Jump to content

masterr

Użytkownik
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

masterr's Achievements

4

Reputation

 1. Nie chcę Wam nic obiecywać bo nie jestem w stanie ale nie wygląda to źle. Teoretycznie nie powinniście przez to mieć problemów.
 2. To domena Polaków, że zawsze musi być jakiś wróg, teraz obie strony się zrzesza przeciwko "obrzydliwym symetrystom", Najświętszej Panience i Kosmitom.
 3. Tu akurat ja mówię, że 2+2=4, a pozostałe sie kłócą czy to bardziej 3.5 czy 4.4. Najlepiej wszędzie wrzucać politykę, Wy faszyści a Wy LGBT, rzygać się chce od tego bełkotu, tak samo jak że szczepionkami. Jeszcze admin wtóruje jednej ze stron zamiast sypać ostrzeżenia za dyskusje nie w temacie i wszczynanie wojenek, brakuje szabelki i czołgu który można zaatakować.
 4. O ile geopolityczne wpisy czyta się świetnie (Pan Jacek Bartosiak chyba wpadł na forum) , tak podchody do spięcia między "proszczepionkowcami" a "anty" to już są jakieś jaja. Naprawdę brakuje Wam tego typu dyskusji? Włączcie TV - w Polsce najpierw TVN, później TVP, w US najpierw FoxNews, później CNN. Gdzie się nie ruszysz to jakiś freak próbuje przekonać do swoich racji (tak, określam tak obie strony). Jeszcze brakuje kłótni kto jest lepszy - republikanie czy demokraci. Albo PiS czy PO.
 5. Ciężko o dobrego prawnika, który nie naciągnie niepotrzebnie na kasę. Jeśli to był oficer policji to w US zazwyczaj takie rzeczy od razu podchodzą pod CIMT. Nawet aggravated felony, za co grozi z miejsca deportacja. Tak jak było pisane wyżej - daj znać jaki konkretnie paragraf. Możesz wrzucić zdjęcie z zakrytymi wszystkimi danymi, numerami spraw itp, będzie łatwiej.
 6. Faktycznie tam jest "or"... Najlepsze jest to, że czytał to prawnik który zgarnął niemałe pieniądze za poradę i radził, że lepiej się nie przyznawać do swojej historii. Jeszcze do tego co napisałeś - nie biorę pod uwagę jedynie loterii wizowej. Są inne kategorie, do których się kwalifikuję z tym, że są bardziej kosztowne. Sprawdzenie na czym się stoi PRZED wydaniem pieniędzy na drogi proces wizowy i konieczność powiedzenia dziecku że "jednak nie jedziemy" nie jest w moim mniemaniu niepotrzebnym stresowanien się, tylko odpowiedzialnym podejściem do tematu. Zgadzam się z tym co napisał MONO - Twoje porady są więcej warte niż CONAJMNIEJ dwóch prawników "imigracyjnych". Różnica jest taka, że nie doradzasz ludziom żeby łamali prawo i nie bierzesz za to kasy.
 7. Instrukcja i ustawa się wykluczają, nie jestem w stanie znaleźć potwierdzenia na 100% ze waiver obejmuje wszystkie przestepstwa a nie tylko prostytucję zgodnie z tą ustawą: https://uscode.house.gov/view.xhtml?req=granuleid:USC-prelim-title8-section1182&num=0&edition=prelim Konkretnie to (D)(i) or (D)(ii) mowia o wyrokach za prostytucję. (h) Waiver of subsection (a)(2)(A)(i)(I), (II), (B), (D), and (E) The Attorney General may, in his discretion, waive the application of subparagraphs (A)(i)(I), (B), (D), and (E) of subsection (a)(2) and subparagraph (A)(i)(II) of such subsection insofar as it relates to a single offense of simple possession of 30 grams or less of marijuana if- (1)(A) in the case of any immigrant it is established to the satisfaction of the Attorney General that- (i) the alien is inadmissible only under subparagraph (D)(i) or (D)(ii) of such subsection or the activities for which the alien is inadmissible occurred more than 15 years before the date of the alien's application for a visa, admission, or adjustment of status, (ii) the admission to the United States of such alien would not be contrary to the national welfare, safety, or security of the United States, and (iii) the alien has been rehabilitated; or Szukam od jakichś dwóch tygodni info i nie mam potwierdzenia że waiver może być też w przypadku innych przestępstw. Jeśli masz więcej info to będziemy wdzięczni.
 8. Nie tylko w Irlandii, bo ich prawo danego kraju nie interesuje. Z tego co mi wiadomo sprawdzają przepisy za dane wykroczenie / przestępstwo w stanie DC (District of Columbia). Jeśli dane wykroczenie zostało popełnione w danym stanie na terenie US to zastosowanie ma tamtejszy wymiar kary. Jeszcze jedno - w prawie US rozróżnienie wykroczenia i przestepstwa różni tylko i wyłącznie kara jaka grozi. Do roku jest wykroczenie, powyżej to przestępstwo. Wiem to z pierwszej ręki od immigration attorney. Znajdźcie lub sprawdźcie dokładnie jakie oskarżenie i za co - czy assault czy battery, którego stopnia. I napisz tutaj to pomyślę bo ostatnio studiuję tego na potęgę, sam mam criminal record i będę się ubiegał o wizę. Jak mogę to pomogę.
 9. Czy miał zasądzony wyrok, nawet w zawieszeniu? Ile wynosił?
 10. Uwielbiam - to już któryś z kolei temat, gdzie osoba zainteresowana nie daje znać jak się sprawa skończyła. Tzn podejrzewam jak ale można dać znać ludziom. Chyba że jak sie uda i konsul idzie na rękę to jest zakaz mówienia o tym.
 11. Będę brał udział w losowaniu o zieloną kartę i w międzyczasie ogarnę wymagania pod sponsorowanie samego siebie ale to już inne kategorie i droga zabawa. Skoro jest droga to muszę wiedzieć jak najwięcej. Odmowę dostanę na 99% bo dostałem łączny wyrok 2 lata na 3 lata w zawieszeniu, w tym pobicie (uszkodzenie ciała poniżej 7 dni) 1.5 roku. Jedyne opcje to pracownik ambasady (praktycznie niemożliwe) albo to, że na początku 2023 roku minie 15 lat od "zajścia". Prawie na pewno będzie CIMT. Nie mam podejścia że "będzie co będzie", obrałem azymut i chcę wiedzieć jakie mam opcje. Z tego co wiem, to waiver się składa w ambasadzie podczas rozmowy - można to zrobić tylko i wyłącznie na terenie US. katlia, szukam prawnika ale póki co dostaję odpowiedzi, że płatna konsultacja i "się zobaczy". No tak nie będzie bo nie będę za każdym razem wywalał sporych pieniędzy żeby się dowiedzieć, że będę miał problem z wjazdem albo że mam kłamać. Szukam kogoś kto ma doświadczenie w waiverach, a większość prawników (duża część z PL) wygląda mi na leniuchów albo chce wyciągnąć kasę za nic.
 12. Pokazanie w korzystniejszym świetle to jedno, druga sprawa to czy w ogóle się kwalifikuję na waivera... mozna zwariować, przepisy które zamieściłem mówią jedno, a gdzie nie spojrzeć w internetach to piszą drugie. Masakra z tymi ich przepisami, rozumiem że mogą sobie wybierać kogo chcą u siebie a kogo nie ale naprawdę sprawa sprzed prawie 14 lat, to jest prawie połowa mego życia. Dużo w tym czasie się może zmienić. Najgorzej że nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse.
 13. Rozumiem to jak najbardziej, natomiast to co jest w tej chwili najważniejsze to odpowiedni prawnik. Wyrzuciłem w błoto trochę dolarów żeby dowiedzieć się, że jedyna opcja dla mnie to skłamanie we wniosku którego nie dopuszczam. Jest tu ktoś kto się na tym zna i może podać przepisy które regulują waiver imigracyjny w moim wypadku? Mogę zapłacić.
 14. Wrzucasz artykuły, one nie mają zupełnie mocy prawnej. Szpilka wjechał prawdopodobnie na Matter of Hranka czy jakoś tak (nawet osoba z zakazem może ubiegać się o wpuszczenie ale nieimigracyjnie). Od siebie dodam jeszcze to co jest napisane pod warunkami waiver w 212: (h) Waiver of subsection (a)(2)(A)(i)(I), (II), (B), (D), and (E) The Attorney General may, in his discretion, waive the application of subparagraphs (A)(i)(I), (B), (D), and (E) of subsection (a)(2) and subparagraph (A)(i)(II) of such subsection insofar as it relates to a single offense of simple possession of 30 grams or less of marijuana if- (1)(A) in the case of any immigrant it is established to the satisfaction of the Attorney General that- (i) the alien is inadmissible only under subparagraph (D)(i) or (D)(ii) of such subsection or the activities for which the alien is inadmissible occurred more than 15 years before the date of the alien's application for a visa, admission, or adjustment of status, (ii) the admission to the United States of such alien would not be contrary to the national welfare, safety, or security of the United States, and (iii) the alien has been rehabilitated; or (1)(A)(i) mówi że waiver dla osób z criminal grounds of inadmissibility jest dostępny tylko dla osób skazanych za prostytucję i streczycielstwo. Czy ktoś ma informacje, odnośniki prawne czy obowiązuje mnie 15 od przestepstwa żeby dostać Waiver?
×
×
 • Create New...