Skocz do zawartości

Mam Wizę Imigracyjną. Co Dalej?


szumacherek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich czytających ten wątek!

W grudniu stałem się szcześliwym posiadaczem wbitej w paszporcie wizy imigracyjnej. Nie wiem jednak co mam zrobic teraz. Jak rozumiem muszę udać się do USA, ale co mam zrobić tam? Będę bardzo wdzięczny za jasne określenie mi procedury otrzymania zielonej karty, czyli co mam zrobić teraz, aby ją otrzymac ?? Wyjazd do USA i co dalej?

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co mi wiadomo otrzymales wize wazna prawdopodobnie 6 miesiecy(zalezy czy badania lekarskie w momencie rozmowy byly wazne jeszcze pol roku). I musisz wyjechac bo inaczej caly proces trzeba bedzie zaczac od nowa. Po wjezdzie na teren usa wiza im. jest aktywowana i w paszporcie dostajesz pieczatke- wazna na rok. Potem poczta przyjdzie juz wlasciwa zielona karta.

W nowym DS230 jest punkt czy masz SSN i czy chcesz go miec :D , jesli wypelniles tak tak to na jaki adres maja Ci go przeslac. Tak wiec nic nie robisz tylko czekasz az SSN i tzw. zielona karta wazna na 2-CR/10-IR przyjda poczta na adres, ktory podales gdzie zamieszkasz. Teoretycznie tak jest w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Oczywiście macie racje - moja wiza jest ważna pół roku. Wczesniej dotarly do mnie informacje, ze musze zglosic sie do jakiegos departamentu w NY, co jak rozumiem mija sie z prawdą. Czy po przylocie do USA moge po 2 tygodniach opuscic ten kraj, a GC i tak przyjdzie na wskazany adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym, zeby poczekac w USA az dostanie sie "fizyczna"GC, przemawiaja czeste pomylki USCIS, przekreca Ci literke w nazwisku, dadza Ci inne zdjecie, albo co gorsza zrobia z Ciebie kobiete(autentyczne przypadki) lepiej to odkrecac na miejscu.

Co do zglaszania sie do jakiegos departamentu w NJ, moze chodzi wlasnie o SS Office, zeby wyrobic SSN. Jak pisalam nowe DS230 zawiera punkt, ktory jesli zaznaczony na tak, sprawia ze SSN przyslany zostaje pod wzkazany adres.

Sorry za wscibskosc, ciekawa jestem czy planujesz w ogole sie kiedys przeprowadzic do USA? Bo rozumiem, ze teraz to jedynie "otwarta opcja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, teraz to otwarta opcja, ale chce wykorzystac okazje. Wiza spadla na mnie jak grom z jasnego nieba i nie jestem teraz w stanie rzucic wszystkiego w Polsce i wyjechac do USA (w przyszlosci jak najbardziej). Czy wyrobienie SSN to koniecznosc? Czy moge z tym poczekac do "wlasciwego pobytu w USA"?

Z tego co wiem musze sie rowniez zglosic do armii :D Slyszalem tez cos o "bialym paszporcie". Co to takiego?

Z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem musze sie rowniez zglosic do armii :D

Nie zgłaszasz się do armii, tylko rejestrujesz w tzw. Selective Service, na wypadek gdyby urządzono powszechny pobór, co jest w chwili obecnej równie prawdopodobnie jak to, że Marsjanin zostanie prezydentem. Możesz to zrobić online na http://www.sss.gov/

Zaniedbanie tego obowiązku może mieć b. przykre konsekwencje, z odebraniem GC włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak. Miedzy innymi jedna z konsekwencji nie zgloszenia sie do SS jest dyskfalifikacja przy staraniu sie o obywatelsto, tzn. mozna starac sie o tzw."waiver" i tlumaczyc sie czemu sie nie zapisales jako zielonokartowiec(18-26 roku zycia), ale to straszne zawracanie glowy. Warto tego dopilnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...