Skocz do zawartości

Moja Historia - Czas Zacząć


Anamis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

trafił mnie los, zakochałam się do szaleństwa i tego już jakby nie da się zmienić. Zaczęło się od internetu, tak wyszło nie potępiam ani nie polecam sposobu... mnie się taki trafił, pół roczne mailowanie, skype, telefony i smsy... mój mężczyzna teraz przyjechał do mnie i zostaje jeszcze miesiąc w tym też czasie podjęliśmy ostateczną decyzję o ślubie. Długo zajęło nam zdecydowanie się na miejsce wspólnego życia i padło na stany z różnych względów, głównie mieszkaniowych, a my mamy w planach założenie rodziny więc mieszkanie w wynajmowanym mieszkanku raczej odpada... On jest specjalistą w swoim fachu docenianym w stanach, ja spokojnie (jak na wojnie) znajdę pracę tam, ponieważ przewagę mam językową i doświadczeniową :)

Do stanów wylatuje za miesiąc i za miesiąc dopiero będzie składał papiery do odpowiedniej jednostki administracyjnej do przyznania wizy K-1 dla mnie. Strasznie się boimy, że będziemy mieli problemy z jej dostaniem, że coś się nie powiedzie i nie będziemy mogli być razem, że będzie to trwało kolejne 6 miesięcy rozłąki i choć oczywiście nie jest dla nas to aż tak straszne to jednak przeraża... czy jest ktoś w podobnej sytuacji, czy można jakoś przyspieszyć procesy dostawania wizy???

wiem, że temat ten jest oklepany i może już nikomu się nie chce o tym gadać, ale zasadniczo forum takie jak to może być i dla mnie która zielona przystępuje do procesu o życie z ukochanym i nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czas oczekiwania to od 3 miesiecy wzwyz

oficjalne Vermont i California rozparuja teraz Styczen 08 - to sa oficjalnie najstarsze sprawy na biurku - czyli do 7 miesiecy czekania

zajzyj tu: https://egov.uscis.gov/cris/jsps/Processtim...eviceCenter=VSC

i tu:

http://www.visajourney.com/timeline/k1list...nd&dfile=No

jesli chesz poczytac o procesie to zajzyj na strone www.visajourney.com

albo a moje stare www.fiance.republika.pl

Powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, to mnie zmartwiliście... czyli 3 miesiące to minimum... to strasznie długo... naprawdę strasznie...ale trudno, bedziemy musieli się spiąć i wytrzymać choć wolałabym jakoś inaczej to załatwić... ;(

puki Jason jest teraz w Polsce czy poza wypełnieniem karty (cv) dla mnie możemy zrobić coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa_k i gal a do tego aby wjechac na teren USA potrzebna jest wiza a jak wiadomo nie jest czasami latwo taka wize otrzymac,po drugie nie mozna wjezdzajac na teren USA zakladac odrazu slubu ,dobrze przeczytajcie forum o tym bo jest to wyjasnione czym to sie moze skonczyc dla Panny mlodej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze moze sie skonczyc nieprzyjemnie. Natomiast wiadomo jak jest. Jak sie samemu przyzna, ze wjechalo sie z zamiarem slubu to nici z GC. Jak juz Jackie powiedziala. Jak juz sie ktos decyduje klamac to umiejetnie i z glowa.

Anamis, forum to kopalnia wiedzy. Poszperaj troszke a naprawde bardzo duzo cennych informacji znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa_k i gal a do tego aby wjechac na teren USA potrzebna jest wiza a jak wiadomo nie jest czasami latwo taka wize otrzymac,po drugie nie mozna wjezdzajac na teren USA zakladac odrazu slubu ,dobrze przeczytajcie forum o tym bo jest to wyjasnione czym to sie moze skonczyc dla Panny mlodej.

viza K-1 to one way street, bez slubu d... mokra plus czas, w trakcie ktorego mloda osoba nie chce byc sama

skoro i tak planuja sie pobrac dlaczego nie uczynic tego teraz i oczekiwac na papiery dalej razem

wiza turystyczna rozwiaze ten dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal jesli tak latwo bylo by z wiza turystyczna a do tego jesli przekonasz urzednika ze wiza do tego nie sluzyla to czemu nie ,,jak widzisz to nie jest takie proste i latwe i jesli ktos sie pogubi wtedy zegnaj GC .

Dobrze przeczytaj posty o tym i bedziesz wiedziec co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...