Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam swoją pierwszą kartę kredytową prawie dokładnie miesiąc. W tym czasie wykonałam tą kartą może 10-15 małych transakcji. Dzisiaj sprawdziłam swój credit score - mam 700, co wpada w kategorię "Good".

Natomiast w USA już trochę mieszkam, do aplikację o kartę dołączałam swoje W2 (taki odpowiednik PIT 11). Nie wiem czy to coś zmienia, ale z uzyskaniem credit score od "nieistniejącego" (co nie znaczy że zerowego) do dobrego poszło bardzo sprawnie i szybko.

Każdy bank powinien Ci wydać secured credit card, czyli kartę kredytową z kredytem wielości depozytu, który wpłacisz bankowi (standardowo jest to chyba 2000$). Później już tylko kupować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, micham said:

Jakie są wasze doświadczenia z aplikacjami o pierwsze karty kredytowe w US? I jak długo zajmuje uzbieranie dość dobrego credit score.
Dzięki za odpowiedzi.

Pierwszą najprościej zrobić jako "Secured" - czyli wpłacasz jakąs kwotę do banku np 3k. Ta kasa jest zamrożona na jakimś koncie. Bank wystawia ci kartę na te 3k a ty używasz i spłacasz. Jak będziesz używał tak aby na wyciągu nie pojawiło się więcej niż 10-15% limitu co miesiąc - czyli 300-450 dolarów powinno być (nie więcej) na wyciągu miesięcznym to szybko ci CS skoczy i pewnie po pół roku bank ci zamieni tę kartę na nie-Secured i zwróci Tobie te 3000 dolarów. Myślę, że do poziomu 700 jesteś w stanie dojść po 6-9 miesiącach. A to już pozwala w miarę OK żyć

Ubieganie się o normalne karty kredytowe z zerowym CS jest bez sensu. Będzie odmowa a każda próba pogarsza CS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak sie ma wklad wlasny na auto to zaczac od leasing, jak juz masz staly adres to CC secure i to z niskim limitem $200. Nie przekraczac $100 na karcie, splacac z automatu na koniec okresu rozliczeniowego. Zalozyc konto oszczednosciowe I wplacac tam nawet symboliczne $25 co wyplate. Bez lokalnego ID nawet nie probowac zakladac konta bo beda problemy z dostepem do pieniedzy. Pierwsze wyplaty przez czeki 

Edytowane przez Zibi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Zibi79 said:

Bez lokalnego ID nawet nie probowac zakladac konta bo beda problemy z dostepem do pieniedzy. Pierwsze wyplaty przez czeki 

Bzdury gadasz. W pełni funkcjonalne konto (bez zadnych problemow z dostepem) mialem w 48h po wyladowaniu i to na NIV. Dodam jeszcze, ze w tamtym wypadku (na J2) na lokalne ID musialem czekac ponad 3miesiace...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie z wlasnego doswiadczenia. Kazdy przelew jaki chcialem zrobic to tel do banku I skan paszportu ze ja to ten po drugiej stronie tel. Jak nie maja stanowego ID w systemie to jestes nie wiatygodny, nie masz adresu I chcesz prac pieniadze. Jestem swiezo po tym procesie, 5tyg temu przylecialem do MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Zibi79 said:

Mowie z wlasnego doswiadczenia. Kazdy przelew jaki chcialem zrobic to tel do banku I skan paszportu ze ja to ten po drugiej stronie tel. Jak nie maja stanowego ID w systemie to jestes nie wiatygodny, nie masz adresu I chcesz prac pieniadze. Jestem swiezo po tym procesie, 5tyg temu przylecialem do MI.

Tu jest pies pogrzebany: wire transfer wychodzacy to pewnie nawet i dzisiaj u mnie wymaga pozwolenia papierza. Taki archaiczny system bankowy... Welcome to USA...

Na potwierdzenie adresu wzieli ode mnie ksero umowy najmu. W 7 dni przyszla ksiazeczka czekowa i karta debetowa do konta. To dzialalo bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Zibi79 said:

Mowie z wlasnego doswiadczenia. Kazdy przelew jaki chcialem zrobic to tel do banku I skan paszportu ze ja to ten po drugiej stronie tel. Jak nie maja stanowego ID w systemie to jestes nie wiatygodny, nie masz adresu I chcesz prac pieniadze. Jestem swiezo po tym procesie, 5tyg temu przylecialem do MI.

Wlasnym doswiadczniu w konkretnym banku i konkretnym stanie. To nie oznacza ze tak jest wszedzie - przeciez ludzie na roznych J-wizach regularnie konta zakladaja bez wiekszych problemow. Nawet na B mozna zalozyc jak sie uprzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...