Skocz do zawartości

Dinozaur

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Długo ten rozwód będzie jeszcze trwał?
 2. Dinozaur

  Finał sponsorowania

  No właśnie..? Wątek buduje napięcie
 3. Dinozaur

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Wiesz może od jak dawna rejestrują? Moim zdaniem to duże ułatwienie dla turystów, którzy nie kombinują, bo dzięki temu przynajmniej zostaje jakiś ślad w systemie, kiedy wjechałeś i wyjechałeś. Nawet jak zapomnisz oddać jakiegoś formularza czy czegoś innego zgłosić.
 4. Dinozaur

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Na stronie centrum medycznego jest napisane, że ze względu na badanie moczu, które jest obowiązkowe od 2016 roku, dostarczenie dokumentów do ambasady może potrwać do 10 dni roboczych. Jak to wygląda w praktyce jeśli popularną praktyką aplikantów jest robienie badań rano, a po południu jest wizyta lekarska? Mam na myśli to, czy dostaje się wynik w kopercie od razu czy się czeka te 10 dni na wynik moczu
 5. Dinozaur

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Czy według nowych przepisów teraz jest tak, że po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów czy bez czekania wysyłasz skany dokumentów w tym samym czasie co wypełniasz wniosek? Może ja czegoś nie rozumiem, ale np. zaświadczenie o niekaralności z kraju w którym się mieszka trzeba wyrobić na krótko przed rozmową w konsulacie, ale jednocześnie wysłać jego skan do KCC, żeby w ogóle ten termin na rozmowę dostać
 6. Dinozaur

  Loteria wizowa DV 2020

  Zadaję pewnie głupie pytanie, ale jak to wiecie, że numer jest dostatecznie niski, żeby się miało szansę na rozpatrzenie wniosku, a kiedy dać sobie lepiej spokój z wysyłaniem ds260 , bo i tak nie będzie zaproszenia na rozmowę?
 7. Dinozaur

  Do jakiej kwoty??

  Ojej, to co zrobić w takim razie jak się jedzie do USA na wakacje ze swoim osobistym telefonem komórkowym w kieszeni i nie ma się przy sobie paragonu zakupu?
 8. Dinozaur

  Loteria wizowa DV 2020

  I Tobie również życzę oraz wszystkim forumowiczom wylosowania Pomyślnego 2019!
 9. Mola i Xarthisius dali ci ważne wskazówki jakimi możesz się kierować uzupełniając wniosek, a vlade, mcpear i pepeaz bardzo dobrze odpowiedzieli już na twoje pytanie. Widzę, że bardzo zależy ci na precyzyjności. Odpowiedź na twoje pytanie znajduje się w Ustawie z dnia 24 maja 2000 r. (data wejścia w życie to 22 czerwca 2001) o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. 2000 nr 50 poz. 580). Przeczytaj rozdział pierwszy, artykuł pierwszy, drugi punkt. Podpunkty od 1) do 10).
 10. No, a jak to jest z tym ubezpieczeniem zdrowotnym w USA? Jakby się człowiek chciał tak ubezpieczyć w zakresie podobnym jak w Polsce działa ubezpieczenie (czyli czasem wizyty u internisty po recepty, wizyty u specjalisty po 8 miesiącach oczekiwania na termin, pogotowie ratunkowe w nagłych przypadkach, szpital w razie potrzeby) to ile miesięcznie trzeba wydać mniej więcej? czy takie ubezpieczenie ma zakres na wszystkie szpitale i przychodnie w kraju czy tylko te które mają umowę z wybranym przez nas ubezpieczycielem?
 11. Na paczce powinno być napisane, że przesyłka jest opłacona. Wtedy idziesz na pocztę, zostawiasz paczkę i tyle. Jeśli chcesz dodatkowo priorytet (bo twój prepaid może nie mieć tej usługi w cenie) to wtedy dopłać te 6 złotych.
 12. Dinozaur

  Karp na święta

  Megan, udało Ci się z tym karpiem?
 13. Dinozaur

  Ubezpieczenie medyczne podczas pobytu w USA

  Też tak uważam, że wykupienie ubezpieczenia to konieczność. Lepiej wykupić ubezpieczenie niż później się martwić wydatkami.
 14. Nie wiemy co było przyczyną zatrzymania, ale było tu kilka wątków na forum w których ludzie podawali do informacji swoje zatrzymanie czy areszt i wizę dostali (w jednym przypadku chyba nawet na 10 lat). Jeśli Konsul poprosiłby o dokumenty w związku z tą sytuacją to najpewniej trzeba będzie je przetłumaczyć przed okazaniem. KRK to rejestr dotyczący osób karanych i odmowa wizy do innego kraju nie trafia do jego bazy. Zobacz w encyklopedii czego dotyczą informacje w KRK. Jaką decyzję podejmiesz? Już zacząłeś aplikować o wizę?
×