Skocz do zawartości

Potencjalne zwolnienie z pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadę w tym roku pierwszy raz na Work&Travel. Przeczytałem dokładnie umowę ze sponsorem (CIEE) i wynika z niej, że można zostać zwolnionym z pracy bez wyraźnego powodu. Czy ktoś miał taką sytuację lub zna kogoś komu podziękowano za współpracę mimo, że nic złego nie zrobił? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mixer10 said:

można zostać zwolnionym z pracy bez wyraźnego powodu. Czy ktoś miał taką sytuację lub zna kogoś komu podziękowano za współpracę mimo, że nic złego nie zrobił? 

To norma w USA - nic w tym dziwnego, pracownicy tu nie maja wiele praw. Jezeli stracisz prace na W&T to szukasz innej. I tak wiele na tym programie ma wiecej niz jedna prace bo czesto nie sa zatrudniani na pelen etat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jakby jestem świadomy, że prawa pracownika są mniejsze niż w Europie. Chciałem się po prostu dowiedzieć czy konkretnie na programie Work&Travel wyrzucają bez powodu. Na przykład tam gdzie będę pracować nie ma możliwości znalezienia drugiej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich sytuacjach - co nie znaczy, że nie mogą się zdarzyć. Nikt ci nie zagwarantuje, że twój szef nie będzie miał złego humoru danego dnia i nie wypowie magicznego "you are fired". Pamiętaj też, że dla pracodawcy jesteś też pewnym "assetem". Pracujesz za minimalną pensję i prawie gwarantujesz, że z tej pracy przez czas trwania programu nie odejdziesz. To jest pewna wartość dla pracodawcy, że ma na pewien gwarantowany okres dość zmotywowanego nisko opłacanego pracownika. Tak więc nie przejmowałbym się tą hipotetyczną sytuacją potencjalnego zwolnienia na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...