Skocz do zawartości

Loteria Wizowa a sponsorowanie rodzinne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam pytanie związane z loteria wizową a wnioskiem o łączenie rodzin ( wniosek I-130) który został zatwierdzony przez DEPARTAMENT OF HOMELAND SECURITY , sprawa moja już ma nadany numer i aktualnie znajduje się w NATIONAL VISA CENTER, nie wiem jak długo będzie rozpatrywana ponieważ moje PRIORITY DATE to 23-JAN-2020, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy właśnie pomimo zatwierdzenia wniosku przez te urzędy, nadal mam możliwość brania udziału w loterii? I jeżeli nie mam czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak długo moge czekać na rozpatrywanie mojej sprawy w NVC ze względu iż nie mam możliwości opłacenia mojej petycji aby ruszyć dalej, dlaczego nie mam możliwośnie niestety nie wiem. Napisałem mail do NVC lecz na odpowiedź czekam juz 3 miesiąc. Dziękuje z góry za podpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tej chwili rozpatrywane są wnioski złożone z priority date do 1 grudnia 2014, czyli kilka lat przed Twoją priority date.

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2022/visa-bulletin-for-september-2022.html

Więc zostaje ci jeszcze kilka lat czekania, nim w ogóle pochylą się nad Twoją sprawą. W międzyczasie jak najbardziej możesz brać udział w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to trochę nielogiczne, dostałem list powitalny z NVC z numerem sprawy oraz INVOICE ID po 3 latach, jak czytałem to zdarzało się , że ludzie dostawali to po załóżmy 7 lub więcej. Nie rozumiem zatem po co mi to wysłali już jak mają zamiar rozpatrywać dalej petycje za 5 lat jak wynika z biuletynu. Dziwny mają tok rozumowania , jest jakiś sposób aby to przyśpieszyć ? I jeszcze jeden argument mam za tym ze mogą być jakieś odstąpienia jeżeli chodzi o daty z biuletynu, znajomy ma wizytę w ambasadzie warszawie w przyszłym miesiącu a jego priority date to 2017 rok. Więc kto wie czym oni sie kierują do końca? Może pandemia wpłynęła na przyśpieszenie w jakiś sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamykając już całkiem wątek, mój młodszy brat oraz mama dostali zieloną kartę , w czasie gdy tato składał dokumenty brat nie miał ukonczone 21 lat i był chyba w kategorii wizowej F23, tato podczas składania dokumentów posiadał również zieloną karte, cały proces przyznawania im zielonej karty trwał nie dłużej jak 6 miesięcy od daty dostania dokumentów ze stanów z numerem sprawi itd, wróz pisma identyczny jak ten który dostałem i ja , gdy tato składam mi dokumenty był juz obywatelem stanów, czy kategoria wizowa F23 jest przyznawana jakoś innym tokiem postępowania niż F11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...