Skocz do zawartości

Czy dostanę nową wizę


Rekomendowane odpowiedzi

w lipcu 1997 roku poleciałam do stanów i z powodu strajku w Londynie na lotnisku odwołano mój lot. Następnego dnia dostałam bilet z przesiadką w Bostonie i po wylądowaniu Pan stwierdził że nie przyleciałam w celach turystycznych tylko do pracy i zostałam deportowana do Polski. Obecnie chciałabym starać się o wizę do USA ale nie wiem czy jest szansa uzyskać ponownie wizę. Czy ktoś może coś wie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 17:11, Roelka v.2 napisał:

To bylo tak dawno temu ze mozesz bez obaw probowac. Sprobuj najpierw ESTA, potem B2 jak ESTA bedzie odrzucona. 

Esta odrzucona muszę stanąć o wizę, próbuję wypełnić druk DS-160 - utknęłam na pytanu - uzasadnij dlaczego nie wpuszczono cię do USA i anulowano wizę - co napisać, "że uznano iż nie wjeżdżam na teren USA w celach turystycznych tylko do pracy".

Poradźcie mi, może inaczej to napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kiki74 napisał:

Esta odrzucona muszę stanąć o wizę, próbuję wypełnić druk DS-160 - utknęłam na pytanu - uzasadnij dlaczego nie wpuszczono cię do USA i anulowano wizę - co napisać, "że uznano iż nie wjeżdżam na teren USA w celach turystycznych tylko do pracy".

Poradźcie mi, może inaczej to napisać?

Masz coś na piśmie na ten temat, podpisywalas wtedy coś na granicy? Jeśli nie, to pisz że nie wiesz. Bardzo możliwe że tak starych zapisów już nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz pisać wykrętnie to napisz raczej, że "nie pamiętasz dokładnie", a nie że "nie wiesz". Aczkolwiek ja raczej ubrałbym w okrągłe słowa jednak powód typu: "W opinii oficera CBP nie przedstawiłam dostatecznych dowodów na więzy z krajem ojczystym".

Zakładam,że przez 25 lat jakieś więzi zbudowałaś  (rodzina, dom / mieszkanie), czyli powód zniknął

Albo inne zdanie, które możesz użyć, a które jest prawdziwe to: "Nie przekonałam oficera CBP do turystycznego charakteru mojej wizyty w USA" - co jest na 100% prawdą i zarzutu, że kłamiesz nie można Tobie postawić, a to że byłas podejrzana o pracę na czarno wprost się nie pojawia. Jak podczas wywiadu będą Ciebie pytać szczegółowo to możesz odpowiedzieć, że dokładnie przebiegu tamtej rozmowy już nie pamiętasz, że to 25 lat i nie pamiętasz dokładnie o co szczegółowo byłas podejrzewana

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...