Skocz do zawartości

Czy moja zielona karta jest wciąż ważna?


Rekomendowane odpowiedzi

Aktywowana 06.12.2021. Przez pół roku pracowałem na czarno bez jakiejkolwiek umowy. Nie zapisałem się do wojska jak prosiła ulotna emigranta. Nie zgłosiłem powrotu do Polski do żadnego urzędu.
Nie wykupowalem ubezpieczenia. Opuściłem terytorium USA 21.05.2022r.  Mogę wrócić?

Edytowane przez Hazetingen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Hazetingen said:

Aktywowana 06.12.2021. Przez pół roku pracowałem na czarno bez jakiejkolwiek umowy. Nie zapisałem się do wojska jak prosiła ulotna emigranta. Nie zgłosiłem powrotu do Polski do żadnego urzędu.
Nie wykupowalem ubezpieczenia. Opuściłem terytorium USA 21.05.2022r.  Mogę wrócić?

Nie było Cię raptem miesiąc, więc na czym konkretnie polega problem? Z pracą na czarno to bym sie bardziej martwił IRS, ze strony urzędu imigracyjnego to ich już to mało obchodzi. Selective Service wyjdzie dopiero przy naturalizacji. W teorii masz 30 dni od daty aktywacji. Nie wiem jak patrzą jak się spóźnisz 6 miesięcy... Ubezpieczenie też nikogo nie obchodzi. Wolny kraj w końcu. Każdy może zostać bankrutem na własne życzenie jak np. złamie nogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zielona karte. To ze pracowales bez umowy to raczej twoj problem i glupota. "Ulotka" nie "prosila" cie o zapisanie do wojska. Czytales w ogole co tam bylo napisane? Jesli nie zarejstorwales sie do selective service pomimo spelniania wymagan to bedzie duza przeszkoda w uzyskaniu obywatelstwa,  jesli byc kiedys chcial. To jest prawo a nie "prosba". 

Opusciles US jakis miesiac temu.. zakladajac ze masz wazna zielona karte nie rozumiem czemu nie moglbys wrocic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...