Skocz do zawartości

Zielona Karta A Kupno Nieruchomości W Polsce


neith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam wszelkich informacji na temat zakupu nieruchomości w Polsce przez posiadacza GC. Chcemy z mężem (Amerykanin, GC otrzymałam poprzez małżeństwo) zakupić małe mieszkanie w Polsce, miejsce, gdzie moglibyśmy się zatrzymywać w czasie naszych podróży do kraju, bez konieczności włażenia na głowę moim rodzicom :) Chcemy mieszkanie kupić za pieniądze zarobione przez męża, a wchodzące w skład naszego wspólnego majątku, natomiast ze względu na fakt, że upatrzona nieruchomość znajduje się w strefie przygranicznej i jej kupno wymagałoby zgody ministra, jedynym właścicielem mieszkania figurującym na akcie notarialnym byłabym ja. Moje obawy i wątpliwości dotyczą dwóch kwestii: kosztów transferu takiej ilości środków pieniężnych z USA do Polski, oraz ryzyka podwójnego opodatkowania tychże środków pochodzących zza granicy. Czy polski fiskus zechce opodatkować pieniądze zarobione przez męża w USA, za które chcemy kupić nieruchomość w Polsce? Proszę o wszelkie sugestie i rady, przyznam, że kompletnie głupieję, gdy przychodzi do prawa podatkowego czy międzynarodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...