Skocz do zawartości

Do Znawców Tematu Xd !


Rekomendowane odpowiedzi

zbliza sie WORK TRAVELOWY sezon ,dlatego potrzebuje paru odpowiedzi . B)

Jestem na 1. roku dziennych . dostalem odmowe turyst. 2x , 2 i 4 lata temu . (najprawdopodobniej przez staruszka ktory się zasiedział :) , oczywisicie konsul nie powiedziala mi tego otwarcie tylko tyle ze przedstawilem slaby argument pozostania w Polsce ,a byly to np. faktury z firmy , przychod 20tys/miech. )

Bardzo chetnie wybiore sie na w&t , tylko czy w moim przypadku najpewniejsza bedzie opcja ze sponsorem ? czy Self ? (roznica w cenie bedzie malym problemem )

Konsul pewnie bedzie innaczej patrzyl na kogos kto dostal juz odmowe i jedzie teraz w "ciemno" , niz na takiego ktory ma juz zapewniona prace .

Czy nie wnikaja az tak bardzo ??

z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjeździe na W&T tzw. organizację sponsorującą musisz mieć tak czy siak. Niezależnie od tego czy korzystasz z opcji placement, czy szukasz pracy na własną rękę. Jeśli kwestia finansowa nie ma dla Ciebie większego znaczenia, to spójrz najpierw na rodzaje pracy, jakie mają w swojej ofercie rozmaite biura. Moim skromnym zdaniem rzadko można tam znaleźć coś ciekawego (co by nie było parkiem rozrywki, na przykład) - co nie znaczy, że się to nie zdarza. Możesz sprobować znaleźć pracodawcę przez Internet, możesz też poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych - jeśli takowych w Stanach posiadasz. Wiem, że niektóre biura oferują również możliwość wyjazdu na W&T bez podpisanego kontraktu przed wyjazdem z Polski, przy czym pracodawcę musisz znaleźć w ciągu (o ile się nie mylę) 30 dni od daty wjazdu na teren USA.

Pytasz, jakie znaczenie przy tegorocznej wizycie mogą mieć wcześniejsze odmowy przy ubieganiu się o promesę turystyczną - moim zdaniem niewielkie. Tematem interesuję się od nieco ponad 2 lat, przeczytałam sporo wypowiedzi - nie tylko na tym forum - i mogę zaryzykować stwierdzenie, że aby nie dostać wizy J-1 trzeba się mocno postarać. Nie wiem czy procent odmów jest w tym przypadku większy, niż 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Moneeca ,

podbudowalas mnie troche , i licze ze nie bedzie mnie w tym 1% ;]

Mam zamiar wybrac sie do Reno , poczytalem , popytalem i sie dowiedzialem ze jesli udam sie na Self nie bedzie tam wiekszych problemow ze znalezieniem pracy . a biura zadka oferuja tam prace .

Jeszcze mam jedno pytanie na temat SSN , to jest ubezpieczenie ? kto je wydaje ? bede musial sam to zalatwic czy biuro w jakis sposob pomoga ?

hej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...