Skocz do zawartości

Dinozaur

Użytkownik
 • Zawartość

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pani Karino, również potrzebuję Pani pomocy i nie wiem gdzie napisać, żeby się z Panią skontaktować (wiadomości na priv z września tamtego roku jeszcze nie zostały odczytane). Jeżeli kiedyś miałaby Pani chwilkę na zostawienie mi kontaktu do siebie to z góry bardzo dziękuję.
 2. Tak, pies ma czip, ale paszportu jeszcze nie. Wiem, że psie paszporty i wymagane szczepienia załatwia się w wybranych placówkach weterynaryjnych. Najbardziej problematyczny jest jednak sam lot. Duże psy często można przewozić jedynie drogą cargo, w luku bagażowym. To troche przerażające i dla psa i dla właściciela. Pewnie sporo osób wyprowadzających się na stałe do USA jakoś zabrało ze sobą swojego pupila, więc za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję.
 3. Witajcie Czy wiecie może jak przetransportować psa samolotem do USA? To jest duży pies, do transportera się nie zmieści (Amik jest bernardynem). Czy to jest w ogóle możliwe i ile kosztuje? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia. Sprawa nie jest pilna, ale trzeba kupić wcześniej bilety, żeby były w miarę tanie.
 4. Dziękuję za pomoc
 5. Przepraszam za moją ignorancję, bo nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała i raczej nigdy mnie nie będzie dotyczyła, żeby tyle pieniędzy w gotówce przewozić, ale czy to oznacza, że oni te pieniądze po prostu zabierają i nie ma mozliwości ich odzyskania? nawet jeśli to legalnie zarobione pieniądze i można to udowodnić?
 6. Ma to sens. Moja znajoma usuwała zęba w Polsce i poza ubezpieczeniem zapłaciła tylko 120 złotych... Różnica ogromna
 7. bardzo dużo. Czy podstawowe ubezpieczenie pokrywa takie nagłe zabiegi bolących zębów?
 8. Dzień dobry, Czy możecie polecić jakąś sieć punktów stomatologicznych/ortodontycznych w USA która zajmuje się aparatami stałymi na zęby? Aparat ma być nie dla mnie, ale ktoś mnie poprosił o zadanie tego pytania. Ile płaciliście za swoje aparaty? Ile kosztuje mniej więcej zwykłe wyrwanie zęba (ze znieczuleniem)?
 9. Przecież widzę, że pyta o wizę turystyczną. Jednakże Agnieszka zapytała czy ma na nią szansę, jeśli sama się jeszcze uczy, a jej mama nie pracuje. Tak samo jak Ty uważam, że ma szansę jak każdy inny, ale warto sobie przygotować plan wycieczki, żeby wyjazd był mniej stresujący.
 10. Czy masz coś konkretnego w związku z tymi wakacjami (np. ofertę biura podróży)? Wiele ogólnopolskich biur podróży organizuje wyjazdy do USA (np. objazdowe), zobaczysz od razu ile takie wakacje kosztują, ile należy mieć dodatkowych pieniędzy na wejściówki do różnych miejsc, wyżywienie. Może masz pewne, lokalne biuro podróży w swoim mieście gdzie mogłabyś się dowiedzieć ile w Twoim przypadku należałoby wydać na takie wakacje, czy należałoby wykupić np. dodatkowe opcje do biletu lotniczego, jakieś specjalne udogodnienia? Jeśli taka wycieczka bardzo obciążyłaby w tym momencie budżet domowy Twojej mamy to może warto pomyśleć o takich wakacjach innego lata i lepiej się przygotować? Czy miałby to być Twój pierwszy wyjazd zagraniczny, czy już wcześniej podróżowałaś z mamą do różnych miejsc?
 11. Dwa miesiące... czas szybko leci. Szaman, nie śpij! Odliczaj
 12. Tak, to wątek o wizę turystyczną, ale turysta potem może chcieć z jakiegoś powodu składać wniosek o pobyt stały i wtedy pytanie czy to zmienia postać rzeczy (a we wniosku na GC zadają chyba to samo pytanie). Ja uważam, że we wszystkich wnioskach trzeba byc uczciwym i pisać prawdę, ale też trzeba wiedzieć jak to powinno być poprawnie wypełnione . Jeśli założymy, że mandat oznacza bycie karanym to wtedy należy przynieść do ambasady wyrok sądu przetłumaczony na język angielski. Taki jest wymóg jak ktoś jest karany. A jak przynieść wyrok jak go w ogóle nie ma i nigdy nie było? Był mandat od policjanta i wpłata w okienku pocztowym. Były tutaj osoby na forum co miały problem z otrzymaniem wizy i to nie dlatego, że coś bardzo złego zrobiły, ale że dokumentów nie przyniosły.
 13. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie Rozwiałeś moje wątpliwości, ale pewnie autorki tego wątku również
 14. Zgadzam się z Tobą, ale weź też pod uwagę, że nie każdy trzyma stare paszporty. Czy oni to biorą pod uwagę? Co robić w takiej sytuacji? Czy numer starego paszportu można także podać (jak się go zna) bez przynoszenia fizycznej kopii paszportu? Tak przy okazji, co byś wypełnił w takim razie w formularzu ESTA, tam jest takie pytanie: "Have you ever been issued a passport from another country?" No i jak ktoś ma podwójne obywatelstwo to zaznacza pewnie "tak", rozwija mu sie lista i teraz ma dodać numer paszportu ostatniego (ten np. który ma teraz ważny) czy wszystkie jakie zostały wydane kiedykolwiek? W sumie pytanie nie jest o to czy masz paszport innego kraju, tylko czy kiedykolwiek miałeś. To chyba wszystkie trzeba podać? Szczególnie jeśli na tych poprzednich się jeździło do Stanów?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...