Skocz do zawartości

Odmowa wjazdu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowe pytanie. W 12.2020 na lotnisku zostałam odesłana na granicy i została mi cofnięta visa B2 (cancelled) I dostalam withdrawal  of application for admission, ponieważ po przeszukaniu telefonu celnicy znaleźli, iż w zeszłym roku na niej pracowałam. Przyznałam się do tego, gdyż było to napisane w wiadomościach. Nie dostałam zakazu wjazdu w przyszłości, dostalam withdrawal of application for admission, ale została mi cofnięta wiza turystyczna. I tears moje pyramid jest takie, czy jeśli mogę udowodnić ze pracuje tutaj oraz studiuje i moj chłopak ( obywatel USA) napisze invitation letter gdzie ujmie to iż bierze za mnie odpowiedzialność finansowa, to jest szansa, ze dostane znowu wizę B2? Czy jest sens składania o te wizę? Czy ktoś miał podobna sytuacje ? Pozdrawiam! 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Tak się zastanawiam, bo na granicy powiedzieli mi, ze mogę złożyć o nowa wizę dlatego, ze dają mi ten withdrawal of application a nie removal. Chyba sprobuje złożyć wniosek i wrócę z odpowiedzią, co wyszło z tego wszystkiego… dziekuje raz jeszcze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Caro999 said:

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Tak się zastanawiam, bo na granicy powiedzieli mi, ze mogę złożyć o nowa wizę dlatego, ze dają mi ten withdrawal of application a nie removal. Chyba sprobuje złożyć wniosek i wrócę z odpowiedzią, co wyszło z tego wszystkiego… dziekuje raz jeszcze! 

Złożenie wniosku o B1/B2 to wyrzucenie 160 dolarów w błoto. Jak mówili na granicy, że możesz złożyć wniosek o wizę nie koniecznie myśleli o wizie turystycznej. Nie masz zakazanego ubiegania się o wizę imigracyjną. Jak to było napisane w zasadzie wiza narzeczeńska albo małżeńska to jedyne opcje dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, danielwro said:

powaznie tak to wyglada, ze celnik kaze odblokowac telefon i sobie buszuje po mailach, FB, whatsappach i fotki pooglada?

Nie robią tego każdemu, tylko w wypadkach, kiedy mają podejrzenia (jak widać w tym przypadku były uzasadnione). Mogę zgadywać, ale zakładam, że OP była na wizie B1/B2 koło 180 dni i po nie za długim czasie (mniej niż rok) postanowiła znowu przyjechać "zwiedzać turystycznie USA" na kolejne 180 dni. Jeśli by odmówiła dostępu do telefonu to zapewne cofnięto by ją od razu z adnotacja inną niż "withdraw of application" (najlżejsze co może być), wizę tak czy siak by skasowano.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Caro999 said:

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Tak się zastanawiam, bo na granicy powiedzieli mi, ze mogę złożyć o nowa wizę dlatego, ze dają mi ten withdrawal of application a nie removal. Chyba sprobuje złożyć wniosek i wrócę z odpowiedzią, co wyszło z tego wszystkiego… dziekuje raz jeszcze! 

Bo formalnie mozesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...