Skocz do zawartości

Wizy Zniesione - Selekcja Na Lotnisku


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bede szukala jakiegos rozwiazania dla siebie,moze sie uda,choc jesli nie da rady to gwarantowany pobyt staly czeka mnie w US.Sprawy medyczne...jak wiadomo jest z dziecmi-czesto choruja.W Stanach potrzebny jest ssn czy w Kanadzie tez cos podobnego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede szukala jakiegos rozwiazania dla siebie,moze sie uda,choc jesli nie da rady to gwarantowany pobyt staly czeka mnie w US.Sprawy medyczne...jak wiadomo jest z dziecmi-czesto choruja.W Stanach potrzebny jest ssn czy w Kanadzie tez cos podobnego jest?

odpowiednikiem amerykanskiego SSN jest w Kanadzie SIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest SIN i tzw OHIP w Prowincji Ontario bo juz w Quebec nazywa sie inaczej ta karta na leczenie i teraz jesli potencjalny pracodawcy nie zapewni Ci odrazu leczenia to bedziesz musiala sie ubezpieczyc i wtedy najlepiej to zrobic na terenie Kanady.

jak bedziesz miec wize pracownicza to wtedy dzieci uczeszczaja do szkoly.

cos o dzieciach przy wizie pracowniczej:

http://www.cic.gc.ca/english/information/f.../work-faq06.asp

a tutaj cos o leczeniu w Ontario:

http://www.health.gov.on.ca/english/public...pfaq_dt.html#Q4

a tutaj o leczeniu w Quebec:

http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citoyens/ass...er/sejour.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych linkow co podal sly6 wynika, ze uzyskanie OHIP'u wiaze sie z przedstawieniem dwoch dokumentow: potwierdzenia przyjecia aplikacji na status rezydenta i badania medyczne potwierdzajace spelnienie wymogow uzyskania rezydentury, z tym ze tam w punkcie 1 jest haczyk:

and you make your permanent and principal home in Ontario

and you are in Ontario for at least 153 days of the first 183 days immediately following the date you establish residency in Ontario (you cannot be absent for more than 30 days during the first 6 months of residency)

and you are in Ontario for at least 153 days in any 12-month period

ten fragment, ktory zakreslilem to taka ciekawostka, bo jakies dluzsze wyjazdy z kraju (i jak rozumiem z prowincji) w tym czasie sa utrudnione, urzednik przy skladaniu aplikacji o OHIP pyta o to, a czasem przeglada paszport, w najgorszym wypadku trzeba znowu odczekac swoje

donata771 jesli chcialabys sie ubezpieczyc np. w jednym z polskich biur podrozy na miejscu to koszt takiego u bezpieczenia waha sie od $0.60 do nawet $3, w zaleznosci od wieku osoby ubezpieczonej i wysokosci ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

wlasnie czytam watek.

Wybieram sie do Kanady i mam pytanie.

Bylam w USA na H2B i przesiedzialam dwa lata-bylam na czarno.

Ale tylko tyle.

W Polsce musze zrobic nowy biometryczny paszport, czyli zadnej adnotacji miec nie bede iz bylam tam na czarno.

Licze wiec na to iz nikt nie bedzie sie czepial i ze nie beda mieli moich danych w kompie. Bo nic nie przeskrobalam, nie bylam nigdzie notowana.

Czy sa w stanie mi jakos utrudniac??:)

Niewiem czy lepiej miec oplacona szkole na 3 miesiace czy lepiej powiedziec ze przylecialam do znajomej?

Podam jej dane oczywiscie, jak mi radzicie?

A druga sprawa-szukam jakiejkolwiek wiadomosci na temat wynajmu mieszkan w Toronto, moze byc w Missis. najlepiej od Polakow, no bo nie wiem czy kanadyjczycy nie beda wymagali odemnie jakis papierow, adresu poprzedniego w Kanadzie czy czegos takiego? Moze ktos umie pomoc?

Dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dobrze punkt nr 3:

http://geo.international.gc.ca/canada-euro...x?lang_update=1

i tutaj tez masz cos o tym:

http://www.cic.gc.ca/english/study/study-who.asp

Jesli juz wyjdzie ze bylas nielegalnie to bedziesz musiala przekonac urzednika ze na czas wrocisz z Kanady i nie zasiedzisz sie jak w USA.

o mieszkania mozesz sie zapytac tutaj w dziale ogloszenia np:

http://www.gazetagazeta.com/artman/publish/cat_lokale.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa w stanie mi jakos utrudniac??:)

jedyny sposob w jaki moga Ci cos utrudnic, to odmowic Ci prawa wjazdu, to czego nie pokazuja dokumenty bezposrednio (w tym wypadku paszport) moze wyjsc podczas rozmowy, jesli bedziesz wiarygodna to nie powinno byc problemu z wjazdem,

Niewiem czy lepiej miec oplacona szkole na 3 miesiace czy lepiej powiedziec ze przylecialam do znajomej?

znajoma to wystarczajacy powod, przyjazdu do kanady, - o ile top jest Twoja znajoma a nie obca osoba, moga Cie pytac czym ta osoba sie zajmuje, czy pracuje itp.

do szkoly zawsze potem mozna pojsc i zalatwic sobie inny status (w duzym uproszczeniu cos analogicznego do statusu w USA)

poznalem pare osob, ktore przyjechaly turystycznie i sie zalegalizowaly w zwiazku z ich studiami - taki skilled worker, uzyskanie wielu dokumentow jest czasem o wiele latwiejsze jak sie jest w kanadzie niz poza nia ;-) jesli jedziesz tylko turystycznie to nie mam sie co rozpisywac :-)

A druga sprawa-szukam jakiejkolwiek wiadomosci na temat wynajmu mieszkan w Toronto, moze byc w Missis.

Najlepszy sposob na szukanie mieszkania to polskie gazety dostepne co tydzien w polskich sklepach. Jesli dobrze pamietam tytuly to bedzie to Goniec i Dziennik, 1.5$ za sztuke, sa tez bezplatne gazetki z ogloszeniami. Mieszkania w Mississadze sa tansze nie w Toronto, ale to wszystko zalezy od tego na jak dlugo potrzebujesz mieszkania i jak daleko bedzie ono od ewentualnej pracy, szkoly.

EDIT: co do samego wynajmu to wiele miejsc (blokow) wymaga sprawdzenia historii kredytowej, kolejnym problemem jest to, ze rzadko spotyka sie mozliwosc wynajecia czegos na krocej niz rok (gdzie na poczatek placi sie za pierwszy i ostatni miesiac, a czasem rowniez depozyt w wysokosci 1 miesiaca), w tych gazetkach czesto mozna znalezc cos za rozsadne pieniadze i niekoniecznie na rok, ale trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...