Skocz do zawartości

Los Angeles - Podróże,zwiedzanie I Spanie


yarim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim !

Ze względu że zbliża sie okres WATu i innych opcji wyjazdowych do USA to chciałby rozpocząć watek dotyczący LA i wszystkiego co z nim związane.

W tym roku będę siedział wraz z przyjaciółmi w LA przez jakieś 10 dni we wrześniu i zaczynamy powoli zbierać info na temat podróżowania po LA i w okolicach o fajnych miejscach i oczywiście jakiś fajnych i tanich hostelach.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje z ww rzeczy to czekam na propozycje nie tylko mi się to przyda !!

Jednym z ważniejszych tematów to sprawa związana z noclegami, mianowicie jak się sprawa ma w sezonie tzn dokładnie 8.09.08 przyjeżdżam do LA i nie wiem jak sprawa wygląda z rezerwacjami i z wolnymi miejscami w hostelach czy są jakieś wiekrze problemy ze znalezieniem w tym okresie jakiś miejscówek ??

Kolejną kwestia jest podróżowanie w okolicach LA i po samych Stanach ...

Poczytałem troszku i dokopałem sie do niejakiego www.amtrak.com po wnikliwej analizie stwierdziłem że posiadają dość ciekawa ofertę a mianowicie USA Rail Passes który można już nabyć w cenie 369$ w sezonie oczywiście bilet ten obejmuje tylko wschodnia cześć US ale dość spora cześć i co ciekawe jest to oferta przeznaczona tylko dla turystów ... ok a teraz moje pytanie. Czy ktoś już korzystał z tej opcji ?? czy nie posiada ona jakiś ukrytych kosztów itp. bo jak wiadomo czesto tak bywa że sie nastawiamy na jakaś cenę a potem jest ona dwa razy wiekrza.

Kolejnym pytaniem jest podróżowanie po US samochodem jak to wogole wszystko wygląda ? co potrzeba,jakie są koszta,jak wyglada ubezpieczenie i sprawy z ewentualnymi wypadkami itp,czy mozna zostawiać samochody w innych miastach niż sie wypożyczylo ?

Ok to by było na tyle

Pozdrawiam i czekam na ciekawe rozwinięcie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

Bylam w LA w sierpniu. Na początku warto wiedziec że przed samym LA są duże korki, a w mieście ciężko sie jeździ, ale niech to was nie odstrasza, poprsotu chodzi o to żeby uważac i jezdzis ostroznie licząc sie z tym że kierowcy czasami są nieprzewidywalni. No i oczywiście slynne kierunkowskazy w usa, ktore własciwe są odrazu przy skręcie dlatego cieżej sie jezdzi. Jezli chodzi o noclego to w okresie wrzesnia może byc sporo turystów, radze zarezerwowac hostel przez internet. Hostele są naprawde różne, musicie liczyc sie z tym że wybierając opcje 'dorm' czyli sypialnia bedziecie w pokju z innymi, hostele są rozne niekotre tragiczne, a inne naprawde fajne z klimatem w LA godny polecenia bedzie Banana bungalow.

Jeżeli chodzi o samochód, to możesz wypożyczyc w jednym miescie a odstwiac go w innnym, warto jedan spytac czy nie ma za to oplaty, ale raczej nie.

Piszez ze bedziecie 10 dni w LA, to duzo a nawet za duzo, oczywiscie jezeli nie macie innych planow podrózy to mozesz tam siedziec, ale naprawde jest wiele piękniejszych miesjc do zobaczenia, my w LA bylismy 3 dni i to naprawde wystarczylo wbrew pozorom wiele tam nie ma, moge ci napisac co warto zobaczyc.

Ale reszte dni radze poswiecic na cos innego..parki narodowe,kaniony jest tyle świetnych miejsc do zobaczenia, nie warto siedziec tam az tyle wydaje mi sie że 4/ 5 dni to maks i na spokojnie.

Amtrak-tak jest cos takiego, to pociąg za bardzo nie wiem gdzie chcesz tym jechac, piszesz ze obejmuje wschodnia czesc, ale LA jest w zachodniej B) a 369$ to strasznie duzo, taniej was wyjdzie samochod, benzyna tania jest, tak wiec koszty transportu to raczej grosze będą.

pozdr:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z pociągami. Tylko samochód. A szczególnie w LA. W tym mieście brak samochodu praktycznie cię uziemia. Prawo jazdy i odpowiednio duży limit na karcie kredytowej. To wystarcza całkowicie w wypożyczalni. Auto oczywiście można oddać w innym miejscu niż się je wzieło ale jeśli twój plan wycieczki może zakładać oddanie w tej samej wypożyczalni to ekonomicznie jest to najlepsze rozwiązanie.

LA zwiedzisz w miarę szybko a w okolicy najbliższej i tej nieco dalszej, ale osiągalnej w rozsądnym czasie jest sporo bardzo ciekawych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...