Skocz do zawartości

Karty Ubezpieczeniowo-zniżkowe Typu Isic Euro26


pawel.majewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W lato wybieram się do Stanów i w chwili obecnej szukam odpowiedniego rozwiązania na ubezpieczenie na czas pobytu w USA.

Czy ktoś korzystał/wyrabiał kartę ISIC (konkretnie IYTC - dla uczniów) i wykupywał dodatkowo ubezpieczenie obejmujące teren USA? Jakie są koszty całkowite wyrobienia takiej karty? Niestety na stronie internetowej nie ma konkretnej ceny...

A może ktoś zna jeszcze inne tego typu rozwiązanie obejmujące właśnie ubezpieczenie i zniżki jednocześnie?

Będę wdzięczny za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

chyba niedokladnie rok od wystawienia:

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy od momentu wystawienia (legitymacje ważne są edycjami wrzesień - grudzień np. 01/09/2007 - 31/12/2008).

z tego co ja pamietam to bylo to w ramach semestrow uczelnianych, ale moze sie myle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam kiedys karte ISIC z ubezpieczeniem na USA (nie pamietam ile zapalcilam, kojarze ok.129 zl, ale pewna nie jestem). Ze znizek nie korzystalam, ale wiem, ze jezeli korzystasz z Amtraka to dostaniesz jakis upust.

Zdarzylo mi sie jednak skorzystac z ubezpieczenia przy wizycie u lekarza, kiedy zachorowalam nagle. Zaraz po zachorowaniu i umowieniu sie do lekarza, zglosilam to pod numer podany na karcie, pozniej zaplacilam z wlasnej kieszeni, a wystawiony rachunek wyslalam na adres ubezpieczalni i dostalam calkowity zwrot kosztow leczenia (nie bylo to duzo, ok 100$). Podobalo mi sie tez w jaki sposob pracownicy (to jest chyba Compensa) interesowali sie sprawa, tzn szybko dostalam druk zgloszenia na maila, troche zwlekalam z wyslaniem dokumentacji, bo 100$ to nic w porownaniu z innymi kosztami leczenia, wiec dzwoniono do mnie z przypomnieniem, ze otrzymali zgloszenie i przysluguje mi zwrot. Nie wiem czy to sytuacja jedna na milion czy akurat mialam szczescie :)

Aha, co do terminow to mi powiedziano, ze karta wazna jest w edycjach. Kazda edycja zaczyna sie we wrzesniu jednego roku i konczy w grudniu roku nastepnego, czyli jest wazna 15 miesiecy (o ile dobrze licze). Jak ja kupilam karte chyba w kwietniu, to mialam ja wazna tylko do konca tego samego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wszystko pięknie, tylko jedna rzecz. Dlaczego mam płacić z własnej kieszeni (prędzej czy później zwrócą koszty rzecz jasna)? Nie ma ubezpieczenia gdzie ubezpieczyciel od razu pokrywa koszty? Przyklad: w ciagu 6 tyg spedzonych w stanach zawitam 5 razy do lekarza, zakladajac ze za kazda wizyte zaplace 100 dol to wyniesie mnie to 500 USD. A przecież może tak być, że gotówka akurat wyjdzie i co wtedy? Troche glupawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...