Skocz do zawartości

Brak danych w systemie SEVIS


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcemy wyjechać z całą rodziną na rok do USA na wizach J1 i J2. Żona będzie robiła badania na uczelni a ja z synem jedziemy na wizach J2.

Wszystko było ok, do czasu wizyty w ambasadzie. Okazało się że danych moich i syna nie ma w systemie SEVIS. Nie widzą i tyle. Uczelnia w USA wszystko sprawdziła, dane są. Wydrukowali przecież formularze DS-2019 z tego systemu z nadanymi numerami, ale ambasada twierdzi że nas tam nie ma. Konsul podczas wizyty powiedział tylko że czekamy aż dane się pojawią.

Teraz nikt nic nie wie, nikt nie jest w stanie powiedzieć jak długo to może trwać. Czy ktoś z Was miał taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Atrakcji ciąg dalszy. Zobaczyli dane w SEVISie, syn dostał paszport z wizą, a ode mnie chcieli żebym dosłał dokumenty sądowe bo w 2009 miałem wyrok za spowodowanie wypadku samochodowego. Dokumenty wysłałem, potwierdzili że doszły. I od tamtej pory cisza, a minęło prawie 1.5 miesiąca, status to administrative processing. 

Syn z żoną polecieli 2 tyg temu a ja czekam. Z tymi dokumentami sądowymi byłem od 2009 roku w ambasadzie już 3 razy i za każdym razem machali na to ręką i wizy przyznawali. A teraz taki cyrk. Czy to normalne? Ile jeszcze to może trwać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra, może komuś taka informacja się przyda. Czekałem na paszport z wizą dokładnie 62 dni, tyle trwało to administrative processing. Komunikacja z ambasadą w Warszawie jest żadna, na nic nie odpowiadają albo piszą nie na temat. Więcej informacji miałem z uczelni w USA która wnioskowała o nasze wizy, oni widzieli w systemie co się dzieje i to oni wysyłali ponaglenia. Może to zadziałało.

A gdy już kilka dni temu miałem paszport w rękach, dostałem maila z ambasady z odpowiedzią na pytanie zadane 25 lipca. Napisali tylko że nie mogą pomóc bo sprawa już jest rozwiązana :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...