Skocz do zawartości

kamil.

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Loteria Wizowa DV 2019

  Potrzebuję szybkiej pomocy - jest jakiś punkt w zasadach zabraniający wysłanie dwóch aplikacji (na dwie różne osoby) z jednego IP, z jednego laptopa?
 2. A według mnie to dobre posunięcie, jeśli loteria zostanie zastąpiona systemem punktowym jaki jest np w Kanadzie. Po pierwsze, ludzie nawet w swoim kraju będą chcieli uzyskać wyższy poziom wykształcenia, zdobyć doświadczenie i wyjechać do USA jako ktos bardziej wartościowy dla stanów. Po drugie skończy się płacz, ze ten tyle lat się stara w loterii, ma x lat nauki i x lat doświadczenia, jest tym i tym i nie może wygrać green card a drugi zaraz po zawodowce bez żadnego doświadczenia czy nawet języka właśnie wylosował zielona kartę.
 3. Tak, wiem - dlatego założyłem ten temat. Oni posiadają wizę, wiec w ogóle się nie muszą tym martwić.
 4. Możesz zgłosić wniosek. Nawet jeśli oboje rodziców jako małżeństwo złoży dwa wnioski, ty możesz złożyć też swój, wtedy szanse też automatycznie wzrastają.
 5. Jeśli wyjazd będzie pewny (znajomi jeżdżą w USA co pół roku na tydzień-dwa, w różne miejsca aby sie zmieścić w kwocie 4500zl za osobę) to postaram się umówić na rozmowę w styczniu. Ale oni tak jak ja piszą teraz mature, wiec mogą zrezygnować z tego w marcu i przełożyć na jesień.
 6. Właśnie poczytałem trochę teraz i wiele osób dostało wizę w mojej sytuacji, ale wiele też nie dostało. Dużo osób z tych co nie dostało - deklarowało pobyt około dwóch miesięcy u rodziny. Wtedy podejrzane mogłoby być, no bo racja; ani nie jest się uczniem, ani pracownikiem ani studentem. W moim przypadku, nie mam żadnej rodziny w USA (chyba, że o tym nie wiem), nigdy tam nie byłem i nigdy nie starałem się o jakąkolwiek wizę. Chcę jechać na tydzień z dwoma znajomymi (bracia), którzy wizę dostali w wieku 12-13 lat (wakacje z swoimi rodzicami) na okres dziesięciu lat. Tydzień w Nowym Jorku, na tanich pokojach z airbnb. Ogólnie po przeliczeniu wszystkiego, koszt to niecałe 4200zł (z przelotami) + opłata za wizę, więc sponsorzy to w połowie rodzice, połowę gotówki mam odłożoną. W Polsce mam dziewczynę, rodziców - w USA nikogo i nic. W takim wypadku jest sens starać się o wizę teraz i zrealizować plan, czy poczekać do października i starać się wtedy, po rozpoczęciu studiów?
 7. Witam, w tym roku kończę ostatnią klasę technikum, po niej planuję iść na studia. Mam propozycję wyjazdu do USA, na tydzień w marcu. Jeśli rozmowę będę miał w styczniu/lutym, jest szansa, że dostanę wizę patrząc na to, że w kwietniu kończę szkołę?
 8. Tak, przez pracę. Przepraszam, ze nie napisalem tego wczesniej.
 9. Loteria Wizowa DV 2019

  Jak jest z zgłoszeniami dzieci przed 21 rokiem życia, jeśli rodzice też biorą udział? Rodzice mogą złożyć osobno dwa zgłoszenia, plus dziecko przed 21 rokiem życia - razem trzy zgłoszenia?
 10. Mam też pytanie trochę poza ten temat, ale nie chcę zakładać kolejnego. Osoba 40+, 11 lat nauki w Polsce (brak wykształcenia wyższego), 18 lat pracy jako kierowca ciężarówki również w Polsce - ma szanse na dostać pracę jako kierowca w USA i szansę na legalny pobyt tam?
 11. Dziękuje za odpowiedz, ale na więcej niż licencjat i tak nie liczę - czytałem o przypadkach i słyszałem, gdzie magister ma studiach dziennych został uznany jako licencjat. Tylko jedno pytanie mam jeszcze - to zależy od pracodawcy, przy staraniach o wizę H1B?
 12. Czyli po pięciu latach studiowania zaocznie (tytuł magistra w polsce) nie zostanie mi ”nadany” tytuł licencjata amerykańskiego?
 13. Witam. Za rok planuję iść na studia, zaoczne aby w wolnym czasie pracować - zarabiać na opłaty i jednocześnie zdobywać doświadczenie. Jednak jakiś czas temu dowiedziałem się, że może być później problem przy uznawaniu dyplomu. Studia zaoczne mogą nie mieć wystarczającej ilości godzin aby zaliczono je na dany tytuł. Dlatego piszę ten temat - ktoś przechodził już przez to, albo wie jak to jest z uznaniem tego typu studiów?
 14. Rozumiem to i zdaję sobie sprawę, ze nikt nie wie co będzie za piec lat. Chodzi mi raczej o sytuacje, w której byłoby tak samo jak jest obecnie.
 15. Z tego co wiem, wizę pracownicza dostała pięć, sześć lat temu; stały pobyt dopiero w tamtym roku. W Polsce pracowała jako grafik na produkcji firmy produkującej parawany, fototapety, folie do oklejania aut, maskownice i tak dalej. Ile dokładnie pracowała nie mam pojecia, podejrzewam ze właśnie coś około dwóch trzech lat, ale mogło być nawet sześć - od szkoły średniej do zakończenia studiów. Wysłała kilka CV do pracodawców w USA w mniejszych miejscowościach, kilka osób się odezwało i było chętnych na spróbowanie ściągnięcia jej tam i sama się zdziwiła, ze ludzie byli chętni do sprowadzenia kogoś spoza Stanów. Rozumiem, studiować co lubię i w czym jestem dobry. Jednak jeśli zapotrzebowania na to nie będzie, to może coś pójść nie tak, racja? Ona wyjechała zaraz po studiach, niecały rok po ich zakończeniu. Myślisz, ze ten czas doświadczenia w Polsce by wystarczyl na wizę pracownicza?
×