Skocz do zawartości

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10.01.2018 in all areas

 1. 3 points
 2. 3 points
  Lub do smierci nieszczesnego imigranta. Rozwiazanie moze drastyczne ale zawsze jakies....
 3. 1 point
  Na potrzeby I-9 (formularz weryfikujący legalność zatrudnienia) nie trzeba pokazywac pracodawcy fizycznej karty SSN, wystarczy sama GC. Mozna sobie sprawdzić listę akceptowalnych dokumentów na tym formularzu. Czy numer SSN jest prawidłowy to może sobie sam sprawdzić (i powinien).
 4. 1 point
  Papierowa. Zalezy co masz tam napisane, jak "valid for work only with DHS authorization" to z GC tak, jak "not valid for work" to nie wiem, ale na chlopski rozum raczej nie
 5. 1 point
  Bardziej jak PESEL. Wyrobic sobie trzeba nowa karte z SSN, a nie sam numer. Na starej masz pewnie adnotacje "valid for work only with DHS authorization" albo "not valid for employment".
 6. 1 point
  Jesli nie było go mniej niż rok to dlaczego ma mieć problemy? Zwłaszcza że to pierwszy jego pobyt poza USA odkąd dostał GC i zrozumiałe jest że musiał pozamykać rożne sprawy w Polsce...
 7. 1 point
  Jako cabin crew to raczej bez szans. Sama swojego czasu aplikowalam do Delty/AA i Southwest i przegladalam mnostwo innych lini i kazda w opisie stanowiska i wymagan ma punkt dotyczacy wymagania pozwolenia na prace. Poza tym jak maja proces aplikacji to zainteresowanie jest tak ogromne, ze na prawde nie ma potrzeby sciagania kogos na sponsoring.
 8. 1 point
  MIeszkam w USA od 14 lat nielegalnie, mam mala firme ktora dosc dobrze sie rozkrecila, nie robilem podatkow od 4 lat. Jestem winny okolo $50000 irsowi. Planuje opuscic ten kraj. Firma jest internetowa i moge ja prowadzic z kazdego miejsca na swiecie. Czy IRS moze mi cos zrobic w Polsce lub innym kraju jezeli sie z nimi nie rozlicze? Planuje zalozyc nowke firme w innym kraju mozliwe ze w Polsce, gdzies gdzie podatki beda mniejsze. Nie planuje powrotu do USA. Dzieki za wszystkie porady.
 9. -1 points
  Przykład idzie z góry-Cesarz D. Trump nie płacił podatków od ponad 20 lat. I co? Jemu to powiedz a nie tu na forum zgrywasz ostatniego cnotliwego.
 10. -1 points
  Nie sądzę. Tylko w przypadku osoby która ma obowiązek podatkowy. Nielegalnego IRS po świecie ścigał nie będzie. Mają wystarczającą liczbę swoich obywateli którzy robią wszystko by zapłacić jak najmniej. Lub by nic nie zapłacić. Jak choćby Cesarz-Imperator DT.
 11. -1 points
  Widzę ze masz dość marną wiedzę nt obowiązujących zasad prawa. i NIE! Mylisz się! Przestępcą zostajesz dopiero po prawomocnym wyroku sądowym. A do tego momentu obowiązuje zasada "Innocent until proven guilty in a court of law".
×