Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/21/2020 in all areas

 1. Zaczynam odnosić wrażenie że w Częstochowie świecona woda wypływa z każdego kranu.
  2 points
 2. Nomen omen - dziś dostałam maila z info że aplikacja o paszport jest „approved” i w ciągu 2tyg wyślą paszport, także ruszylo! a co do rachunku za znieczulenie to mi się ostatecznie udało nie zapłacić :p
  2 points
 3. Trump nie tylko zamiesza w tych wizach. On zamiesza we wszystkim. We wtorek premiera książki Boltona. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ksiazka-johna-boltona-pokoj-w-ktorym-to-sie-zdarzylo-donald-trump-o-forcie-w-polsce/sf64kpy Wielu ludziom otworzy to oczy kim jest Trump i jak dużym jest szkodnikiem. Trump to taki Łukaszenka z Białorusi , tyle że po amerykańsku. Obaj niekompetentni w Wielkiej Polityce. O czym pisze sam Bolton, ekstremalny prawicowy polityk.
  1 point
 4. Tak oczywiście. Dlatego woda w szklankach była taka droga, gdyż pod Jasną Górą zawsze była tylko święcona woda. Dzisiaj ludzie przynoszą ze sobą wodę w butelkach PET i interes się skończył. PRL miał swoje klimaty.
  1 point
 5. To co piszesz doskonale jest mi znane, jeżeli zatem w administracji Trumpa przeważają raczej mało myślący ludzie to znaczy, że ten artykuł ma w sobie dużo racji. Wywiad z profesorem i amerykańskim polotologiem. Przeczytaj do końca, zwłaszcza fragmenty o Trumpie. Osobiście uważam, że nawet rasiści wspierający Trumpa w jego sztabie to nie są przypadkowe osoby z ulicy. Aby dostać się w jego otoczenie na stałe masz takie same szanse jak na to że zagrasz chociaż jeden mecz piłkarski w reprezentacji Polski obok Lewandowskiego. Na szczyt, nawet ten najbardziej parszywy wchodzą ludzie ponad przeciętni. Pomijam tutaj kwestie ich charakteru czy ideologi politycznej. Jeżeli masz zamiar skrytykować osobę profesora Jeffrey Isaac, niezależnie od tego czy skręca na lewo czy w inną stronę, to pozostaję w nadzieji że masz tytuł naukowy przynajmniej równoważny. Inaczej nie róbmy kabaretu. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wywiad-z-prof-jeffreyem-isaakiem-koronawirus-w-usa-zamieszki-i-donald-trump/r2927k5
  1 point
 6. Ilość środków na start zależy od twoich planów, gdzie chcesz jechać, jaki poziom zycia cie zadowoli i jakiej pracy szukasz. Sam jestem jeszcze w trakcie procesu wizowego, ale logicznie myśląc to powinieneś mieć środki na minimum 3 miesiące życia tam bez pracy. To ci da spory zapas czasu i komfortu psychicznego. Miesięcznie : wynajęcie pokoju + wyżywienie + transport + telefon i podstawowe ubezpieczenie dla ubogich to minimum 1500 $ - 2000$ ( rejon) . Do tego dolicz jednorazowo kaucję za mieszkanie lub pokój, zakup auta za gotówkę, bilet lotniczy i minimum pierwszy tydzień lub dwa w motelu. Musisz posiadać również " żelazną kasę" na wypadek nieprzewidzianych wydatków w tym konieczności powrotu do Polski. Jeżeli spełnisz te warunki mając minimum 50 tys złotych to zapewnisz sobie komfortowe warunki by mieć szanse ruszyć nie z poziomu kartonu i ulicy ale z poziomu człowieka który, wyspany, ogolony i umty pojedzie na szukać pracy własnym autem i znajdzie ją najdalej w kilka dni. Na start celuj w duże ośrodki polonijne, tam pomimo ich wielu wad znajdziesz oparcie choćby w większej szansie na znalezienie pracy nawet bez dobrego angielskiego. Wielu sugeruje tym nowym przybyłym aby bez posiadania oparcia w rodzinie i prawdziwych przyjaciołach wybrali Chicago na start. Tam ruszyć jest najłatwiej zanim przeniesiesz się pod dobry adres na Beverly Hills :), czego Ci szczerze życzę. p. s. Zajżyj na priv.
  1 point
 7. Co do J1 to oby, bo na moim uniwerku juz pelna panika. Tego czego w mediach nie pisza to ambasady sa ciagle zamkniete i studenci nie moga wyrobic wiz F, a nowy semestr juz tuz tuz. Ogolnie to bralbym sie za robienie popcornu, bo nic by mnie tak nie ucieszylo jak uwypuklenie faktu, ze "najwspanialsze" uniwersytety swiata to pijawki zywiace sie krwia chinskich studentow, ale z drugiej strony troche strach o pensje... Fajnie jednak miec prace.
  1 point
 8. Z pewnościa działa na plus , choc nie jest wymagana. Musisz być przygotowany na udokumentowanie posiadania wystarczajacych środków finansowych na start w US. O to możesz być zapytany w czasie rozmowy na Interview. A także o to co zamierzasz robic w ameryce i dalczego chcesz emigrować? To są pytania w zasadzie stałe. Twój numer jest wysoki i jeżeli dostaniesz zaproszenie do ambasady to będzie to raczej w przyszłe lato. Składaj DS 260 i idź za ciosem.
  1 point
×
×
 • Create New...