Skocz do zawartości

ceglan

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Moja rozmowa została wyznaczona na początek marca, ale widzę że ceny biletów do miasta gdzie mam się stawić są obecnie horrendalnie wysokie. Czy czy jest sens przebukowywać rozmowę na inny termin i miejsce? i przede wszystkim czy mozna to zrobić bez podawania poważnej przyczyny typu lekarz itp.
 2. Po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów. Później dostajesz termin rozmowy i musisz te dokumenty mieć ze sobą. Zaświadczenie o niekaralności jest ważne przez 1 rok, więc jak wyrobisz świeżo przed wysłaniem do KCC to wystarczy aby zabrać je na rozmowę.
 3. Dziś w końcu dostałem odpowiedź od KCC "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the KCC" Mój numer to 087XX, więc termin rozmowy powinienem dostać wkrótce? (Na styczeń odcięcie jest na 8800 wiz na Europę)
 4. Znalazłem odp w internecie. Trzeba zaznaczyć "YES" i wytłumaczyć powód, jak poniżej: "I HAVE DONE TWO FLAGPOLES TO RENEW MY WORK PERMIT. IT WAS AT THE BORDER WITH CANADA, IN (CITY). I WAS INFORMED THAT THEY ARE ADMINISTRATIVE REFUSALS. "
 5. Flagpoling means applying for the renewal of your work (or study) permit by leaving Canada at a border crossing with the USA, and re-entering, sometimes immediately. The same practice is also used for those seeking to validate their PR status and/or PR visa. In other words, you take a trip “around the flagpole” and re-enter Canada where you present your documentation and get that new work or study permit stamp in your passport.
 6. Dzwoniłem do KCC i powiedzieli żebym odblokował wniosek i zaktualizował adres, bo na spotkaniu z konsulem moje dane będą niezgodne.
 7. Dostałem wczoraj odpowiedź od KCC o nastepującej treści "Some of the documents listed below were either missing or illegible. In order to continue processing your case, please re-submit all documents on the list below" Sprawdziłem 2 razy wszystkie dokumenty i nie mogę się doszukać czego tam brakuje. lub co jest nie tak. Napisałem do KCC ale bez odesłali tą samą formułkę. Druga kwestia to mój adres zamieszkania, który zmienił się 1 grudnia. Odblokować DS-260 i zaktualizować dane, czy raczej przyczyni się to do opóźnienia całego procesu?
 8. Tak się właśnie zastanawiałem czy ta rozmowa to tylko "formalność"
 9. Czy jeśli po wysłaniu wniosku zmieniłem adres zamieszkania, to również powinienem wysłać prośbę o odblokowanie i to zaktualizować?
 10. To naturalne ze proces sie wydłuży. Kwestia tego czy nie zabraknie wizy, jeśli rozmowę będę miał opóźnioną o miesiąc lub dwa.
 11. Podobnie jak część froumowiczów, dostałem maila z prośbą o przesłanie dokumentów. Problem w tym że obecnie jestem na wakacjach, i będę niedostępny jeszcze przez ponad 3 tygodnie. Potrzebuję przesłać odciski palców do Kanady (gdzie mieszkam na stałe) aby zawnioskować o zaświadczenie o niekaralności. Czy przedłużenie całego procesu o +\- miesiąc istotnie zmniejsza moją szansę na otrzymanie wizy? Wolałbym to załatwić po waakcjach...
 12. ceglan

  Wypełnianie wniosku DS-260

  Dziekuje za odpowiedz @Joanna30. Czyli pewnie nie ma co liczyc na zaproszenie na rozmowe w tym roku.
 13. ceglan

  Wypełnianie wniosku DS-260

  Ostatnie cyfry mojego Case Number to 08XXX. Czy moge sprawdzic jakos czy ten numer byl juz current?
 14. ceglan

  Mienie przesiedleńcze z Kanady do USA

  Serio. Trochę tu, trochę tam Później trzeba będzie podjąć decyzję który kraj lepszy, bo nie będę w stanie utrzymać dwóch rezydentur na raz. Dzięki wielkie za pomoc! Wygląda na to że przewiozę większość gratów razem z autem przez granicę. Dzięki za pomoc!
 15. Hej wszystkim, Obecnie mieszkam w Kanadzie, ale w tym roku wylosowałem zieloną kartę więc w planie mam przeprowadzkę do USA. Czy ktoś z Was orientuje się czy będę mógł zapakować wszystkie swoje graty do auta, i przewieźć to przez granicę jako mienie przesiedleńcze? Mam sporo rzeczy typu rowery, deski, sprzęt domowy itp i przede wszystkim auto. Zastanawiam się czy będę mógł je później zarejestrować w USA.
×