Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Nowy Jork


rush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo wybieram sie do Nowego Jorku na miesiąc. Zastanawiam sie nad niektórymi rzeczami.

- chciałbym wynająć małe mieszkanie, najlepiej z własną kuchnią i łazienką i jednym pokojem, czy takich mieszkań jest sporo do wynajęcia i ile mogło by kosztować za miesiąc. Wogóle czy wynajmujący zgodzi sie wynająć mieszkanie tylko na jeden miesiąc? A może tańsze mieszkanie znajde w New Yersey? Może ktoś Was wie gdzie szukać takiego mieszkania.

- jakie dzielnice Nowego jorku są bezpieczne i można w nich wynająć spokojnie mieszkanie? Najlepiej żeby nie było to jakieś zadupie :)

- interesuje mnie także kupno samochodu, najlepiej lekko pukniętego. Myślałem o licytacjach samochodów powypadkowych w Nowym Jorku, czy zwykła osoba ma dotęp do takiej licytacji, czy tylko dealer? A może przez jakąś polską firme (która zajmuje sie sprowadzaniem takich samochodów do kraju) opłaca sie kupić taki samochód z aukcji?

- ile kosztuje miesięczny bilet na metro i czy obejmuje on tylko samo metro czy tez może całą komunikację?

- chciałbym także zwiedzić troche miasta, czy jest może coś takiego jak w Bostonie, że kupuje sie City passa i wchodzi się wszędzie?

- przydałaby się jeszcze jakaś dorywcza praca, oczywiście będe na wakacjach po w&t więc pracować legalnie już nie mogę ( może wiecie gdzie takiej pracy szukać?)

Dziękuję wszystkim za pomoc i nie denerwujcie się jak jakieś pytanie się już powtarza, ale starałem się przejżeć forum, pozatym to mój pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo wybieram sie do Nowego Jorku na miesiąc. Zastanawiam sie nad niektórymi rzeczami.

- chciałbym wynająć małe mieszkanie, najlepiej z własną kuchnią i łazienką i jednym pokojem, czy takich mieszkań jest sporo do wynajęcia i ile mogło by kosztować za miesiąc. Wogóle czy wynajmujący zgodzi sie wynająć mieszkanie tylko na jeden miesiąc? A może tańsze mieszkanie znajde w New Yersey? Może ktoś Was wie gdzie szukać takiego mieszkania.

Na 1 miesiac nie znajdziesz. Tanie mieszkania znajdziesz. Mysle, ze od $900, ale daleko od Manhattanu. Warunki to juz kwestia inna.

- jakie dzielnice Nowego jorku są bezpieczne i można w nich wynająć spokojnie mieszkanie? Najlepiej żeby nie było to jakieś zadupie :)

Manhattan-midtown, Brooklyn-Greenpoint, Queens-Ridgewood. Ale wszedzie mozna miec przygody

- interesuje mnie także kupno samochodu, najlepiej lekko pukniętego. Myślałem o licytacjach samochodów powypadkowych w Nowym Jorku, czy zwykła osoba ma dotęp do takiej licytacji, czy tylko dealer? A może przez jakąś polską firme (która zajmuje sie sprowadzaniem takich samochodów do kraju) opłaca sie kupić taki samochód z aukcji?

Jedz na licytacje, to sie przekonasz

- ile kosztuje miesięczny bilet na metro i czy obejmuje on tylko samo metro czy tez może całą komunikację?

Chyba teraz $81, ale nie wiem, bo mi boss placi za karte MTA. Ale mozesz uzywac na subwaye, busy i ferry i niektore linie kolejowe i autobusy dalekobierzne.

- chciałbym także zwiedzić troche miasta, czy jest może coś takiego jak w Bostonie, że kupuje sie City passa i wchodzi się wszędzie?

Oczywiscie NY Passcard tez jest

- przydałaby się jeszcze jakaś dorywcza praca, oczywiście będe na wakacjach po w&t więc pracować legalnie już nie mogę ( może wiecie gdzie takiej pracy szukać?)

W Ameryce to praca puka sama do drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos jak City Pass i New York City Pass,teraz nie pamietam ktory jest ktory,ale jeden jest ze ma okreslone miejsca do ktorych mozna pojsc a drugi ma 40miejsc do wyboru i idzie sie tam,gdzie ma akurat ochote i wedlug zainteresowan.Ja swoj kupowalam w budynku Empire State Building.Jest mozliwosc tego city pass na 1 lub 2 a nawet chyba 3 dni.Na 1 dzien to rok temu bylo 65$i sie mega oplacalo.Warto najpierw sobie ustalic co sie chce zwiedzac i kolejnosc,bo odleglosci sa spore wiec plan dzialania dobrze miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bostonie jak kupowalem city passa to kosztowal 30 $ i byl na caly tydzien, tyle ze bodajze 7 miejsc bylo do zobaczenia. Wolalbym aby wlasnie na jakis tydzien byl bo nie lubie zwiedzac na szybkiego.

A odnosnie tego mieszkania to 900$ to chyba troche za duzo, teraz mieszkam w mieszkaniu 3 pokojowym i za cale placimy 600$ lacznie, no moze to inny stan ale az takiej roznicy to chyba niema.

kubakj napisales ze bilet MTA obejmuje tez trasy dalekobiezne, czy na przyklad waszyngton tez obejmuje? może jakies ciekawsze miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie tego mieszkania to 900$ to chyba troche za duzo, teraz mieszkam w mieszkaniu 3 pokojowym i za cale placimy 600$ lacznie, no moze to inny stan ale az takiej roznicy to chyba niema.

Niestety jest. W takich miastach jak NYC, San Francisco itp. ceny wynajmu z reguły są wysokie w porównaniu z innymi. NYC jest b. drogie. Nie wiem gdzie teraz mieszkasz (w Bostonie?), ja mieszkam w Chicago, gdzie jest taniej niż w NYC, a za $600 to mieszkanie 3 pokojowe wynajmiesz tylko w niezbyt fajnej (czytaj: mało bezpiecznej) dzielnicy. Można poszukać czegoś tańszego w suburbs, ale wówczas dochodzi tłuczenie się do downtown, gdzie jest większość atrakcji turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston jest Boston ,NYC jest NYC

Kazde z tych miast rzadzi sie swoimi prawami i cenami (jak tez i inne miasta)

Mozesz sprobowac na www.bazarynka.com poszukac lub oglosic sie ze szukasz za $600 to moze miejsce w pokoju ktos ci wynajmie na 1 miesiac

sprobuj tez na www.craigslist.org moze ktos wyjezdza i podnajmie ci cos na miesiac,inaczej tak naprawde to za $1,000 mozesz wynajac najwyzej szafe na Manhattanie

jesli chodzi o bezpieczenstwo i niebezpieczenstwo nie ma reguly,generalnie jest bardzo bezpiecznie jak na takie duze miasto

Praca na miesiac moze jakies rozdawanie ulotek nie wiem tez na craigslist sprobuj

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi aukcjami to uwazaj. Jest wiele ludzi, firm, którzy oferują wyjazdy z klientem na aukcje. Jak trafisz na uczciwego, to masz wielkie szczęście. Niektórzy jednak to zwykli oszuści i złodzieje. Sam miałem okazje sie przekonać. Jeden z nich działa na terenie NY i NJ. Ogłasza sie w Nowym Dzienniku (gazeta dla polonii): "auto okazja.......dzwoń po polsku: Włodek-973 393 8682. 1 lipca kupiłem z jego ludżmi samochód na aukcji. Auto miało być wysłane do Gdyni. W ciągu 2 tygodni miałem dostac od nich wszystkie potrzebne dokumenty. Minęły prawie 2 miesiące. Nie mam dokumentów, samochodu, pieniędzy. Jestem juz w Polsce i nic nie moge zrobić. Na moje telefony typ odpowiada zawsze tak samo:" juz niedługo będą". Tak więc uważaj z tymi aukcjami-wiele z tych wyjazdów organizuje ruska mafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co napisal kozi

musisz byc ostrozny bo rzeczywiscie rozne tego typu historie sie zdarzaja(niektore to typowe horrory, zwlaszcza jesli masz gotowke w kieszeni),nie to ze strasze ale musisz byc bardzo ostrozny bo rzeczywiscie wmieszane sa w ten rodzaj biznesu

rozne ludki i czesto sa ofiary,kiedys tego nie bylo

A tu jeszcze info o specjalnych pass card.

Go cards czyli PASS krte mozesz kupic tu

www.GoCardUSA.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...