Skocz do zawartości

Moja Deportacja Z Usa Po Wizie H1b W Czerwcu 2007 Roku


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie bardzo rozumiem tej historii - dlaczego uniwersytet nie zajmowal sie ta sprawa? A moze uniwersytet byl pod wrazeniem ze pan profesor przyjechal na paszporcie niemieckim? I nie wiem dlaczego pan profesor jest zly ze byl odwieziony do Polski. Przeciez przyjechal na paszporcie polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala sprawa bez sensu. Facet przesiedzial wszystkie wizy jakie mial, zostal w sumie w stanach nielegalnie i meszkal i pracowal na wizie turystycznej, wiec dlaczego jest zdziwiony ze go aresztowali i deportowali?????

Proces trwal tyle ile trwal bo maja wielu nielegali i jest kolejka.

Jakby naprawde skladal papiery na EB-1 z H1-B jak zasugerowal to dostalby ja w ciagu niecalego roku. Caly ten artykol naciagany i facet wyglada na troche nierozgarnietego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta sama osoba, która non-stop opowiada tę historię na forum gazeta.pl?

Nie bardzo rozumiem skąd pretensje do urzędników za błędy które się samemu popełniło. Jest oczywiste, że bez wizy do Kanady nie można było wówczas wjechać, o takie rzeczy trzeba się dowiedzieć wcześniej samemu.

A co do pytania "dlaczego mnie aresztowano" - no cóż, trzeba było sie poddać dobrowolnemu wyjazdowi, to nie byłoby całego cyrku. Trochę nie mieści mi sie w głowie, że chciałeś się starać o EB-1 bez pomocy prawnika, to jak być oskarżonym o przestępstwo i usiłować bronić się w sądzie bez adwokata.

I na sam koniec, bo strasznie mnie to interesuje (zaznaczam że nie czepiam się, jestem tylko ciekawa) - CO W USA ROBIŁ naukowiec z takim dorobkiem, na wizie F1??? Chodził na kursy angielskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jackie, to dokladnie ten sam, tez juz czytalam jego "historie" na gazetowym forum.

Proponuje np. przeczytac jego "petycje" tutaj: http://www.indymedia.ie/article/87330

i prosze zobaczyc jego wypowiedzi w comments.

Najbardziej mnie zdenerwowalo, ze Matt pisze, ze musial wyjezdzac z Polski bo w Polsce byl HUNGER... Oto cytat: I immigrated to United States from Poland for the purpose

of PhD studies in the University of Rochester holding student visa forced by hunger in Republic of Poland before its EU membership.

Bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zdenerwowalo, ze Matt pisze, ze musial wyjezdzac z Polski bo w Polsce byl HUNGER... Oto cytat: I immigrated to United States from Poland for the purpose of PhD studies in the University of Rochester holding student visa forced by hunger in Republic of Poland before its EU membership.

ROTFL

Matt, mam dla Ciebie dobrą radę - chcesz coś zdziałać (choć wątpię czy zdziałasz), zapłać zawodowemu tłumaczowi, bo wystawiasz złe świadectwo wszystkim polskim naukowcom.

Napisz proszę ile jeszcze wersji tego zdarzenia przedstawisz w necie. Tu kolejny przykład:

http://www.gopetition.com/petitions/let-ma...inski-stay.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obstrukcja wyjazdu z USA

Z reguły nie naśmiewam się z błędów ort. i innych, ale przeszedłeś sam siebie w zdaniu powyżej :)

Gdybyś zechciał łaskawie opisać krok po kroku jak to wyglądało, chętnie poczytam. Nie licz jednak na sympatię na polskim forum po bredniach które wypisałeś na temat... głodu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po ilości osób przeglądających wątek, ma on spore powodzenie :)

Naprawdę chętnie poczytam o tym, co się DOKŁADNIE stało. Być może gość jest nierozgarnięty, ale to wcale nie oznacza że akurat w tym wypadku nie ma słusznych pretensji. Oczywiście pod warunkiem że dowiemy się czegoś sensownego, bo póki co informacje o torturach w USA, o głodzie w Polsce, odwoływanie się do 5 poprawki i tym podobne rewelacje temu przeczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...