Skocz do zawartości

Ceny Nieruchomości W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy kupno mieszkania. Na razie odłożyliśmy to na rok, będziemy wynajmować, żeby się przekonać czy miejsce które wybraliśmy nam pasuje.

Jak zwykle w takich sytuacjach jesteśmy otoczeni grupką krewnych i znajomych (oraz znajomych znajomych ;) ) i każdy mówi coś innego. Część osób radzi kupować jak najszybciej, bo na rynku jest zastój i można wynegocjować niższe ceny. Z kolei inni radzą się wstrzymać na 2-3 lata, prognozując że ceny samoistnie zaczną spadać, a wynegocjować jeszcze niższą cenę (naturalnie bez przesady) da się zawsze tak czy owak. Żeby wprowadzić dodatkowy zamęt, zawodowi jasnowidze w zakresie nieruchomości (wygrzebałam w necie) gadają podobnie - raz tak, raz siak.

Boję się przepłacić - nie chcę kupować mieszkania na wieki, tylko na góra 5-7 lat. Jak ceny spadną, to będę miała do wyboru: albo sprzedać i umoczyć finansowo (lub łudzić się że trafię na kupującego który jest idiotą) albo siedzieć kolejne parę lat w mieszkaniu i czekać aż sprzedaż się opłaci.

Gdzieś nawet wyczytałam, że ceny w Illinois mogą w przeciągu najbliższych 2 lat spaść nawet o 15%.

Jest tu ktoś kto kupował/planuje kupić i może służyć dobra radą? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wydaje mi sie ze ktokolwiek odpowie na twoje pytanie. Ja jestem w podobnej sytuacji kupic nie kupic czekac? Ceny juz sa duzo nizsze niz byly rok temu.

Wg mnie jesli gospodarka usa bedzie leciec w dol (mysle ze bedzie) to ceny jeszcze powinny spasc.

To jest moje tlumaczenie i nie bierz tego za prawidlowa odpowiedz.

Nawet agenci nieruchomosci nie wiedza co i jak(jak mowia ze wiedza to na 99% klamia i ja bym szukal innej osoby)

ricon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadaja bo ludzie nie kupuja

No nie kupują, bo przez ostatnie lata ceny wyśrubowano do absurdu ;)

Słyszałam już opinie na ten temat od ludzi, którzy odłożyli kupno na potem - obecnie nie stać ich na te same domy, na które było ich stać kilka lat temu.

jak ludzie zaczna kupowac to ceny pojda w gore

Kiedy? - nikt nie wie, moze wlasnie jak wy kupicie ;)

Nie strasz mnie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet agenci nieruchomosci nie wiedza co i jak(jak mowia ze wiedza to na 99% klamia i ja bym szukal innej osoby)

Agentów nie słucham. Z żadnym nie mam kontaktów czysto przyjacielskich, więc siłą rzeczy będą gadać to, co im sie opłaca, tzn. wciskają nieruchomość bo na tym zarabiają (trudno się dziwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agentów nie słucham. Z żadnym nie mam kontaktów czysto przyjacielskich, więc siłą rzeczy będą gadać to, co im sie opłaca, tzn. wciskają nieruchomość bo na tym zarabiają (trudno się dziwić).

Mozecie jeszcze troche poczekac i szukac okazji, hahaha.

Foreclosures Rise 48% in May as Repossessions Double

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=206...&refer=home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moze juz ???

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=206...&refer=home

ceny poszly w pierwszej polowie roku ostro w dol,

ludzie zaczeli kupowac,

czesto widac tez oferty duzo ponizej "listed price" i czasami to dziala

choc jesli w dzielnicy jest kilka domow na sprzedaz na kazdym bloku to pewnie jeszcze pojda w dol,

ale do takich miejsc lepiej sie nie przeprowadzac

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czytalam, ze tu gdzie mieszkam (Denver) ceny zaczynaja troche sie wspinac. A na mojej ulicy w przeciagu 2 miesiecy dwa domy dosyc szybko byly wykupione za naprawde niezle (dla sprzedajacych) ceny. Nie wiem czy to bedzie trwac, albo czy to jest przypadek... jakos nie moge sobie wyobrazic ze rynek nieruchomosci znacznie sie poprawi kiedy cena paliwa ciagle leci w gore, a gielda ciagle leci w dol :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...