Skocz do zawartości

Ślub a sponsorowanie


Marcindz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziewczyne, mieszka w Kalifornii. Jest obywatelka amerykańska. Chcemy wziąść slub, problem z tym, że ona nie ma żadnego majątku i mało zarabia, więc nie może być moim sponsorem. Mam pytanie czy wtedy po  ślubie z nią, aby dostać zielona kartę muszę znaleźć innego sponsora niż żona? Ile teraz czeka się na zielona kartę po zawarciu małżeństwa? Czy to jest zależne od stanu? Jeśli w paszporcie mam wbitą jeszcze ważna wizę turystyczną B2 to czy to jakoś przyspiesza termin otrzymania zielonej karty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marcindz said:

Witam. Mam dziewczyne, mieszka w Kalifornii. Jest obywatelka amerykańska. Chcemy wziąść slub, problem z tym, że ona nie ma żadnego majątku i mało zarabia, więc nie może być moim sponsorem.

Obywatelka USA aka zona zawsze musi byc glownym sponsorem. Jesli nie ma odpowiednich dochodow to musi znalezc joint-sponsora, obywatela US albo posiadacza zielonej karty ktory ma odpowiedni dochod i zgodzi sie na sponsorowanie. Tego nie da sie obejsc. 

 

1 hour ago, Marcindz said:

Mam pytanie czy wtedy po  ślubie z nią, aby dostać zielona kartę muszę znaleźć innego sponsora niż żona?

Zona jest glownym sponsorem. Jesli chce ciebie sposnorwac to musi znalezc joint sponsora. 

1 hour ago, Marcindz said:

 

Ile teraz czeka się na zielona kartę po zawarciu małżeństwa?

1 - 2 lata. 

1 hour ago, Marcindz said:

 

Czy to jest zależne od stanu?

Nie.

1 hour ago, Marcindz said:

 

Jeśli w paszporcie mam wbitą jeszcze ważna wizę turystyczną B2 to czy to jakoś przyspiesza termin otrzymania zielonej karty? 

Lol nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Wogole piszesz o wizie malzenskiej w watku nt. Wiz narzeczenskich. Spora to roznica. :p 

No to dziewczyna nie ma nikogo, kto by mnie mógł sponsorować, jest tam sama. Ja też nie znam nikogo. To w takim razie nici z tego. 

A czy może mogę się sponsorować swoim majątkiem w Polsce? Mam dosyć spory majątek w Polsce. Dochody słabe na papierze, prowadzę swoją działalność gospodarczą w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcindz napisał:

No to dziewczyna nie ma nikogo, kto by mnie mógł sponsorować, jest tam sama. Ja też nie znam nikogo. To w takim razie nici z tego. 

A czy może mogę się sponsorować swoim majątkiem w Polsce? Mam dosyć spory majątek w Polsce. Dochody słabe na papierze, prowadzę swoją działalność gospodarczą w Polsce

 

4 minuty temu, Marcindz napisał:

No to dziewczyna nie ma nikogo, kto by mnie mógł sponsorować, jest tam sama. Ja też nie znam nikogo. To w takim razie nici z tego. 

A czy może mogę się sponsorować swoim majątkiem w Polsce? Mam dosyć spory majątek w Polsce. Dochody słabe na papierze, prowadzę swoją działalność gospodarczą w Polsce

W Polsce mam 2 mieszkania o wartości 1 miliona zł, działkę o wartości 300 tys zł i oszczędności w banku 200 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcindz napisał:

 

W Polsce mam 2 mieszkania o wartości 1 miliona zł, działkę o wartości 300 tys zł i oszczędności w banku 200 tys zl

Albo może jest jakaś amerykanka, która by się kwalifikowała aby mnie sponsorować i się związać i wziąść ślub. Chciałabym jeździć w USA truckiem, dlatego mi potrzebny pobyt. Mam 38 lat jestem kawalerem bez dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, margherita_s said:

Co na to Twoja kalifornijska dziewczyna?

Oj tam oj tam, kalifornijska dziewczyna nie ma kasy wiec chlopak bez skrupułów przerzuci sie na bardziej majetna kandydatkę. :)

 

18 minutes ago, Marcindz said:

No to dziewczyna nie ma nikogo, kto by mnie mógł sponsorować, jest tam sama. Ja też nie znam nikogo. To w takim razie nici z tego. 

 

Dziewczyna nie ma zadnej rodziny? Co do uzycia twojego majatku w PL do sponsorowanie to nie wiem czy jest taka mozliwosc - ktos sie moze inny wypowie. Z tego co wiem, tak czy siak dziewczyna bylaby glownym sponsorem.

 

12 minutes ago, Marcindz said:

 Chciałabym jeździć w USA truckiem, dlatego mi potrzebny pobyt. Mam 38 lat jestem kawalerem bez dzieci. 

Dlaczego chcialbys jezdzic truckiem? To chyba jeden z najcięższych zawodow do tego srednio platny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Oj tam oj tam, kalifornijska dziewczyna nie ma kasy wiec chlopak bez skrupułów przerzuci sie na bardziej majetna kandydatkę. :)

 

Dziewczyna nie ma zadnej rodziny? Co do uzycia twojego majatku w PL do sponsorowanie to nie wiem czy jest taka mozliwosc - ktos sie moze inny wypowie. Z tego co wiem, tak czy siak dziewczyna bylaby glownym sponsorem.

 

Dlaczego chcialbys jezdzic truckiem? To chyba jeden z najcięższych zawodow do tego srednio platny...

Jest bardzi dobrze płatny, jeśli jeździ się jako owner  jako przedsiębiorca jednoosobowy. Po roku jazdy u kogos, chciałbym wziąść swoją ciężarówkę w leasing i awansować na owner operatora. 

Zgadza się, jest to bardzo ciężki zawód, ale wiem na co się pisze i chce to wziąść na swoje barki. 

Nie znaczy to także, że do końca życia byłbym kierowcą. Ciężka praca, trochę szczescia i głowa na karku i za pare lat można kierować swoją rozwijająca firma transportową. 

A ja chce się wyrwać z Polski bo w moim zawodzie jest kiepsko i wiem, że nigdy do niczego nie dojdę obecna ścieżka. A majątek to suma tego co odziedziczylem i zarobiłem. Jakbym goły z domu wyszedł to pewnie miałbym połowę tego. Teraz rozumiesz moje motywy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...