Skocz do zawartości

H1B i B1 in a lieu of H w nieoczywisty sposób


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Moja praca jest ogólnie wyjazdowa, miałem w przeszłości wizy H3,B1/B2, B1 in a lieu of H. Później był pomysł przejścia do zagranicznego oddziału firmy X, której byłem pracownikiem w Polsce. Otrzymałem H1B z której korzystałem na kilka wyjazdów przez około 5 miesięcy, po czym wróciłem do lokalnego oddziału i od tamtej pory nie były składane wnioski o żadne wizy. Później w międzyczasie opuściłem firmę X i założyłem swoją działalność. Ostatnio w firmie X pojawił się ciekawy projekt na terenie USA dla klienta Y i rozważam przejście na uop albo b2b na czas tego projektu. Projekt jest prowadzony przez oddział z Europy. Moja wiza H1B straciła już ważność (po 3 latach). Na rękę byłoby wnioskować o B1 in a lieu of H, gdyż projekt ma trwać kilka miesięcy i wszystkie wymagania byłoby spełnione, a z H1B więcej kosztów i zachodu.

W związku z tym mam pare pytań, może ktoś się orientuje:
1. Czy są jakieś przeciwwskazania otrzymania B1 in a lieu of H dla firmy X na projekt u klienta Y po wcześniejszym przyznaniu H1B?
2. Wylosowanie H1B gwarantuje ewentualną możliwość późniejszego zatrudnienia bez loterii przez kolejne 6 lat (liczą się dni spędzone na terenie USA) - czy otrzymanie B1 i ewentualny wyjazd nie unieważni tego zaalokowanego dla mnie slota, (chciałbym mieć w przyszłości te furtkę)?
3. Czy jest jakiś ogólny limit czasu kiedy jest się zwolnionym z loterii H1B? Czy można korzystać z pozostałego czasu po np. 10 latach przerwy?
4. Nie dzwoniłem jeszcze na infolinie z konsulatu/ambasady. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie, czy w ogóle udzielają takich szczegółowych informacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi to właśnie w osobnym wątku odpisali, że na B2B to w ogóle "B1 in lieu of H" nie dają - Ty piszesz, że wcześniej taką miałeś? Dali Ci pomimo B2B, czy po prostu przy interview nie wnikali w szczegóły i się nie zorientowali w formie Twojego zatrudnienia?

Edytowane przez Mamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...