Jump to content

ceglan

Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak dostać pracę w Google? / Q&A Praca w Facebooku - potęga networking'u
 2. Hej wszystkim, Visa DV1 świeżo co wbita w paszport, ale zastanawiam się nad pójściem do college'u na rok-dwa zanim na stałe przeniosę się do US. Obecnie mieszkam w Kanadzie jako Permanent Resident, więc college tutaj byłby znacznie tańszy. Kwestia tego czy dyplom/certyfikat z Kanady będzie uznawany w US? Z tego co się dowiedziałem "1 year Certificate or 2 years Diploma are not transferable to the US. Only a degree" Myślałem też nad community college, bo wtedy mogę od razu zacząć w US i budować historię kredytową itd. Jakie są Wasze doświadczenia?
 3. Dla przykładu pytania jakie dostałem na rozmowie o GC: - czy byłem kiedykolwiek w US - czy byłem dłużej niż 6 mscy (odp. nie) - ile czasu byłe najdłużej - czy miałem kiedyś problem z przekroczeniem granicy
 4. Dziękuje! w międzyczasie trzeba skompletować też inne dokumenty, mam nadzieje że wszystko się uda.
 5. Sprawa załatwiona, dostałem GC a dla żony termin na rozmowę będzie zabukowany później jak dostaną terminy w ambasadzie.
 6. Sprawa załatwiona, dostałem GC a dla żony termin na rozmowę będzie zabukowany później jak dostaną terminy w ambasadzie.
 7. Ps. Dodam ze jestem w innej strefie czasowej wiec nadal Wasza odpowiedz bedzie pomocna.
 8. Hey wszystkim! Zadzwonilem do ambasady w Montrealu gdzie mam zaplanowana rozmowe z prosba o przesuniecie terminu (musze najpierw wziac slub) i dostalem informacje ze juz za pozno bo deadline to 48h przed rozmowa. Pokierowali mnie zebym ominal ten termin, i prawdopodobnie dostane nowy. Na ile jest to ryzyko ze dostane odpowiedz negatywna?
 9. Witam, Jutro o 7.30 rano mam rozmowę dot. green card, ale nie mam jeszcze ślubu z przyszłą żoną i prawdopodobnie ten termin mi przepadnie. Jak wysokie jest ryzyko że nie dostanę drugiego terminu? Czy ktoś z Was ominął pierwszy termin rozmowy?
 10. Moja rozmowa została wyznaczona na początek marca, ale widzę że ceny biletów do miasta gdzie mam się stawić są obecnie horrendalnie wysokie. Czy czy jest sens przebukowywać rozmowę na inny termin i miejsce? i przede wszystkim czy mozna to zrobić bez podawania poważnej przyczyny typu lekarz itp.
 11. Po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów. Później dostajesz termin rozmowy i musisz te dokumenty mieć ze sobą. Zaświadczenie o niekaralności jest ważne przez 1 rok, więc jak wyrobisz świeżo przed wysłaniem do KCC to wystarczy aby zabrać je na rozmowę.
 12. Dziś w końcu dostałem odpowiedź od KCC "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the KCC" Mój numer to 087XX, więc termin rozmowy powinienem dostać wkrótce? (Na styczeń odcięcie jest na 8800 wiz na Europę)
 13. Znalazłem odp w internecie. Trzeba zaznaczyć "YES" i wytłumaczyć powód, jak poniżej: "I HAVE DONE TWO FLAGPOLES TO RENEW MY WORK PERMIT. IT WAS AT THE BORDER WITH CANADA, IN (CITY). I WAS INFORMED THAT THEY ARE ADMINISTRATIVE REFUSALS. "
 14. Flagpoling means applying for the renewal of your work (or study) permit by leaving Canada at a border crossing with the USA, and re-entering, sometimes immediately. The same practice is also used for those seeking to validate their PR status and/or PR visa. In other words, you take a trip “around the flagpole” and re-enter Canada where you present your documentation and get that new work or study permit stamp in your passport.
 15. Dzwoniłem do KCC i powiedzieli żebym odblokował wniosek i zaktualizował adres, bo na spotkaniu z konsulem moje dane będą niezgodne.
×
×
 • Create New...