Skocz do zawartości

Green Card a karalność


ReMiX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Na wstępie bardzo serdecznie chciałbym was przywitać.

Przychodzę do was z dosyć niecodzienną sprawą, ponieważ pomimo obszernego przeszukania forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. 

Otóż sprawa wygląda tak:

Na początku 2016 roku zostałem jako niepełnoletni (miałem 17 lat) za domniemane wymuszenie rozbojnicze.

Sprawa wyglądała w ten sposób iż pożyczyłem koledze 500zł, natomiast w okresie kiedy nadszedł czas spłaty posadził mnie o to że wymuszam od niego "haracz" problem w tym, że on miał za sobą adwokata a mnie zgarnęli z ulicy i zabronili jakiegokolwiek kontaktu. Historia trwała jeden dzień po czym sędzia będąc wyrozumiały nałożył mi pracę społeczne w wymiarze 30h. Tamte wydarzenia co ciekawe nie mają nawet wpisu w KSiP.

Problem jest taki że w roku bieżącym zostałem zatrzymany do kontroli drogowej przez ITD. Znaleźli oni w pojedzie wyłącznik tachografu, jednakże nie robiłem problemów i przyznałem się że miałem świadomość iż takie urządzenie się znajduje (innej drogi nie było bo i tak wiedzieli że jest) więc jako dobry obywatel poinformowałem ich jak owy wyłącznik uaktywnić oraz nie stwarzałem problemów przy kontroli. Prokurator uznał że czyn jest tak mało szkodliwy społecznie, a także fakt iż wspolpracowalem z ITD, a także fakt że tylko wiedziałem że jest ale nie używałem, że postanowił mi to umorzyć warunkowo.

W wyroku sądowym czyn to posiadanie i przechowywanie w obrocie gospodarczym narzędzia do "mile bustingu"

I teraz tak: W ramach własnej społecznej rehabilitacji w okresie od 2017 do 2022 uczestniczyłem w WOŚP jako jeden z organizatorów, na co jestem w stanie posiadać rekomendację. Natomiast problem jest taki, że nie mam możliwości uzyskać odpisu wyroku z pierwszej sprawy.

I teraz pytania:

1.Czy jest jakakolwiek szansa na GC w tej sytuacji ?

2. Czy fakt rehabilitacji społecznej wpłynie pozytywnie ? 

3. Czy tak mały wyrok świadczy konsulowi (teoretycznie powinien opierać się o decyzję sędziego z danego kraju co do szkodliwości czynu) o tym że był to tylko drobny występek a nie poważny czyn ?

4. Czy skoro o pierwszym wyroku nie ma nic w KsiP to moge tylko nabąknąć coś w stylu że była jakaś sprzeczka z kolegą, nie doszło do rękoczynów ale sąd uznał tę nasze wybryki jako czyn pod tyle i tyle godzin, ale niestety pomimo poszukiwań wyroku po sądach i prokuraturach nie mam możliwości zorganizowania odpisu a co za tym idzie przedstawienia go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz mial zatarg z policja kilka lat temu i tez musial odpracowac spolecznie, do tego mial 3 miesiace w zawieszeniu, a dostalismy w tym roku zielona karte. Jedynie co to musielismy dostarczyc wszystkie dokumenty z sadu i na interview on to wszystko tlumaczyl, byl szczery, okazal skruche i jakos poszlo. Wiec wg mnie powinienes probowac,

Tu jest troche opisane np jakie przestepstwa sa z tych ciezszych, za ktore na pewno ci GC nie dadza

https://www.boundless.com/immigration-resources/green-card-applicants-with-criminal-records/

 

Edytowane przez Justyna234
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, ReMiX napisał:

Podbijam, bo zaginęło w czeluściach forum.

Nie masz tam zbyt wiele za uszami więc możliwe że nie będzie problemów. Tutejsi truckerzy po mistrzowsku oszukują amerykańskie przepisy dotyczą czasu jazdy.

Nasz najbardziej obeznany w przepisach moderator ma niestety wizytację ale gdy się już od niej uwolni pewnie podzieli się swoją wiedzą.  :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...