Skocz do zawartości

Podatek w Stanach a praca w UK


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak wyglada rozliczenie sie z podatku w Stanach jesli jest sie posiadaczem GC a mieszka i zarabia sie w UK?

Obecnie jestem studentka w UK i planuje zostac i dokonczyc tu studia. Pracuje na pol etatu, moze nie sa to ogromne zarobki no ale sa. W styczniu zamierzam aktywowac moja GC. Czy jest jakis prog wolny od podatku? Jak sie rozliczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, adriana21 said:

Hej,

Jak wyglada rozliczenie sie z podatku w Stanach jesli jest sie posiadaczem GC a mieszka i zarabia sie w UK?

Obecnie jestem studentka w UK i planuje zostac i dokonczyc tu studia. Pracuje na pol etatu, moze nie sa to ogromne zarobki no ale sa. W styczniu zamierzam aktywowac moja GC. Czy jest jakis prog wolny od podatku? Jak sie rozliczyc?

To masz jakies poltora roku do rozliczania sie... Wysylasz 1040 (obowiazkowo jako rezydent) + 2555 (pogooglaj IRS tax form 2555 oraz foreign earned income exclusion). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adriana21 said:

 Z tego co czytam to jesli chodzi o próg foreign earned income exclusion co roku sie zmienia ale zazwyczaj jest to okolo 100k$ rocznie tak?

 

tak - wiec w wiekszosci przypadkow mieszkajac w kraju ktory ma tax treaty z US, podatku od dochodow uzyskanych gdzies indziej sie nie placi - ale rozliczyc sie trzeba - co pozniej znakomicie ulatwia zycie jak chce sie udowodnic residency albo wystapic o obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...