Skocz do zawartości

Wniosek o obywatelstwo a rozliczenie podatkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Właśnie upłynał mi okres 5 lat pobytu w USA i otworzyło się "okno" na składanie wniosku o obywatelstwo.  Niestety tak się złożyło że w 2020 nie rozliczyłem się z podatków. W związku z tym mam następujące pytanie. 

Czy ktoś się orientuje czy nie rozliczenie się w danym roku może spowodować odrzucenie aplikacji ? Czy jest ktoś na forum kto był w takiej sytuacji ?

W aplikacji jest następujące pytanie : Czy kiedykolwiek w ciagu ostatnich 5 lat nie wysłałeś rozliczenia podatkowego ? Zatrzymałem się w tym momencie aplikacji oraz poszedłem do urzędu i wysłałem rozliczenie podatkowe za tamten rok. 

Teraz moje pytanie brzmi, czy powinienem odpowiedzieć w aplikacji że "Nie, nigdy mi się to nie zdarzyło" skoro właśnie wysłałem za zaległy rok, czy może poczekać parę tygodni aż dostanę zwrot podatku i wtedy dopiero zamieścić tą odpowiedź ? 

Czy być może powieniem napisać, że nie wysłałem rozliczenia w tamtym roku, jednak zrobiłem to niedawno ? Nie chcę aby aplikacja została odrzucona, dlatego chcę się upewnić że zrobię to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 08:46, Robal napisał:

W aplikacji jest następujące pytanie : Czy kiedykolwiek w ciagu ostatnich 5 lat nie wysłałeś rozliczenia podatkowego ?

Jeszcze raz, od poczatku: o co jest pytanie?

Moze jasniej: czy pytaja cie o to czy wyslales jakiekolwiek zeznanie z opoznieniem?

Po co sam sobie komplikujesz sprawe?

Tak wlasnie rodzi sie BIUROKRACJA. Pytanie jest proste tak jak odpowiedz na nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  pytanie jest proste jednak nie uzyskałem odpowiedzi. Pytam więc ponownie. Czy ktoś się orientuje czy nie rozliczenie się z podatku w danym roku może spowodować odrzucenie wniosku ? 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Robal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

However, recognizing the complexities of filing taxes, there may be instances where the officer may determine that the applicant’s conduct regarding his or her tax return or tax payment did not violate the standards of an average member of the community, or that the applicant established extenuating circumstances. In such cases, the applicant may establish GMC by showing that he or she has corrected all inconsistencies or errors.

...

 

Examples of corrections of such inconsistencies or errors might include a letter from the tax authority indicating that:

  • The applicant has filed the appropriate forms and returns; and

  • The applicant has paid the required taxes, or has made arrangements for payment and is doing so in accordance with the pertinent tax authority.

 

To jest z manuala USCIS dla urzednikow: Chapter 5 - Conditional Bars for Acts in Statutory Period | USCIS

IMHO ja bym poczekal kolejne 5 lat. Jesli musisz teraz z jakis powodow to skonsultuj sie z prawnikiem, ktory zna ludzi z lokalnego urzedu w ktorym bedziesz przesluchiwany. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 18:18, katlia napisał:

Najwyrazniej nikt tu nie orientuje sie glebiej w tym temacie, nikt tu nie jest ani prawnikiem imigracyjnym ani nie mial podobnej sytuacji. 

Raczej chodzi mi o opinię kogoś kto był w podobnej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 20:43, vlade napisał:

However, recognizing the complexities of filing taxes, there may be instances where the officer may determine that the applicant’s conduct regarding his or her tax return or tax payment did not violate the standards of an average member of the community, or that the applicant established extenuating circumstances. In such cases, the applicant may establish GMC by showing that he or she has corrected all inconsistencies or errors.

...

 

Examples of corrections of such inconsistencies or errors might include a letter from the tax authority indicating that:

  • The applicant has filed the appropriate forms and returns; and

  • The applicant has paid the required taxes, or has made arrangements for payment and is doing so in accordance with the pertinent tax authority.

 

To jest z manuala USCIS dla urzednikow: Chapter 5 - Conditional Bars for Acts in Statutory Period | USCIS

IMHO ja bym poczekal kolejne 5 lat. Jesli musisz teraz z jakis powodow to skonsultuj sie z prawnikiem, ktory zna ludzi z lokalnego urzedu w ktorym bedziesz przesluchiwany. 

 

Nie wiem co to jest GMC oraz po co miałbym dostarczyć jakiś list z urzędu podatkowego. Niedawno się rozliczyłem więc będą wszystko widzieć w systemie. Wspomnę o tym po prostu w odpowiedzi na pytanie w aplikacji. 5 lat nie będę czekał ponieważ planuję powrót do europy niedługo i przed wyjazdem chcę zrobić obywatelstwo. Dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...