Skocz do zawartości

Wiza turystyczna b2 zakończony wyrok w zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Na początku września planowałem wraz z dziewczyną odwiedzić znajomego jej rodziców w USA (mieliśmy jechać na 3 miesiące). Złożyłem wniosek esta według prawdy i nie dostałem zezwolenia na podróż do USA, ponieważ w przeszłości byłem karany za posiadanie 40 g marihuany. Czy jest jakakolwiek szans że dostanę wizę turystyczna b2 ? Może ktoś miał podobną sytuacje i chciałby się podzielić swoim doświadczeniem w tej sprawie. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzieć!

Ostatnio czas żyje tym tematem dużo czytam interesuje się. Skorzystałem nawet z konsultacji prawniczej przesłałem im wszystkie dokumenty jakie posiadałem z tej sprawy wysłali mi ich wersje formularza ds-160 wypełniłem wszystko odesłałem i po jakiś dwóch tygodniach współpracy stwierdzili że „ Bez uzyskania uchylenia zakazu wjazdu do USA- nie wjedzie pan na terytorium tego kraju” Nigdy wcześniej nie składałem wniosku o wizę b2. Jedynie co to w formularzu esta zaznaczyłem ze byłem karana za narkotyki, więc jestem ciekaw na jakiej podstawie został stwierdzony ten zakaz podczas rozmowy nie zostało mi to wytłumaczone w żaden sposób chociaż o to pytałem a za dalszą współpracę powiedziano mi jak dla mnie bardzo duże pieniądze a z tego co zrozumiałem będzie to tylko złożenie formularza za mnie do ambasady i przygotowanie mnie do rozmowy z konsulem. W tym momencie mam dylemat czy skorzystać z takiej opcji bo jest szansa, czy po prostu zdają sobie sprawę że mam szanse równe 0 i chcą wydoić ode mnie kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej postawie został stwierdzony ten zakaz, jeśli można wiedzieć? Czy po prostu mi tak napisali jeszcze nie wysłałem żadnego wniosku nie miałem jeszcze żadnej odpowiedzi z ambasady jedyne co zrobiłem w tym kierunku to złożyłem wniosek esta i dostałem brak autoryzacji na podróż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na które pytanie odpowiedziałeś pozytywnie?

Na to:  "Have you ever violated any law related to possessing, using, or distributing illegal drugs?"

No to jesteś inadmissible i masz to w aktach - jak się zgłosisz po jakąkolwiek wizę to na komputerze konsula zaświecisz się na czerwono

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na to pytanie odpowiedziałem tak. 
I po sprowadzeniu zezwolenia na podróż mam komunikat.

„Nie masz prawa podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach Visa Waiver Program. Możesz uzyskać wizę na podróż w Departamencie Stanu (Department of State). Dodatkowe informacje na temat składania wniosku o wizę znajdują się w witrynie internetowej United States Department of State pod adresem www.travel.state.gov”

Niby jest napisane że mogę uzyskać wizę w Departamencie stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mcpear napisał:

No to jesteś inadmissible i masz to w aktach - jak się zgłosisz po jakąkolwiek wizę to na komputerze konsula zaświecisz się na czerwono

Czyli w takim przypadku nie ma sensu składać wniosku ds-160 umawiać się na wizytę w konsulacie przygotowywać wszystkich papierów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 USD - nie szkoda ci? To składaj wniosek. Wtedy dostaniesz dokładną listę paragrafów z których zakazują Tobie wjeżdżać. Czy jest to wiedza warta 160USD? Oceń samemu

Na prawnika bym się nie rzucał - bo to już czyste wyrzucenie kasy w błoto. Nie zrobi nic poza wypełnieniem DS-160. Jak dostaniesz odmowę  zaproponuje ci wystąpienie o waiver (zażąda kolejnego wysokiego honorarium) - na który w celach turystycznych nie masz  raczej najmniejszych szans. Prawnik wycenia się drogo bo wyczuł "desperację" i sprzedaje Tobie "nadzieję" (a to jest towar za który wielu lubi płacić).

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...