Skocz do zawartości

Dostęp Do Pieniędzy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Na początku chciałbym się przywitać!Jest to mój pierwszy post na tym forum..

Do rzeczy.Chcę wyjechać no 2 tygodnie do US&A.Jak już wiem przez granice wolno przewieźć mi max 10k$.Co zrobić żeby mieć w każdej chwili dostęp do następnych 10k$ i więcej?Mam kartę do konta walutowego,ale mogę wypłacać dziennie max 2000$...a przy kupnie samochodu od osoby prywatnej tylko gotówka wchodzi w grę...

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey cos zle przeczytales o tych 10.000 usd :)..Mozesz przewiesc i pare milionow dolarow do USA ale powyzej 10.000 usd musisz zglosci to na granicy,to nie jest nic strasznego ..Tak samo to musisz zglosic jak bedziesz leciec z ktoregos portu lotniczego w Europie.

Dla bezpieczenstwa zaloz sobie konto w wbk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie,ale czy przy tym zgłaszaniu nie będzie żadnych pytań a po co,a skąd itp?Poza tym na pewno bedzie trzeba coś zapłacić...nie wspomnę o podejrzliwości ze strony celnika na lotnisku w US-nie uśmiecha mi się cofać do PL dlatego ze stwierdzą że będę finansował al-kaidę.. :)

Właśnie konto walutowe w BZ WBK posiadam...problem jest właśnie tego typu że troche niebezpiecznie jest nosić kilkadziesiąt tysięcy zielska przy sobie,a taka rzecz jak konto walutowe daje mi śmieszą możliwośc wypłaty gotówki w wysokości 2000$ dziennie (jak znajdę fajne auto za np 20000$ to będę musiał sobie chodzić 20dni do bankomatu).Gdybym kupował w salonie jest ok,ale wiadomo że prywatna osoba będzie chciała sianko w rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie,ale czy przy tym zgłaszaniu nie będzie żadnych pytań a po co,a skąd itp?Poza tym na pewno bedzie trzeba coś zapłacić...nie wspomnę o podejrzliwości ze strony celnika na lotnisku w US-nie uśmiecha mi się cofać do PL dlatego ze stwierdzą że będę finansował al-kaidę.. :)

Właśnie konto walutowe w BZ WBK posiadam...problem jest właśnie tego typu że troche niebezpiecznie jest nosić kilkadziesiąt tysięcy zielska przy sobie,a taka rzecz jak konto walutowe daje mi śmieszą możliwośc wypłaty gotówki w wysokości 2000$ dziennie (jak znajdę fajne auto za np 20000$ to będę musiał sobie chodzić 20dni do bankomatu).Gdybym kupował w salonie jest ok,ale wiadomo że prywatna osoba będzie chciała sianko w rękę...

moga zapytac i zapytaja ale to nie zmienia faktu ze mozna ci wiezc takie pieniadze i ile chcesz (jak zglosisz)

tylko co jest osobliwego dla przecietnego amerykanina ze oni nie rozumieja po co gotowka.

Jak tu wszedzie raczej korzysta sie z obrotu bezgotowkowego ale nie boj sie mozesz spokojnie powiedziec ze przyjechales kupic auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie,ale czy przy tym zgłaszaniu nie będzie żadnych pytań a po co,a skąd itp?Poza tym na pewno bedzie trzeba coś zapłacić...nie wspomnę o podejrzliwości ze strony celnika na lotnisku w US-nie uśmiecha mi się cofać do PL dlatego ze stwierdzą że będę finansował al-kaidę.. :)

Właśnie konto walutowe w BZ WBK posiadam...problem jest właśnie tego typu że troche niebezpiecznie jest nosić kilkadziesiąt tysięcy zielska przy sobie,a taka rzecz jak konto walutowe daje mi śmieszą możliwośc wypłaty gotówki w wysokości 2000$ dziennie (jak znajdę fajne auto za np 20000$ to będę musiał sobie chodzić 20dni do bankomatu).Gdybym kupował w salonie jest ok,ale wiadomo że prywatna osoba będzie chciała sianko w rękę...

Przejdz sie do WBK i dowiedz sie czy nie ma mozliwosci zmiany limitu.

Sam chetnie dowiem sie jak to wyglada - jesli mozesz - napisz co Ci powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie do WBK i dowiedz sie czy nie ma mozliwosci zmiany limitu.

Sam chetnie dowiem sie jak to wyglada - jesli mozesz - napisz co Ci powiedzieli.

to zakladasz sobie konto w banku w US,transferujesz kase i bezgotowkowo lub jak bedziesz uwazal gotowkowo

placisz za auto .WBK ma najnizsze oplaty za transfer transfer odbywa sie w sekundy chyba ze przeslesz wiecej niz 10,000 jednorazowo wtedy moze zajac chwile tylko dlatego ze taka kwota zobowiazuje bank do zgloszenia do nadzoru tez

a wowczas wszystko przeciag sie w czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W wbk nie ma możliwości zwiększenia limitu powyżej 2000$, próbowałem kilka razi i nie dało rady. Tłumacza to kwestiami bezpieczeństwa.

Odnośnie pytań przy wjeździe do usa jak masz większą kasę w gotówce przy sobie to generalnie nie ma problemu. ja ostatnio miałem ze 40 tysięcy, oczywiście zgłosiłem, wypełniłem odpowiedni formularz (oficer był bardzo pomocny). Spytał tylko po co tyle kasy w gotówce, odpowiedziałem że na dwa samochody. Uśmiechnął się i spytał co zamierzam kupować i czy rzeczywiście mi się opłaca kupować samochód u nich i wywozić go do Polski. Kasy nie musiałem pokazywać, nie interesowało ich ile faktycznie przywożę.

I jeszcze jedno. Jak kupowałem samochód, to jeden dealer powiedział że wszystkie transakcje gotówkowe powyżej 10 tysięcy muszą zgłaszać do IRSu. Powiedziałem że nie ma problemu, bo zgłosiłem pieniądze przy wjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...