Skocz do zawartości

Bridge USA J-1


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze. Jade do 12 klasy HS na "wymianę", czyli program Bridge USA J-1. W głowie już widzę ze potencjalne problemy gdyż chciałbym ukończyć tam szkołę i uzyskać HS Diploma. Wspomniany problem pojawi się przy przeliczaniu creditsow z Polskiej szkoły żebym im go przekazał po prostu po przyjściu tam do szkoły... ktoś coś jest obeznany w temacie? Jest jakiś odpowiedni dokument do tego? Jakiekolwiek rady z tym związane? Jakiś sensowny przelicznik? 

Jeśli to ważne to stan IA. (Może tam rządzą się "swoimi prawami")

Pozdrawiam, Kuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, koba said:

Cześć forumowicze. Jade do 12 klasy HS na "wymianę", czyli program Bridge USA J-1. W głowie już widzę ze potencjalne problemy gdyż chciałbym ukończyć tam szkołę i uzyskać HS Diploma. Wspomniany problem pojawi się przy przeliczaniu creditsow z Polskiej szkoły żebym im go przekazał po prostu po przyjściu tam do szkoły... ktoś coś jest obeznany w temacie? Jest jakiś odpowiedni dokument do tego? Jakiekolwiek rady z tym związane? Jakiś sensowny przelicznik? 

Jeśli to ważne to stan IA. (Może tam rządzą się "swoimi prawami")

Pozdrawiam, Kuba :)

To chyba najlepiej szkole zapytac, to oni beda dyplom wystawiac wiec powinni tobie udzielic informacji o tym jakie dokunenty bedziesz potrzebowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, koba said:

 gdyż chciałbym ukończyć tam szkołę i uzyskać HS Diploma.

Tak jak Pati wyzej mowi, powinienes spytac sie szkoly, bo to sie rozni od szkoly do szkoly, czesto od school district do school district. Ale z gory Ci powiem, ze wiele high school NIE wyda ci diplomu po jednym roku na wymianie, z kilku powodow, ale glownie dlatego ze po tylko dwoch semestrach nie dokonczysz wszystkich wymagan - iles tam lat literatury angielskiej, historii, government itp - ktore trzeba zaliczyc w high school. Polskie wladze tez raczej malo zaliczaja z tego roku - po prostu te dwa systemy szkolne sa tak rozne, ze nie bardzo ma jak "przeliczyc" to co bedziesz przerabial w USA. Wiekszosc polskich uczniow robiacych rok wymiany w USA powtarzaja rok po powrocie do Polski - czesto po prostu zeby zdac mature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

Tak jak Pati wyzej mowi, powinienes spytac sie szkoly, bo to sie rozni od szkoly do szkoly, czesto od school district do school district. Ale z gory Ci powiem, ze wiele high school NIE wyda ci diplomu po jednym roku na wymianie, z kilku powodow, ale glownie dlatego ze po tylko dwoch semestrach nie dokonczysz wszystkich wymagan - iles tam lat literatury angielskiej, historii, government itp - ktore trzeba zaliczyc w high school. Polskie wladze tez raczej malo zaliczaja z tego roku - po prostu te dwa systemy szkolne sa tak rozne, ze nie bardzo ma jak "przeliczyc" to co bedziesz przerabial w USA. Wiekszosc polskich uczniow robiacych rok wymiany w USA powtarzaja rok po powrocie do Polski - czesto po prostu zeby zdac mature. 

A co z GED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, koba said:

A co z GED?

GED jest dla tych ktorzy z jakiegokolwiek powodu nie skonczyli high school. Nie wiem co Ci by to dalo. Ani w Polsce uzyteczny ani w USA - tu lepiej by wygladalo gdybys mial mature z Polski niz GED... kojarzy sie z drugorzednym diplomem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GED nie sądzę że będzie uznany przez jakakolwiek polską uczelnię jako matura. Musiałbyś sprawdzić w Uczelni do której planujesz startować czy i na jakim poziomie ci to uznają i czy w ogóle będą Ciebie rozważać przy rekrutacji po powrocie. Zgadzam się z opinią że będziesz musiał powtórzyć klasę maturalną po powrocie i zdać polską maturę aby się dostać w Polsce na studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear@katlia

pisalem dziś z kobietą u której będę mieszkał („host”), jest nauczycielka w High Schoolu do którego będę chodził, mowila ze istnieje spora możliwość graduation, rok temu chłopak w identycznej sytuacji jak ja z Finlandii dostał HS Diploma, będę działał i się starał żeby mi tez to pyklo :) 

Jeszcze odezwe się do szkoły co dokładnie ode mnie potrzebują żeby nie było przysłowiowego „przypału”. Podejrzewam ze wezmą pod uwagę moje oceny z 9-11 klasy polskiej (nie wiem jak to przelicza) i ich seniorów gdzie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, koba said:

mowila ze istnieje spora możliwość graduation, rok temu chłopak w identycznej sytuacji jak ja z Finlandii dostał HS Diploma

Lepiej bedzie zworcic sie bezposrednio do kierownika szkoly i do school district (adresy znajdziesz w necie.) Jezeli chcesz studiowac w Polsce musisz sie tez dowiedziec czy ten teoretyczny diploma bedzie w ogole sie liczyl -- no chyba ze i tak planujesz zdawac mature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...