Jump to content

ceglan

Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ceglan last won the day on June 5

ceglan had the most liked content!

Community Reputation

3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie poszla do anulacji, ale wlasnie dostalem odp. z konsulatu ze beda trzynac moje dokumenty przez caly czas az zona nie dostanie swojej wizy. Wiec jesli caly proces zajmie wiecej czasu niz 3 miesiace, i nie wjade do US przed koncem waznosci mojej wizy, to jak myslisz co sie stanie? ”The process to add your spouse will significantly delay your immigration process and your visa will expire on August 13th 2019. Your visa validity cannot be extended.”
 2. Dziękuję za odpowiedź @Xarthisius oraz @kzielu. Boję się że mogą mi nie odesłać paszportu i koperty na czas, ale z drugiej strony nie wydaje mi się żeby trzymali mój dokument bez powodu, gdzie cały mój proces już jest zamknięty, wiza opłacona itd. Nie wiem dlaczego nie mogą po prostu odpisać na maila i upewnić mine że potrzebują te dokumenty i paszport tylko po to aby odblokować mój wniosek, a później odeślą to z powrotem.
 3. Wymagania juz spelnilem, bylem na rozmowie i dostalem wize w marcu. Zaraz potem wzialem slub i poinformowalem kosulat o tym fakcie (tak jak zalecali) zeby dolaczyc moja zone do wniosku. Jedyny powod dla ktorego ona mialaby jej nie dostac to czas - moze zabraknac wiz, lub termin na rozmowe w konsulacie moze byc zbyt odlegly. Moja wiza jest ważna do połowy sierpnia i do tego czasu muszę wjechać do US, a nie wiem czy do tego czasu wyprocesują wizę dla żony.
 4. Dostałem maila z ambasady żeby odesłać im paszport (z wizą którą już mam wklejoną) wraz z tą zaklejoną kopertą dla oficera imigracyjnego. Muszą odblokować mój wniosek i zacząć procesować wizę dla żony. Zapytałem więc czy to oznacza że moja wiza zostaje "cofnięta" lub zawieszona do czasu gdy żona nie dostanie GC, ale nie byli w stanie podać jednoznacznej odpowiedzi. Jak wiadomo czas ucieka, wiz jest coraz mniej a moja jest ważna do połowy sierpnia, więc do tego czasu muszę wjechać do USA, i nie ma możliwości przedłużenia tego terminu. Czy jeśli moja żona zostanie dodana do wniosku, a później z jakiegoś powodu nie dostanie tej wizy, to czy mogą moją wizę anulować?
 5. Jak dostać pracę w Google? / Q&A Praca w Facebooku - potęga networking'u
 6. Hej wszystkim, Visa DV1 świeżo co wbita w paszport, ale zastanawiam się nad pójściem do college'u na rok-dwa zanim na stałe przeniosę się do US. Obecnie mieszkam w Kanadzie jako Permanent Resident, więc college tutaj byłby znacznie tańszy. Kwestia tego czy dyplom/certyfikat z Kanady będzie uznawany w US? Z tego co się dowiedziałem "1 year Certificate or 2 years Diploma are not transferable to the US. Only a degree" Myślałem też nad community college, bo wtedy mogę od razu zacząć w US i budować historię kredytową itd. Jakie są Wasze doświadczenia?
 7. Dla przykładu pytania jakie dostałem na rozmowie o GC: - czy byłem kiedykolwiek w US - czy byłem dłużej niż 6 mscy (odp. nie) - ile czasu byłe najdłużej - czy miałem kiedyś problem z przekroczeniem granicy
 8. Dziękuje! w międzyczasie trzeba skompletować też inne dokumenty, mam nadzieje że wszystko się uda.
 9. Sprawa załatwiona, dostałem GC a dla żony termin na rozmowę będzie zabukowany później jak dostaną terminy w ambasadzie.
 10. Sprawa załatwiona, dostałem GC a dla żony termin na rozmowę będzie zabukowany później jak dostaną terminy w ambasadzie.
 11. Ps. Dodam ze jestem w innej strefie czasowej wiec nadal Wasza odpowiedz bedzie pomocna.
 12. Hey wszystkim! Zadzwonilem do ambasady w Montrealu gdzie mam zaplanowana rozmowe z prosba o przesuniecie terminu (musze najpierw wziac slub) i dostalem informacje ze juz za pozno bo deadline to 48h przed rozmowa. Pokierowali mnie zebym ominal ten termin, i prawdopodobnie dostane nowy. Na ile jest to ryzyko ze dostane odpowiedz negatywna?
 13. Witam, Jutro o 7.30 rano mam rozmowę dot. green card, ale nie mam jeszcze ślubu z przyszłą żoną i prawdopodobnie ten termin mi przepadnie. Jak wysokie jest ryzyko że nie dostanę drugiego terminu? Czy ktoś z Was ominął pierwszy termin rozmowy?
 14. Moja rozmowa została wyznaczona na początek marca, ale widzę że ceny biletów do miasta gdzie mam się stawić są obecnie horrendalnie wysokie. Czy czy jest sens przebukowywać rozmowę na inny termin i miejsce? i przede wszystkim czy mozna to zrobić bez podawania poważnej przyczyny typu lekarz itp.
 15. Po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów. Później dostajesz termin rozmowy i musisz te dokumenty mieć ze sobą. Zaświadczenie o niekaralności jest ważne przez 1 rok, więc jak wyrobisz świeżo przed wysłaniem do KCC to wystarczy aby zabrać je na rozmowę.
×
×
 • Create New...