Skocz do zawartości

Wiza L-1B - wskazówki/porady


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadaj na pytania szczerze, konsulowie czują BS na kilometr :-) Ogólnie powinieneś mieć grubą kopertę z całą papierologią sporządzoną przez prawników wynajętych przez Twoją firmę (lub kogoś w Twojej firmie), powinieneś mniej więcej wiedzieć co tam napisali w uzasadnieniu i "get your story straight" (z resztą powinni pisać do uzasadnienie z Twoją pomocą). Ja miałem sesję Q&A z prawnikami przed rozmową, gdzie radzili jak się zachowywać, ale nic nieoczywistego sobie nie przypominam.
Mnie na rozmowie jakoś bardzo nie maglowali, ale też nie były to dwa pytania jak niektórzy opowiadali, ale ok. 5 minut rozmowy. Niestety już nie pamiętam dokładnych pytań. Pytali chyba co robię w firmie i co będę robił na miejscu, czy byłem już w USA itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wypytywali (ale to bylo >10 lat temu) o to co dokladnie robie w firmie i jak wiele jest osob takich jak ja (z tego co pamietam) - zeby zweryfikowac czy to nie jest jakas lipa (w Indiach zdaje sie w tym czasie wysylali ludzi 100-kami na L-1B i H-1B zeby robili jakies low level IT jobs).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas rozmowy na L1 zostałem zapytany jak długo pracuję w obecnej korporacji i czy jestem managerem (przenosiłem się na L1-A) a potem już tylko gdzie planujemy mieszkać i do której klasy w liceum pójda moje starsze dzieci. Rozmowa trwała 2 minuty. Papiery przygotowane przez prawników miały grubość pokaźnego skoroszytu. Moje młodsze dziecko miało wtedy 4 lata. Wzbudzało sympatię :) Brzdące nie przeszkadzają w tych rozmowach - dają ci priorytet w podejściu do okienka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Moze ktos mi podpowie. Umawialiśmy na poczatku maja wizyte ambasadzie dla całej rodziny- L1a. Niestety termin 12 lipca. Rozmawialismy z jednym z biur prawniczych j twierdza ze moga to przyspieszyć bo maja konto biznesowe. W innych biurach twierdzą  że  nie ma opcji zmiany. Wiemy ze jest opcja emergency ale  narazie nie bierzemy ich pod uwagę. Waszym zdaniem jest to możliwe aby zmienić ten termin? Slyszal ktos o takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...