Skocz do zawartości

Gc Po ślubie Z Amerykaninem Na Wizie Turystycznej


anituHa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przeanalizowalam prawie wszystkie wątki dotyczące procedury ubiegania się o Green Card na tym forum, aby nie zadawać pytań, na które odpowiedzi juz padły, jednak sa jeszcze sprawy ktore budza moje watpliwosci. Bylabym ogromnie wdzieczna za podpowiedzi.

Otóż planuję wyjazd do USA na wizie turystycznej i biorę pod uwagę ślub z obywatelem amerykańskim w stanie Virginia.

Z tego co wyczytalam procedura przebiega nastepujaco:

1. wysłanie dokumentow o adjustment of status.

Nota bene: Swietnie sa one opisane na forum :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=9485

Moje pytania:

1.1. co to sa za badania ? Czy moge je wykonac w Polsce? Czy ten lekarz musi miec uprawnienia imigracyjne i jak takiego znalezc? Czy musze miec swoja polska ksiazeczke zdrowia, by wiedzial na co bylam szczepiona? Co wlasciwie robi sie na tych badaniach?

1.2.Czy do slubu albo dokumentow o adjustment potrzebny jest akt urodzenia? Jezeli tak, to moglabym narobic sobie problemow gdyby po przylocie przjrzeli mi zawartosc walizki? bo niby po co komu akt urodzenia przy zwiedzaniu Stanow ? :)

1.3.Myslimy o slubie w stanie Virginia i nie wiem gdzie wyslac dokumenty. Wspomniane powyzej forum mowi o P.o. boxie w Chicago. Ale na stronie

https://egov.uscis.gov/cris/jsps/ptimes.jsp mozna znalezc field office w stanie Virginia. CZy tez trzeba wyslac dokumenty do odpowiedniego Service Center?

Czy miejsce do ktorego wysyla sie dokumenty jest miejscem w ktorym za kilka miesiecy bedzie przebiegalo interview? Jezeli nie, to gdzie ono bedzie?

Czy miejsce w ktorym bierze sie slub albo wysyla dokumenty ma jakis wplyw na szybkosc przebiegniecia calej procedury?

Czy jesli wezme slub w marcu to jest jakas szansa ze NIE dostane GC do sierpnia, bo wtedy chcialabym wrocic do Polski? Niektore posty wspominaja o 7 miesiacach ale sa tacy ktorzy mowia ze trwa to 3 miesiace, w takim wypadku szkoda czasu i pieniedze na advance parole.

1.4. ad. advance parole: Ile czasu oczekuje sie na advance parole i ile ono kosztuje?

2. Procedury po wyslaniu dokumentow.

Jakie sa orientacyjne okresy oczekiwania. poprawcie mnie prosze jesli popelnilam blad:

2.1. wyslanie dokumentow --> otrzymanie listow potwierdzajacych i zaproszenia na biometrics: 2 tygodnie-miesiac

Gdzie odbywaja sie te biometrics?

2.2.biometrics--> pozwolenie na prace: 10 dni- miesiac

2.3.biometrics-->interview: około 1 miesiąca

2.4.interview--> GC : 2-4 tygodni

To by bylo na tyle ;) Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1.1. co to sa za badania ? Czy moge je wykonac w Polsce?

Hm, a jak wówczas przekonasz urzędnika że nie planowałaś starać się o GC na wizie turystycznej? Poza tym nie, nie mogą to być badania wykonane w Polsce, wyjątkiem jest sytuacja w której czekasz na wizę imigracyjną.

Czy ten lekarz musi miec uprawnienia imigracyjne i jak takiego znalezc?

Jest spis takich lekarzy na stronie www.uscis.gov

Czy moze to zrobic lekarz wojskowy (moj chlopak jest w U.S Army i maja tam medykow)?

Nie.

Czy musze miec swoja polska ksiazeczke zdrowia, by wiedzial na co bylam szczepiona? Co wlasciwie robi sie na tych badaniach?

Książeczka szczepień nie jest niezbędna ale jak chcesz ją pokazać to nie ma przeciwwskazań.

1.2.Czy do slubu albo dokumentow o adjustment potrzebny jest akt urodzenia?

Jest niezbędny.

Jezeli tak, to moglabym narobic sobie problemow gdyby po przylocie przjrzeli mi zawartosc walizki? bo niby po co komu akt urodzenia przy zwiedzaniu Stanow ? :)

Wyślij pocztą do narzeczonego.

1.3.Myslimy o slubie w stanie Virginia i nie wiem gdzie wyslac dokumenty. Wspomniane powyzej forum mowi o P.o. boxie w Chicago. Ale na stronie

https://egov.uscis.gov/cris/jsps/ptimes.jsp mozna znalezc field office w stanie Virginia. CZy tez trzeba wyslac dokumenty do odpowiedniego Service Center?

Jeżeli wysyłasz petycję razem z I-485 i jesteś w kategorii immediate relative to WSZYSTKIE dokumenty w jednej kopercie idą na adres w Chicago. Zawsze, niezależnie od tego gdzie mieszkasz.

Czy miejsce do ktorego wysyla sie dokumenty jest miejscem w ktorym za kilka miesiecy bedzie przebiegalo interview? Jezeli nie, to gdzie ono bedzie?

Interview będzie w miejscowym USCIS.

Czy miejsce w ktorym bierze sie slub albo wysyla dokumenty ma jakis wplyw na szybkosc przebiegniecia calej procedury?

Tak.

Czy jesli wezme slub w marcu to jest jakas szansa ze NIE dostane GC do sierpnia, bo wtedy chcialabym wrocic do Polski? Niektore posty wspominaja o 7 miesiacach ale sa tacy ktorzy mowia ze trwa to 3 miesiace, w takim wypadku szkoda czasu i pieniedze na advance parole.

Tego Ci nikt na 100% nie powie. Sa orientacyjne czasy oczekiwania na www.uscis.gov

Jakie sa orientacyjne okresy oczekiwania. poprawcie mnie prosze jesli popelnilam blad:

Jw. jeśli chodzi o czas oczekiwania.

Gdzie odbywaja sie te biometrics?

W miejscowym urzędzie USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Bardzo dziekuje. Jestes genialna i bardzo szybka :) Ale...

A jak przekonam urzednika co do faktu posiadania aktu urodzenia na wizie turystycznej? Czy ma on byc przetlumaczony na angielski przez notariusza i czy jest on potrzebny do malzenstwa czy dokumentow O GC ?

I w ktorym miejscu na www.uscis.gov moge znalezc te czasy?

Czyli jesli bylam juz na cos szczepiona to moge o tym lekarzowi powiedziec i juz drugi raz nie bede ? ;)

Skoro miejsce w ktorym bierze sie slub albo wysyla dokumenty ma jakis wplyw na szybkosc przebiegniecia calej procedury, to jak zrobic by bylo najszybciej?

Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jakiego rodzaju sa to badania i szczepienia?

Mimo, iz absolutnie nie popieram tego w jaki sposob chcesz to wszystko zalatwic :) odpowiem na pytanie: Sa to badania ogolne + testy na wirus HIV, kile, przeswietlenie rtg klatki piersiowej i odpowiednie szczepienia, na co dokladnie sa te szczepienia znajdziesz chociazby na stronie ambasady USA. Takie badania sa jesli czekasz na wize w Polsce, moze to wygladac z deka inaczej jesli robisz to na terenie USA. Wiem, ze czekanie na ukochanego jest gorsze niz cokolwiek, ale czasem trzeba cierpliwie to zniesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Agari, nie oceniaj za szybko, ile ludzi tyle historii, w moim wypadku naprawde nie moge sobie pozwolic na czekanie 8-miu miesiecy na wyjazd na wizie narzeczenskiej. Zreszta ja i tak czekam duzo dluzej.

Poza tym czemu popierasz fakt, ze ludzie ktorzy sie kochaja, nie dosc ze musza przechodzic przez jakies dziwne procedury, to musza sie zenic w przeciagu 90 dni od przylotu zeby byc po prostu razem?

poza tym, dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czemu popierasz fakt, ze ludzie ktorzy sie kochaja, nie dosc ze musza przechodzic przez jakies dziwne procedury, to musza sie zenic w przeciagu 90 dni od przylotu zeby byc po prostu razem?

Gwoli ścisłości, nikt nie przeszkadza nikomu w byciu razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) Ale po pierwsze trzeba miec wize, a byc ze soba mozna do daty wbitej do paszportu i bez zadnych praw. I ja naprawde tez nie jestem zadowolona z tego, ze musze uciekac sie do takich rozwiazan, uwierzcie mi.

W sumie moge jeszcze o tym podyskutowac, ale nie na tym mi najbardziej zalezalo. Bardzo dziekuje za pomoc, bylabym wdzieczna jeszcze za odpowiedz na pytanie dotyczace tlumaczenia aktu urodzenia.

No i kurcze, boje sie wysylac akt. Raz wyslalam tam list i nie doszedl, a jakby mi zginal akt to by byla niezla wtopa. Ja wiem, ze dla Was to pestka, ale dla mnie to teraz Problemy ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...