Skocz do zawartości

H1B, H4 zmiana pracy i transfer wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po raz kolejny, proszę o pomoc w takiej sytuacji.
Przebywam w USA na wizie H1B cały czas byłem zatrudniony w jednej firmie, są ze mną żona i córka , obie posiadają wizy H4.
Aktualnie jestem w trakcie zmiany pracodawcy. Prawnicy firmy która chce mnie zatrudnić zaczynają proces transferu mojej wizy H1B.
Mam pytanie odnośnie wiz H4 mojej żony i córki.

Czy mój przyszły pracodawca  powinien rownolegle z moja wizą zrobić transfer wiz dla mojej żony i córki? Czy powinienem zrobić to sam? Jak to wyglada?  Co należy zrobić aby osoby posiadające wizę H4 mogły dalej legalnie przebywać w USA w sytuacji zmiany pracodawcy przez posiadacza wizy H1B.

Na koniec oddam ze moja H1B byla przedluzana przez pracodawce natomiast przedluzenie H4 corki i zony bylo robiona przez nas samych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Marcinnn said:

Witam Wszystkich po raz kolejny, proszę o pomoc w takiej sytuacji.
Przebywam w USA na wizie H1B cały czas byłem zatrudniony w jednej firmie, są ze mną żona i córka , obie posiadają wizy H4.
Aktualnie jestem w trakcie zmiany pracodawcy. Prawnicy firmy która chce mnie zatrudnić zaczynają proces transferu mojej wizy H1B.
Mam pytanie odnośnie wiz H4 mojej żony i córki.

Czy mój przyszły pracodawca  powinien rownolegle z moja wizą zrobić transfer wiz dla mojej żony i córki? Czy powinienem zrobić to sam? Jak to wyglada?  Co należy zrobić aby osoby posiadające wizę H4 mogły dalej legalnie przebywać w USA w sytuacji zmiany pracodawcy przez posiadacza wizy H1B.

Na koniec oddam ze moja H1B byla przedluzana przez pracodawce natomiast przedluzenie H4 corki i zony bylo robiona przez nas samych. 

 

 

Po pierwsze nie jestem prawnikiem imigracyjnym i nie gwarantuję w 100% że mam rację. Nie traktuj mojej opinii jako porady prawnej.

Wg mojej wiedzy H4 jest wizą zależną od wizy H1B a nie od pracodawcy właściciela wizy H1B. Czyli jeśli transferujesz wizę H1B a utrzymasz cały czas status wtedy właściciel wizy H4 pozostaje w statusie. Nie ma potrzeby ich transferować.  Chcę ci zwrócić uwagę, że w procesie transferu musisz uważać aby nie uległa skróceniu ważność twojej wizy, bo wówczas wizy H4 przestają być ważne również w momemcie utraty ważności Twojego statusu a nie zgodnie z data na ich I-94. To może być "pułapka". Przykładowo: Twoja wiza H1-B jest ważna do 12-31-2025 i również wizy Twojej żony i córki są ważne do 12-31-2025. Jeśli w przypadku transferu twoja wiza ulegnie skróceniu (np do 06-30-2024) to po tej dacie żona i córka byłyby bez statusu (o ile do tej daty nie uzyskasz nowej H1-B) mimo, że dokumen I-94 mówi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Mam podobne przemyślenia w tej sprawie. Wysłałem zapytanie do prawników którzy się tym zajmują i dziś mi odpisali ze H4 dependent powinna być niezależna on pracodawcy. Podoba mi się ich pewność siebie w stwierdzeniu ze "powinna być". Dzięki za informacje odnośnie zmiany ważności wizy. Będę na to uważał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...