Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/05/2019 in all areas

 1. 2 points
  Nie wiem czy napisałem jasno - pokaże Tobie na przykładzie. Załóżmy że w Polsce 100 tyięcy ludzi aplikowało o wizę. 3990 z nich tej wizy nie dostało. Co stanowi 3.99%. Wyobraź sobie jednak, że gdyby Polska była w VVP to 95 tysięcy z nich nie musiałoby o tę wizę wystąpić - pojechaliby na ESTA do USA. Nadal jednak jest iluś z nas, którzy albo w przeszłości przedłużyli pobyt w USA, albo odmówiono im wjazdu albo odmówiono im wizy albo byli skazani - musi się o tę wizę nadal starać. W moim przykładzie będzie to 5 tysięcy z nas. O ile nadal odmówią wizy 3990 z nas to odsetek odmów przy tej samej ilości odmów wzrośnie do prawie 80%. Stąd też kraje uczestniczące w VVP mają zawyżone odsetki odmów.
 2. 2 points
  Nie powinno. Nie zapominaj ze w USA licencjat to 4 lata, 2 dodatkowe na magisterke. Wiec 4 lata na to i to to szybko jak na miary amerykanskie. Aby dostac sie na program doktorancki licza sie znacznie bardziej oceny (musza byc wysokie!) wyniki na testach GRE, letters of recommendation i ewentualnie jakies publikacje/nagrody. Notabene, mozesz sie starac na programy PhD w USA bez robienia magistra w UK, ale zaraz po skonczeniu licencjatu. Wiekszosc Amerykanow tak robi -- magistra sie zalicza "po drodze" do doktoratu. Dodam, ze w USA malo studentow idzie na Phd w zarzadzaniu. To nie jest tytul potrzebny na kariere, i jest raczej przeznaczony wlasciwie tylko dla tych ktorzy chca prace akademiczna. Jest sporo na ten temat na necie, wiec wczytaj sie i poznaj realia, bo raczej to nie jest praktyczna - a bardziej egzotyczna (i waska, lol) droga do kariery, przynajmniej w USA.
 3. 2 points
  Jesli takie rzeczy so dla Ciebie niepokojace, to najlepiej to zostać w Polsce i słuchać Rydzyka...
 4. 2 points
  Troche jakiejs idiotycznej propagandzie ulegles. Szkoly ucza tolerancji - szczegolnie w miejscach gdzie jest wiecej diversity. A gender czy LGBT to zadna ideologia, tylko zwykla akceptacji ludzi dokladnie takich samych jak Ty i ja.
 5. 1 point
  Nie tylko opóźni ale i utrudni. Pierwsze co przychodzi do głowy to "overqualified".
 6. 1 point
  Tak - tylko - jak juz pisalem - "zwiazek malzenski" musi istniec. Inaczej to jest misrepresentation... Na interview zadaja w tej kwestii dosc szczegolowe pytania - jezeli sie aplikuje na podstawie 3 lat.
 7. 1 point
  O co chodzi? Jezeli naprawde czytasz forum "namietnie" przez wiele lat, to wiesz ze jest tylko kilka opcji na emigracje do USA i kazda oferuje zupelnie inna droge oparta na indiwidualnej sytuacji. Nikt nie "wybiera" niczego: twoja sytuacja dyktuje co i jak. Porownowac nie ma sensu, bo osoba ktora przyjechala tu na H1B/H2B miala inne przezycie niz osoba ktora przyjechala tu do meza lub zony. Inne realia po przyjezdzie, tez. Jak cos takiego "analizowac"?
×
×
 • Create New...