Skocz do zawartości

Jak Przelać Dolary Z Polski Do Banku W Usa Najtaniej.


Darck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje przelać kilka tyś dolarów na konto znajomego w USA. Jak zrobić to najmniejszym kosztem.

Posiadam konto walutowe w BPH, MBank.

Mam też konto w Bankofamerica, jednak dostęp do niego tylko internetowy (chyba, że mają placówke w Polsce o której nie wiem)

Ponieważ przelewy międzynarodowe kosztują spore pieniądze zastanawiałem się:

1. czy jest możliwość podpięcia paypala pod jedno z kont walutowych w Polsce.

2. Przelania pieniędzy z Polski na Paypal za darmo ( bo chyba pomiędzy własnym kontem a payal to jest darmowe.)

3. Mam też paypal podpiety pod to konto w bankofamerica. Więc mógłbym następnie z mego paypala przelać na moje konto w bankofamerica (też za darmo?).

4. A potem z bankofamerica zrobić przelew krajowy online do innego banku w ktorym ma konto znajomy. (chyba się da, bo jest pole przelew z bankofamerica do innego banku. aby go wykonać wysyłaja mi haslo na maila, ktore musze przepisac. Chyba nic wiecej nie trzeba)

Czy ktoś już tak robił? Czy jest prosztszy sposób? Czy tak się da?

A może nie ma co się w to bawić. Jeśli ten opis jest prawdziwy:

http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm

to w PKO SA można za 60zl przelać do USA do 5tyś dolarów nie posiadając u nich konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Mam identyczny problem

Mam też konto w Bankofamerica, jednak dostęp do niego tylko internetowy (chyba, że mają placówke w Polsce o której nie wiem)

Czy w Bank of America- albo jakimkolwiek innym jakim obcokrajowiec- moge otworzyć konto będąc w Polsce i dostać numer karty kredytowej (przy czym karty kredytowej fizycznie nie bo nie ma mnie w USA.)

Czy mogę tam przelać dolary i mieć normalne oprocentowanie jak każdy obywatel USA i robić przelewy na terenie USA? Czy są związane z tym jakieś restrykcje np. jako obywatel "z byłego bloku wschodniego" moge napotkac na jakieś utrudnienia tudzież niemiłe niespodzianki?

1. czy jest możliwość podpięcia paypala pod jedno z kont walutowych w Polsce.

Do tego chyba potrzeba karty kredytowej, a niej chyba żadne bank w Polsce nie wydaje do kont walutowych.

3. Mam też paypal podpiety pod to konto w bankofamerica. Więc mógłbym następnie z mego paypala przelać na moje konto w bankofamerica (też za darmo?).
Trzeba by ustawić walute podstawową na USD i chyba powinno się udać.

Edit:

W jakim banku najlepiej załozyć konto w USA? Najlepiej jakby było ono bez opłat za prowadzenie i za wydanie karty kredytowej. Będę najprawdopodobniej robił przelew z konta dolarowego $ przez internet w Citi Banku handlowym -nie ma opłat za przelew.

W jakim Banku USA najlepiej załozyć konto zeby nie było opłat za przyjęcie przelewu?

Konto w USA z kartą kredytową lub płatniczą jest mi potrzebne, żeby podpiąć je pod Pay Palla.

Czy to ma sens i jest wykonalne czy może lepiej ponieść już te opłaty za przelew przychodzący i płacić online z Polski z konta $ w Citi Banku Handlowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze masz jedna opcje.

Dowiedzialem sie ostatnio ,ze jesli masz konto w CitiBanku w USA i drugie konto w Citi w Polsce to mozesz spokojnie miedzy tymi kontami zrobic przelew.

Jest to przelew wewnetrzny i z tego co wiem za to nieplacisz.

Tylko musisz miec dwa konta zalozone.

Moze szczegolow dowiesz sie w jakims oddziale Citi w Polsce.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...