Skocz do zawartości

Dostałam Wize !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczow,

chcialam sie podzielic z Wami wspaniala wiadomoscia, ze dostalam wize turystyczna ! A jest to dla mnie o tyle super wiadomosc, ze jesli ktos zna moja historie(po wjezdzie do US na J1 podlegalam po sekcje 212, ktora to mowi o 2-letnim nakazie powrotu do kraju), o tyle po kilkunastu miesiacach rozlaki z moim narzeczonym(widzialam go ostatnio w lato ubieglego roku, kiedy to sam odwiedzil mnie w Polsce), nareszcie to ja moge pojechac do niego. Balam sie samej wizyty, gdyz postawilam na prawde i we wniosku napisalam, ze jade w odwiedziny do mojego narzeczonego, ktory jest obywatelem US. Wiekszosc moich znajomych odradzalo mi pisanie tej informacji, a jedynie zaznaczenie ze jade tam w celu podrozowania badz do znajomego. Ja jednak martwilam sie, ze pozniej np przy staraniu sie o wize imigracyjna, wpadne w tarapaty i bede musiala sie tlumaczyc z klamstwa. Zrobilam wiec tak jak sumienie mi podpowiedzialo i udalo sie ! Nie powiem, ze nie bylo trudno, gdyz Konsul odrazu przeszedl na jezyk angielski i zadawal mnostwo pytan odnosnie moich planow malzenskich i mojego obacnego statusu w Polsce. Poza tym byl chyba zdziwiony faktem mojego starania sie o wize turystyczna a nie narzeczenska. Ja osobiscie marzylam o wizie na 10 lat, ale on tylko sie usmiechnal i powiedzial, ze w moim przypadku, gdy jade do narzeczonego, moze mi tylko udzielic limitowanej wizy turystycznej na 6 miesiecy. Ale i tak sie ciesze. Nie ciesze sie jedynie z faktu, ze wize wbito mi od dnia wizyty w Ambasadzie, a nie od dnia mojego wyjazdu do Stanow, czyli w sierpniu, ktory to okres wyraznie zaznaczylam. No ale coz. Martwie sie tylko teraz jak bedzie na samej granicy. Czy bedac juz tam znowu mam powiedziec prawde, ze jade z wizyta do narzeczonego czy raczej tym razem ugryzc sie w jezyk? Naprawde chcialabym tam wjechac...

Reasumujac, nie bojcie sie mowic prawdy! Co ma byc to bedzie, ale zawsze trzeba starac sie myslec optymistycznie !

Pozdrawiam,

Kinjur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, jeżeli wypełnisz formularz w języku angielskim to konsul od razu rozmawia z tobą również po angielsku , ja dostałam wizę na 10 lat, a formularz wypełniłam w języku polskim i rozmawiałam też w naszym ojczystym języku- krótkie odpowiedzi na 3 pytanka i po bólu!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...