Skocz do zawartości

ceglan

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam W formularzu DS-260 jest pytanie "Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?" Obecnie mieszkam w Kanadzie i kilka razy musiałem robić tzw. "flag pole" na granicy z USA. Nie jestem pewien, ale chyba do tego celu trzeba utrzymać withdrawned application for admission at the port of entry. Ktoś może potwierdzić? BTW. Czy są na forum jakieś osoby które przeprowadziły się z USA? Pozdrawiam
 2. ceglan

  Green Card - common law partner

  Znalezione w necie jako DS-260 example
 3. ceglan

  Green Card - common law partner

  Nawet w przykładowym wniosku była opcja Remove Applicant. Chyba skorzystam z poniższej opcji: If you have any questions, please contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email (kccdv@state.gov)
 4. ceglan

  Green Card - common law partner

  Wcześniej myśląc że wysłałem zgłoszenie jako common-law dodałem 'spouse' do całego wniosku, i nie mogę tego teraz wykasować. Zostaje nawet jeśli w swojej aplikacji zaznaczam status 'single'. Jak myślicie jak to teraz poprawić?
 5. OK znalazłem odpowiedź na forum..tez 3 cyfrowe, później odpowiednio 4,5 itd.
 6. Jakie numery są "najlepsze"?
 7. ceglan

  Green Card - common law partner

  We wniosku miałem tylko swoje dane do wypełnienia, więc wychodzi na to że zaznaczyłem single. Po przemyśleniu i przypomnieniu sobie tego jak to było, wychodzi na to że wszystko powinno być OK. Jak to dobrze mieć pomocnych ludzi na forum, dzięki
 8. ceglan

  Green Card - common law partner

  3 nad ranem (jestem w Kanadzie) nie jest najlepszym momentem do przypominania sobie takich informacji. Odezwę się jutro
 9. ceglan

  Green Card - common law partner

  Tylko co jesli zaznaczyłem "spouse" we wniosku wczesniej? Będzie niezgodnośc danych W każdym razie na dzień dzisiejszy jestem singlem więc wyślę DS-260 jako singiel
 10. ceglan

  Green Card - common law partner

  Nie jestem sobie w stanie przypomnieć...najwyżej będę tłumaczył się przed konsulem.
 11. ceglan

  Green Card - common law partner

  Muszę sprawdzić co zaznaczyłem bo szczerze mówiąc nie pamiętam
 12. Case Number to 08XXX. Ciekaw jestem jakie są szanse na dostanie GC po wylosowaniu zaproszenia do aplikowania.
 13. ceglan

  Green Card - common law partner

  - "If you had a spouse or children prior to submitting your original entry, but you did not include them on your original entry form, then your case will be disqualified at the time of your visa interview. Neither you nor any of your family members will receive visas."
 - A więc w świetle Kanadyjskiego prawa mam spouse, więc załączam ją do aplikacji aby nie przepadła. Co się jednak stanie gdy nie weźmiemy jednak oficjalnego ślubu?
 14. Jestem w Kanadzie, na rozmowę moge wybrać Vancouver, Edmonton, lub Montreal. DS-260 jeszcze nie wysłałem.
 15. Hej wszystkim! Zostałem wylosowany w tym roku Obecnie z partnerką mieszkam w Kanadzie, i na potrzeby tutejszej emigracji spisaliśmy z notariuszem formularz common-law. W Kanadzie wystarczy udowodnić że mieszka/żyje się z kimś 12 miesięcy i można właśnie traktować tą osobę jako spouse partner. Nie braliśmy natomiast nigdy żadnego formalnego, oficjalnego ślubu. Stąd moje pytanie - czy potwierdzenie common-law z Kanady będzie traktowane z USA jako marriage?
×