile czeka się na fizyczną green card? Czy jak nie przyjdzie do mnie w jakimś tam czasie i będę musiała wyjechać to czy wjadę do usa za kilka miesięcy? czy bez fizycznej green card nie wpuszczą mnie? Czy ten 6msc i 1 dzień,  o którym się mówi ze trzeba być taki czas w stanach liczy się od stycznia do grudnia czy od momentu wjazdu liczy się 365dni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjedziesz w lutym czy marcu, to do paszportu dostaniesz stempel, który przez rok będzie pełnił rolę zielonej karty. W tak zwanym międzyczasie plastikowa zielona karta powinna do Ciebie przyjść.

Jeśli studia masz tylko do czerwca, to od momentu aktywowania zielonej karty to raptem 4-5 miesięcy. Powinnaś zdążyć skończyć studia i pozamykać sprawy w Polsce, żeby móc emigrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/25/2021 at 1:17 PM, Joanna30 said:

Jeśli wyjedziesz w lutym czy marcu, to do paszportu dostaniesz stempel, który przez rok będzie pełnił rolę zielonej karty. W tak zwanym międzyczasie plastikowa zielona karta powinna do Ciebie przyjść.

Jeśli studia masz tylko do czerwca, to od momentu aktywowania zielonej karty to raptem 4-5 miesięcy. Powinnaś zdążyć skończyć studia i pozamykać sprawy w Polsce, żeby móc emigrować.

o super, czyli stempel w paszporcie jest wystarczający żeby wyjechać a po czasie wrócić do USA. Myślałam, że bez plastikowej GC nie wjadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
On 10/27/2021 at 11:34 PM, Zuziabet said:

o super, czyli stempel w paszporcie jest wystarczający żeby wyjechać a po czasie wrócić do USA. Myślałam, że bez plastikowej GC nie wjadę. 

 

On 10/25/2021 at 1:17 PM, Joanna30 said:

Jeśli wyjedziesz w lutym czy marcu, to do paszportu dostaniesz stempel, który przez rok będzie pełnił rolę zielonej karty. W tak zwanym międzyczasie plastikowa zielona karta powinna do Ciebie przyjść.

Jeśli studia masz tylko do czerwca, to od momentu aktywowania zielonej karty to raptem 4-5 miesięcy. Powinnaś zdążyć skończyć studia i pozamykać sprawy w Polsce, żeby móc emigrować.

nie mogę nigdzie znaleźć więcej informacji, a czekam na spotkanie z prawnikiem. Czy to że wyjadę teraz w grudniu czy styczniu na 2tygodnie, żeby aktywować GC, ale przeprowadzę się dopiero ok lipca 2022. Będzie to ponad 6 miesięcy od momentu aktywacji. Czy pomimo tylu miesięcy i braku fizycznej zielonej karty, jedynie ze stemplem w paszporcie będę w stanie wjechać do Stanów bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pieczątka w paszporcie przez pierwszy rok służy jako zastępcza zielona karta. Pamiętaj że jak wyjedziesz w grudniu na aktywację zielonej karty to już za rok 2021 będziesz się musiała rozliczyć z Urzędem Skarbowym w USA z dochodów z całego świata. Może prościej będzie jak zrobisz to w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mcpear said:

Tak. Pieczątka w paszporcie przez pierwszy rok służy jako zastępcza zielona karta. Pamiętaj że jak wyjedziesz w grudniu na aktywację zielonej karty to już za rok 2021 będziesz się musiała rozliczyć z Urzędem Skarbowym w USA z dochodów z całego świata. Może prościej będzie jak zrobisz to w styczniu

okurcze, racja. Mimo wszystko jedyne co to będę musiała rozliczyć dwa miesiące z 2021 z programu au pair, w Polsce nie podejmowałam żadnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Zuziabet napisał:

Dobra, już wiem co do plastikowej GC i wyjazdów i podatków. Ale czy jak przyjadę w styczniu a potem dopiero w lipcu/ sierpniu to czy mogę mieć problem ze względu przekroczenia tych 6 miesięcy?

Ludzie często tak robią, że wyjeżdżają po raz pierwszy właściwie tylko po to, żeby aktywować zieloną kartę, a potem zamykają wszystkie sprawy w swoim kraju i emigrują po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...