Skocz do zawartości

Dochód Z Usa, A Podatki W Pl............


Rekomendowane odpowiedzi

witam, w wakacje 2007 byłem w USA na programie W&T i mam kilka pytań w sprawach podatkowych:

chodzi o to czy Urząd Skarbowy w Polsce dostaje jakieś informacje o tym ile zarobiliśmy w Stanach i czy wlicza nam to do przychodu??????? Czy to wogóle nie obchodzi urzędu?

Np jeśli w 2007 roku zarobiłem w USA 5000$ i w Polsce 2500 zł, to urząd obchodzi tylko kwota zarobiona w Polsce czy mój przychód ogólnie?

i druga sprawa:

Ustawa prorodzinna pozwala rodzicom odpisywać od podatku 1000 zł na każde dziecko( do 25 roku życia), którego zarobki nie przekroczyły w danym roku podatkowym kwoty wolnej od podatku. Czy pieniądze zarobione w USA mają wpływ na tą ulgę????

Jeśli znacie odpowiedzi na powyższe pytania to piszcie :) pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma czego odliczac, to nie ma dla takiej osoby sensu wykazywac tej kwoty. Bo nie dosc, ze podatku nie zaplaci to jeszcze z pieniedzy podatnikow bedzie urzad musial dac ten dodatek za dziecko, do 25 roku zycia, ktore nie zarobilo na tyle by podlegalo to opodatkowaniu.

Trudno to nazwac uczciwe ale kazdy robi co uwaza za sluszne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc w ten sposób, równie dobrze ja, czy jakakolwiek inna osoba może wejść do Twojego domu i "wziąć" co chce :) Wobec prawa jesteśmy na równym poziomie, także Ty możesz skorzystać z ulgi o której wcześniej była mowa o ile spełniasz określone wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ulgi z ktorej nie skorzystalbys gdybys do PIT wpisal pieniadze zarobione w poprzednim roku fiskalnym.

Czyli...nie dosc, ze nie placisz podatku, ktory powinines to jeszcze bierzesz pieniadze, ktore Ci sie niby naleza bo prawdziwego dochodu nie wykazujesz...uczciwe? Dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...