Skocz do zawartości

Moja Deportacja Z Usa Po Wizie H1b W Czerwcu 2007 Roku


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem co jakikolwiek Uniwersytet ma wspolnego z moja Zielona Karta jesli przygotowywalem petycje EB-1

ktora nie wymaga employera.

Prosze to przeskalowac na np. Politechnike Warszawska na ktorej nikt nawet nie wie co to jest obce obywatelstwo,

a jakis Rosjanin chcialby staly pobyt w Polsce i od niej jakies dokumenty do Polskiego Urzedu Imigracyjnego.

To, ze EB-1 nie wymaga pracodawcy nie znaczy, ze jako osoba bedaca na uczelni nie powinienes byl zapytac czy ktos staral sie o EB-1, jak wygladal proces itd. Ale skoro uwazales, ze przeciez jestes madrzejszy od wszystkich i sam dasz sobie rade, to ja Ci gratuluje, bo jesli Ty tak interpretujesz przepisy jak wczesniej nam opisales (czyli to co napisza w gazecie polskiej swieta prawda musi byc :) ), to nic tylko pogratulowac. Uniwersytety maja bardzo czesto prawnikow imigracyjnych, ktorzy sa oplacani przez uczelnie (czyli Ty jako klient za usluge nie placisz). Ci prawnicy wiedza jakie sa wymogi co do EB-1 i czy Ty w ogole sie kwalifikujesz na ten rodzaj wizy (choc sam twierdzisz, ze oczywiscie tak ;) ). Uniwersytety moga polecic jakiegos adwokata, ktory np. robil tego typu sprawy dla kogos z uczelni. Jesli ani nie bylo prawnika, ani nie mieli kogo polecic to sam mogles poszukac kogos kto sie zna i moze ten ktos by Ci przy okazji podal zrodlo gdzie drukuja przepisy - zrodle inne niz gazety polskie, ktore pisza co sie da zeby zwiekszyc naklad.

Politechnika Warszawska ma tyle wspolnego z uniwersytem w USA co ja z Doda. :) Wiec takie porownania, ze na jakiejs innej uczelni, na innym kontynecie tez nie wiedza co robic w danej sytuacji jest co najmniej smieszne. To jakby napisac, ze skoro Kowalski nie umie jezdzic samochodem to i Hung Song z Chin tez nie umie :).

PS. Jedna zasada: jesli nie wiem to szukam pomocy. Od tego masz prawnikow zeby Ci pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ostrzegam wszystkich ze w wypadku aresztowania przez ICE za

podejrzenie nie legalnego przebywania przez ICE:

Macie prawo do zachowania milczenia az do procesu federalnego z lawa przysieglych

Macie prawo do natychmiastowego wyjazdu do Meksyku (jeden z

ostatnich precedensow) i do Kanady w razie Voluntary Departure.

Jesli masz voluntary departure (czyli dobrowolny wyjazd) to mozesz jechac gdzie chcesz (jakos nie slyszalam zeby byl przepis mowiacy o wyjazdach tylko do Kanady - zapewne Kanada czeka na takich osobnikow z otwartymi rekami, chlebem i sola (bo jakby zglodnieli to przeciez musz sie pozywic :) ) , co wiecej mozesz dostac nawet do 120 dni na wyjazd (jesli prosisz o to przed badz w trakcie Master Calendar Hearing badz do 60 dni w przypadkach po MCH jesli spelnia sie odpowiednie wymogi) - masz wiec czas zeby rure z gazem zamknac i sprawy z samochodem uporzadkowac ;)

A teraz pozwol, ze dam ci maly wyklad na temat voluntary departure (bo i moze komus tez sie to przyda): otoz nikt nikogo nie stawia przed sedzia imigracyjnym za niewinnosc. Sedzia nie jest osoba, ktora prawo imigracyjne poznaje z polskich gazet - sedziowie maja za soba dluga droge zawodowa.

Sedzia musial znalezc powody dla ktorch postawiono ci zarzuty. Prawdopodobnie w twoim przypadku byl to nielegalny pobyt. Co bylo naprawde - nie wiem, bo nie znam twoich dokumentow, jedno jest pewno - ze niewinnosc nikogo sie nie stawia przed sedzia.

Ty (badz ty przez swojego prawnika) zgodziles sie na dobrowony wyjazd po to by nie miec deportacji. Jesli nie zgodzilbys sie na voluntary departure - mialbys order of removal, co jest duuuzo gorsze. jesli masz order of removal wtedy przez 10 lat nie mozesz sie starac o benefity imigracyjne, nie mozesz zalegalizowac statusu ani starac sie o cancellation of removal.

Jesli wybrales dobrowolny wyjazd to przyznales sie do zarzutow.

Warunki w areszcie sadu imigracyjnego przypominaja dosc

mieszkanie bezdomnego na dworcach Niemiec tzn. RFN z wlaczeniem siedzen na peronach, tzn. spanie na podlodze z ta roznica ze toalety i prysznice nie gwaranuja

zadnej prywatnosci tzn. sa zbiorowe tak ze zawsze mozna tam spotkac przynajmniej jedna osobe lub nawet 10.

Bo to jest areszt a nie wczasy w hotelu Ritz. Jesli ktos wszedl w konflikt z prawem to ponosi potem konsekwencje. Ale to juz ani moja wina ani wina Jackie ani nikogo tu obecnego, ze ty interpretujesz przepisy na podstawie gazet.

Sale w areszcie sadow imigracyjnych sa od 200-500 osob w budynkach przyjmujacych do okolo 20 osob podczas transportu i w razie dluzszego przetrzymywania.

Czy wszystkie te osoby sa tam za niewinnosc?

Transporty federalne szczegolnie samolotami sa wyczerpujace dla osob z chorobami np. serca daja wrazenie ze mozna umrzec tam z wycieczenia - podczas lotu jestescie skuci kajdankami na rekach i nogach i musicie umiec jesc i korzystac z toalety w tym stanie.

Jeszcze by tego brakowalo zeby osoby z aresztow przewozic bez kajdanek samolotami...

Autobusy federalne maja toalety bez prywatnosci podobnie jak poczekalnie tuz przed zbiorowym procesem, twarde metalowe siedzenia powodujace bol po wielu godzinach jazdy.

Jakbys nie zlamal prawa to by cie tam nie bylo. Moglbys jezdzic autobusem z pluszowymi siedzeniami.

Proces w sadzie nizszego rzedu jest zbiorowy tzn. okolo 50 osob przesluchiwanch przez sedziego tasmowo okolo 3 minut kazdy.

To jak niby sedzia ma ich wszystkich przesluchac? Ma sie z kazdym indywidualnie w restauracji umawiac?

Posilki w aresztach sa bardzo nieregulane tzn o 7 11 i okolo 4 z duza przerwa podczas ktorej jest sie glodnym.

Czlowieku ty chyba nie wiesz co to znaczy byc glodnym.

Transport federalny jest koedukacyjny, mozna tam spotkac latynowskie Matki z niemowletami i moze trwac praktycznie w nieskonczonosc np. z granicy Kanady na granice meksyku.

Osoby bez zadnego doswiadczenia wojskowego moga byc przestraszone ogolna atmosfera wojskowosci wokolo

tych sadow np. stojacy za drutem kolczastym sprzet wojskowy lub krematoria w krajobrazie etc.

I tak byc powinno. To powinno byc przestroga aby nigdy wiecej nie tam nie trafic.

Osoby z krajow latynowskich czesto ujawniaj sedziemu ze maja w przeszlosci przestepstwa narkotykowe lub posiadania broni etc.

I co w zwiazku z tym? nie ma segregacji wiezniow - kazdego traktuja tak samo (tak jak kaze prawo).

Ucieczka z tych objektow jest na oko niemozliwa.

Bo to jest areszt a nie wczasy z ktorych wyjezdzasz kiedy chcesz.

Prycze w objektach dluzszego pobytu powoduja odlezyny i krwawienia.

Biedaku....

Temperatura w objektach jest okolo 17 stopni najprawdopodobniej z powodow biozagrozenia i dla nie przyzwyczajonych do zimna oznacza do ciagle pzeziebienie i prysznic w tym stanie.

Bez komentarza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialas. Poprosilem o Voluntary Departure zeby wydostac sie z aresztu (Objekty na

zdjeciach http://mkk.blox.pl). Do Europy. Juz nie pamietam czy w ogole mialem mozliwosc kaucji

ale byloby to 10000 dolarow. Na lotnisko zawieziono mnie w wiezniarce i wsadzono do samolotu KLM w doku towarowym w Santa Ana

(tu na satelicie http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&...p;t=h&z=15)

do Amsterdamu.

Zamknieto mnie od mojego biura i domu w Logan gdze moglbym wykonac jakakolwiek papierkowa robote.

Tez nie rozumiem dlaczego przejscie do Kanady w Coutts (tu na satelicie)

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=48....mp;t=h&z=14

po odmowie mi wjazdu przez Kanade zamknelo

mnie w areszcie i przetransportowalo do Florencji, AZ a nie po prostu zawrocilo do domu w Utah gdzie po kilku dniach dopiero moglbym dostac

"Notice to appear". Bylem przeciez samochodem. Nigdy przeciez nie wyjechalem z USA jesli cos przeszkodzilo

mi opuscic ich terytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialas. Poprosilem o Voluntary Departure zeby wydostac sie z aresztu (Objekty na

zdjeciach http://mkk.blox.pl). Do Europy.

Nikt nie prosi o voluntary departure jesli nie ma postawionych zarzutow czyli przyznales sie do winy i wybrales voluntary departure, w innym przypadku trzeba bylo isc do sadu i prosic o uniewinnienie (czego ty nie zrobiles). Nikt nie prosi o voluntary departure zeby wydostac sie z aresztu do Europy - nie rob sobie ze mnie jaj. Miales opcje do wyboru. Dlaczego skoro byles niewinny nie chciales sprawy w sadzie?

Juz nie pamietam czy w ogole mialem mozliwosc kaucji

ale byloby to 10000 dolarow.

Bingo. byles niewinny trzeba bylo wplacic kaucje, potem chodzic na rozprawy i udowodnic, ze jestes niewinny. Jesli bys wplacil kaucje to by cie wypuscili. Ty chciales jak najszybciej wyjechac wiec sie przyznales do tego co ci zarzucali, podpisales, ze zrzekasz sie swoich praw do apelacji, nie placiles kaucji tylko wylot - i koniec historii.

Na lotnisko zawieziono mnie w wiezniarce i wsadzono do samolotu KLM w doku towarowym w Santa Ana

(tu na satelicie http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&...p;t=h&z=15)

do Amsterdamu.

Zamknieto mnie od mojego biura i domu w Logan gdze moglbym wykonac jakakolwiek papierkowa robote.

A to juz nie moja wina, ze tak cie potraktowano (zgodnie zreszta z przepisami). miales prawo do obrony, i z tego co widze miales prawo do kaucji.

Tez nie rozumiem dlaczego przejscie do Kanady w Coutts (tu na satelicie)

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=48....mp;t=h&z=14

po odmowie mi wjazdu przez Kanade zamknelo

mnie w areszcie i przetransportowalo do Florencji, AZ a nie po prostu zawrocilo do domu w Utah gdzie po kilku dniach dopiero moglbym dostac

"Notice to appear".

Tak.. jeszcze powini limo wyslac po ciebie zeby cie zawiezc do immigration court.

Dlaczego cie aresztowali? Bo mieli do tego prawo. Czasem daja nta, czesciej aresztuja, widac zdecydowali, ze cie aresztuja i mieli do tego prawo.

Bylem przeciez samochodem.

Ze niby jak ktos jest samochodem to go nie mozna aresztowac? mozna.

Nigdy przeciez nie wyjechalem z USA jesli cos przeszkodzilo

mi opuscic ich terytorium.

Nie rozumiem tego zdania mimo, ze jest po polsku.

Reasumujac: lamiesz prawo, licz sie z konsekwencjami. Urzednicy kierowali sie przepisami, to nie ich wina, ze ty zlamales prawo.

PS. co ty masz z tymi zdjeciami z satelity? to jakis skutek uboczny happy pills czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja deportacja po wizie F-1, H1B po jej nieustajacym przedluzaniu na B1 aby zlozyc petycje Zielonej Karty EB-1 w czerwcu 2007 roku na zdjeciach satelitarnych (blog):

http://mkk.blox.pl

i

http://www.poradniksukces.com/jmainp/index...b&Itemid=60

Open letter to European Comission for total embargo against the United States, US government blocks EU citizen from property, cuts from home

Dear Sir or Madame,

I am a theoretical Physicist holding German citizenship

and the passport of the Republic of Poland and world expert

in Condensed Matter Theory.

On June 2007 I was arrested by the United States Border Protection

Service while I was trying to get to Canada for

the science conference for Polish (European

Community passport found with me with expired USA visa stamp

when waiting for extension and adjustment of my US work visa.

I was tortured with one week of forcible travel to concentration

camp in Florence Arizona when I was kept for two monts with

citizens of Mexico, Guatemala, and El Salvador in amounts about

200 per one cell and forced to public showers for stamp

in European passport.

I immigrated to United States from Poland for the purpose

of PhD studies in the University of Rochester holding student

visa forced by hunger in Republic of Poland before its

EU membership, was never charged by the United States of any crime neither worked there

illegally to laws of the United States,

I request the investigation against the United States government,

United States and the persons involved and ask the

European commission to stop the diplomatic

relations with the United States and all economic, banking and trade

ties until I am allowed to return to my home in Utah, car

detained at Canadian border and

property based

of natural law and common understanding of rights.

This mistreatment of European scientist by the government

of United States must face immediate response of the

European Union and must be explained.

Sincerely,

Matt Kalinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...