Skocz do zawartości

Dokąd Pojechać?


mpbc

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, znów zbliża się termin wyjazdu do USA, z jednej strony „green card” i niechęć by ją stracić a z drugiej zakupy :) i oczywiście zwiedzanie.

Byłem i zwiedziłem dość dokładnie:-

NY

Filadelfia

Waszyngton

Baltomore

Miami z Key West

Los Angeles z dużą częścią południowej Kalifornii

Las Vegas

Dokąd teraz jechać:

Chicago – średnio mnie ciągnie

San Francisco - to mnie ciągnie

Denver – byłem kiedyś ale mało widziałem

Seattle – to też może być ciekawe

Boston – oj to kiedyś widziałem ale bardzo krótko

Macie jakieś fajne propozycje? 3 rzeczy które są ważne: dojazd z Polski (by nie było za drogo), zwiedzanie (by coś fajnego było na miejscu) i fajne sklepy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie co do Seattle wypowiedziec.

a ) bilet drogi - choc polaczenia sa dobre - np. przez Kopenhage, to 9 godzin w samolocie jest meczace.

b ) zwiedzania mnostwo. W okregu 2 godzin od Seattle masz Olympic National Park, Mount Rainier NP, North Cascades NP, Mt Saint Helens NP, mnostwo wysp w puget sound no i cale pacific coast, troszke dalej Oregon Coast - to z przyrody. Z cywilizacyjnych atrakcji masz Seattle, Vancouver BC w Kanadzie i Portland OR - w kazdym miescie duzo do zobaczenia.

c ) sklepy: sa duze outlety (premium outlets, wygoogluj sobie dla listy sklepow) jakies 40 min na polnoc od Seattle. Oprocz tego wszystko jest, chyba ze cie interesuja bardzo drogie sklepy to jeszcze z rok brakuje Seattle/Bellevue do SF, NYC czy LA.

Jak trafisz na ladna pogode ( w wakacje masz duze szanse ) to na pewno sie spoboda.

PS. Boston - ja osobiscie bardzo lubie, moze nawet troche bardziej niz NYC. SF nie trzeba reklamowac. Denver nie bylem, Chicago tez w miare ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...