Skocz do zawartości

Ułatwienia Wizowe Dla Obywateli Polskich Podróżujących Do Australii


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiadamia, że decyzją władz Australii, od dnia 16 czerwca 2008 r. obywatele RP zostają objęci uproszczonym elektronicznym systemem uzyskiwania wiz e676 autogrant przy krótkoterminowych pobytach turystycznych w tym kraju na okres do 3 miesięcy.

Wnioski wizowe można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii pod adresem http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej uprawnia do wjazdu do Australii. Zalecane jest posiadanie wydruku otrzymanej decyzji w liniach lotniczych i przy przekraczaniu granicy australijskiej. Ministerstwo radzi konsultowanie na podanej stronie internetowej różnych rodzajów wiz i procedury ich uzyskiwania.

Jednocześnie władze australijskie powiadomiły, iż kolejne ułatwienie wnioskowania o wizy w systemie elektronicznym eVisitors, obejmujące wszystkie państwa członkowskie UE, zostanie wdrożone w październiku tego roku.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjmuje z zadowoleniem decyzje władz Australii, uznając, iż stanowi to pozytywny krok do osiągnięcia wzajemności w ruchu osobowym obywateli obu krajów.

http://www.msz.gov.pl/Komunikat,dot.,ulatw...alii,18284.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zauważyli że na turystyce można zarobić.

Ogólnie z wizą do Australii jest bardzo prosto.

Mi przyznano pracowniczą z możliwością legalnego pobytu przez 10 lat, a po 3 latach mogę ubiegać się o obywatelstwo.

Więc jak nie wypali mi wyjazd do US mam tam otwarte drzwi :(

Na dzień dzisiejszy jest w Australii 40.000 :( wolnych miejsc pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Casey piszesz, że dostałeś wizę pracowniczą do Australii bez żadnego problemu.

Mam zamiar wyjechać do tego kraju i tam pracować w swoim zawodzie (chemik). Nie bardzo wiem czy w ogóle mogę ubiegać sie o wizę pracowniczą do Australii i jakie warunki trzeba spełniać by taką wizę otrzymać.

Jak to zrobiłeś że dostałeś taką wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Casey piszesz, że dostałeś wizę pracowniczą do Australii bez żadnego problemu.

Mam zamiar wyjechać do tego kraju i tam pracować w swoim zawodzie (chemik). Nie bardzo wiem czy w ogóle mogę ubiegać sie o wizę pracowniczą do Australii i jakie warunki trzeba spełniać by taką wizę otrzymać.

Jak to zrobiłeś że dostałeś taką wizę?

Australia ma taki system punktowy który ułatwia(lub nie) dostanie wizy-próg to 120pkt.

Brane pod uwagę są:wiek,znajomość języka ang.,stan cywilny,zawód oraz gdzie zamierzasz mieszkać(stan).

Z dostaniem wizy nie powinno być najmniejszego problemu,oni potrzebują rąk do pracy :( cenią również chęć emigracji całej rodziny.

Ja składałem wniosek tu:http://www.liveinaustralia.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy starając się o wizę do Australii za pomocą strony którą podałeś musiałeś zapłacić ok 330$, jak dobrze pamiętam? Taką sumę zażyczyli sobie kiedy ja składałem aplikację. Nie orientujesz się czy nie będzie taniej bezpośrenio na stronie government of australia i czy procedura wyglada podobnie jak za pomocą www.liveinaustralia.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...