Skocz do zawartości

Co Z Dzieckiem I Wizą Narzeczeńska?


cragnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,to jest mój pierwszy post na forum.Pisze bo mam pytanie.Mam 3 letnią córke z poprzedniego związku(nigdy nie byłam mężatką,gdyż mój ex zostawił mnie w 2 miesiącu ciązy,do tej pory kontaktów nie utrzymujey a on płaci alimenty na mała przez komornika jednak jeszcze ma do niej prawa.Oprócz tego ze ma sciagane alimenty,nie interesuje sie dzieckiem,totez w przyszłym miesiacu zamierzam go pozbawic praw do małej-gdyz takowe nadal ma)Rok temu poznałam w Polsce wspaniałego faceta-niestety fakt jest taki ze jest on w separacji i jest Amerykaninem.Jesli chodzi o jego rozwód to nie bedzie problemu gdyz on ze swoja ex jest juz ponad 5 lat w separacji i nie maja dzieci wiec wszystko pójdzie gładko-własnie co wysłał do niej papiery o razwód.Jednak problem jest inny a mianowicie miesiac temu sie zareczylismy(był u mnie ponad 4 tygodnie) i chcemy sie starac o wize k-1.W styczniu moj facet chce złozyc stosowne do tego papiery,jednak obawiam sie co bedzie z moja ćorka,czy ona bedzie musiała miec wyrabiany oddzielny paszport,czy moze wystarczy tylko wpis do mojego paszportu i jak beda przebiegac procedury wizowe w stosunku do niej,jestem jej jedynym prawnym opiekunem.Dodam jeszcze ze jesli chodzi o dokumentacje naszego zwiazku -moge uzyc nagran wideo z udziałem mojej córki a mojego narzeczonego(bardzo sie do siebie zblizyli)pomózcie mi bo nie wiem czy nie bedzie potrzebny kolejny wniosek o wize dla mojej córy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam podobny problem,z tym ze moja corka jest w wieku 15l,syn 17l,ja sie staram o wize K1,postanowilismy ze syn zostaje tu do czasu skonczenia szkoly zawodowej a mlodsza corka by dojechala do mnie zaraz po zakonczeniu roku szkolnego,prosze poradzcie czy przed moim wyjazdem mam juz dla niej zalatwic wize?czy po slubie w lutym 2010r.czy bede mogla w czerwcu po nia przyjechac?jak bedzie z moim synem np.za dwa lata po skonczeniu edukacji?,a moze odrazu zaczac sie starac o wizy dla dzieci i zabrac je ze soba??prosze pomozcie ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dolaczyliscie dzieci do petycji K1???

jesli nie to szybko sie dowiedz czy jeszcze mozna

bo to by byla najszybsza droga dla nich - Jako K-2

wtedy wyjezdzaja z taba albo do roku pozniej

"The child of a fiancé(e) may receive a derivative K-2 visa from his/her parent?s fiancé(e) petition. You, the American citizen petitioner, must make sure that you name the child in the I-129F petition. After the marriage of the child?s parent and the American citizen, the child will need a separate form I-485 Application to Register Permanent Residence or to Adjust Status. The child may travel with (accompany) the K-1 parent/fiancé(e) or travel later (follow-to-join) within one year from the date of issuance of the K-1 visa to his/her parent. A separate petition is not required if the children accompany or follow the alien fiancé(e) within one year from the date of issuance of the K-1 visa. If it is longer than one year from the date of visa issuance, a separate immigrant visa petition is required."

pozniej juz bedzie trudniej

mozesz zlozyc petycjena dzieci gdy dostraniesz zielona karte - jakies pol roku po slubie

ale wtedy beda musialy czekac na kolejke w kategorii minor unmarried childred of a resident - chyba F2 -teraz chyba rozpatruja z 2005

albo czekac az dostaniesz obywatelstwo za jakies 4 lata i wtedy beda w kategorii gdzie nie trzeba czekac, chyba ze syn juz bedzie miec 21 lat i bedzie musiala nadal czekac

poszujakcie w stanach prawnika i skonsultuj

moze jest cos o czym ja nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW

Dziekuje za wyczerpujaca odp.ale jeszcze cie zapytam wiem ze jak wypelnialam papiery do wyslania w stanach to dzieci wpisywalam,i jak juz otrzymalam tzw.przesylke z instrukcjami i skierowaniem do lekarza w Grecji to dzieci tam widnialy,to nie wiem czy o to chodzi???,nastepnie bo moj syn chce skonczyc nauke tu w polsce,czy naprzyklad jak by pojechal ze mna na na tej wizie co teraz otrzyma na wakacje i wrocil na kontynuacje nauki to jest mozliwosc pozniej zeby do mnie dojechal po skonczeniu szkoly?,czy bede miala problemy zeby go sciagnoc???? i ostatnie pytanie z mojej strony mam jeszcze corke ktora konczy teraz 22l.jak to bedzie z nia wygladalo,moze sie starac o wize???bede wdzieczna za odp,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...