Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/12/2019 in all areas

 1. 5 points
  Tu tylko wlasciwy bylby komentarz czesto uzywany przez Sekcje Gimnatyczna na fb - "K***w, ja p******e".
 2. 2 points
  Tekturowego Trumpa i Melanii witajacych wsiadajacych do samolotu podroznych przy asyscie pani ambasador... to chyba sam Bareja by nie wymyslilby...
 3. 2 points
  I po flaszce dla doradców...
 4. 1 point
  Ciekawe czy będzie relacja, że pierwszy Polak bez wizy wrócił do Polski o czasie dodajmy
 5. 1 point
  Akurat Wiadomosci to nie jest wzorzec rzetelnej informacji.
 6. 1 point
  o jeszcze $100 na twarz "powitalnych pieniedzy" po wyladowaniu. Tak jak Niemcy dawali kiedys 100 DEM "begrussunggeld"..
 7. 1 point
  Tak jak powyższe: Ojciec lub brat sponsorują Twoją mamę (trwa to około 12 lat). Na dzisiaj ciut krótsza kolejka jest w przypadku ojca twojej mamy - 12 lat, podczas gdy w przypadku sponsorowania przez brata jest to prawie 13 lat. Po tym czasie Twoja Mama uzyskuje zieloną kartę. Zakładam, że za te 12 lat będziesz miał jednak 21 lat i zapewne będziesz żonaty. Co oznacza, że mama z zieloną kartą w kieszeni musi się przeprowadzić do USA - zacząć tam mieszkać i płacić podatki. Po 5 latach pobytu tam nabywa prawo uzyskania obywatelstwa. Ten proces trwa dzisiaj około roku. Jak zostanie obywatelką to może wystąpić z petycją o Ciebie i Twoją rodzinę - kategoria F3. Znowu proces trwa około 12 lat, przez który Twoja mama musi przebywać w USA i płacić tam podatki. Całość w Twoim przypadku będzie trwała około 30 lat - o ile kolejki się nie wydłużą / skrócą i nie zmienią prawa - może warto przez te 30 lat startować w loterii a nóż się w którejś z edycji uda Proces nie wymaga prawnika wg mnie. Wymaga złożenia petycji I-130 zgodnie z instrukcjami na sieci.
 8. 1 point
  Nie jest to skomplikowane - ojciec moze sponsorowac Twoja mame w kategorii F3, brat w F4, zajmie to srednio (na dzien dzisiejszy- moze sie zmienic) 12 lat. Ty bedziesz derivative beneficiary (czyli dostaniesz zielona karte razem z mama) jezeli za te 12 lat ( w uproszczeniu - troche bedzie mozna od tego odjac wg CSPA) bedziesz mial mniej niz 21 lat - jezeli wiecej, to ona po wyemigrowaniu bedzie musiala Ciebie z kolei sponsorowac. Zarowno brat jak i ojciec musza oczywiscie spelnic warunki - podatki, odpowiednie zarobki itd...
 9. 1 point
  Niestety, nie wszyscy to rozumieją, dla wielu z nas tu na forum zielona karta jest czymś mocno pożądanym i niestety wielu nie rozumie, że ktoś może mieć inne potrzeby.
 10. 1 point
  Głupie pytanie Choćby na piwo
 11. 1 point
  Z tego co pamietam zaczelo sie to gdzies w polowie 2009 roku. Formularzy celnych w samolotach tez juz coraz mniej. Niektore linie wydaja tylko tym co pierwszy raz leca, bo na lotniskach coraz powszechniejsze sa samoobslugowe kioski gdzie to sie robi, niektore wydaja wszystkim, i potem idzie w kosz, bo i tak trzeba w kiosku. Niektore Ci powiedza, ze nie potrzebujesz papierowego, a potem sie okazuje, ze potrzebujesz, bo kiosku nie ma... i trzeba wypelniac na miejscu. Czasem to zalezy od tego gdzie sie wyladuje, jaki jest tlok, i jak Ci ktorzy sa na zmianie pokieruja kolejkami... Nie przejmowalbym sie tym na zapas w ogole, przepisy i praktyki sie zmieniaja non-stop. Tak dlugo jak sie pojawisz na lotnisku na czas juz nikt Cie samopas nie pusci... Powiedza Ci gdzie isc, co robic, i kiedy to robic. Ty tylko robisz to co Ci mowia.
 12. 1 point
  Przy odprawie, on-line lub na lotnisku, czyli jak oddajesz bagaz/drukujesz karte pokladowa w dzien wylotu. ESTA jest jedna na dwa lata, i jeden sie podaje adres jak sie o nia aplikuje. Tak samo zreszta jak z wiza. Latac na niej mozesz wielokrotnie, i za kazdym razem mozesz miec inny adres, i za kazdym razem bedziesz o ten pytany.
 13. 1 point
  Dla żony wypełniłem juz o 00 i tez za kilka minut byla zgoda
 14. 1 point
  Właśnie dostałem zgodę ESTY na podróż do usa. Wniosek wypełniłem w ciągu 10 min i po ok.30 min wniosek został zaakceptowany. Dodam, że wiosna tego roku zrzekłem się GC.
 15. 1 point
  W kwietniu powinno być OK. Na tyle bezpiecznie, że jak nie dostanie (a raczej powinna dostać - bo dlaczego by nie) to zdąży się umówić do ambasady. W ambasadzie kolejki teraz powinny zmaleć znacząco. Myślę, że ESTA i wiza B1/B2 dla oficera CBP wygląda analogicznie i tak samo postrzega studentkę przyjeżdżającą na 3 miesiące. Chyba nawet ESTA przez swoją większą restrykcyjność (brak zmian statusu i brak przedłużeń) może być bardziej prefereowane w wątpliwych sytuacjach. Ja bym przyjeżdżał na jej miejscu na ESTA a za 150 dolcy co zaoszczędzi nich ci kupi prezent
×
×
 • Create New...